کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

7
زایمان طبیعی در آب
زایمان طبیعی در آب :زمانی که جنین در دوران بارداری درون کیسه‌ای از آب قرارگرفته و با محیطی که مایع و شناور به خوبی آشنایی پیداکرده . آب عامل آرامش‌بخش و کم کننده استرس و نگرانی در مادر در حال زایمان است که باعث کمتر شدن دردهای زایمان طبیعی می‌گردد . زایمان طبیعی در آب

زایمان طبیعی در آب

زمانی که جنین در دوران بارداری درون کیسه‌ای از آب قرارگرفته و با محیطی که مایع و شناور به خوبی آشنایی پیداکرده . آب عامل آرامش‌بخش و کم کننده استرس و نگرانی در مادر در حال زایمان است که باعث کمتر شدن دردهای زایمان طبیعی می‌گردد .در زایمان طبیعی در آب ،‌ مدت زمان درد ناشی از زایمان و اضطراب مادر بر اثر احساس آرامش و سبكی كه آب برای مادر ایجاد می‌كند، به میزان قابل‌توجهی  کم می‌کند. به طوری که روال زایمان برای مادر بسیار خوشایند است.آب در وان‌های مخصوص این روش روان است. به طوری که  این وان‌ها به شكلی تعبیه شده است كه قابلیت تعویض آب در صورت كثیف شدن در آن به راحتی وجود دارد. در این روش می‌توان از نور و موسیقی نیز برای آرامش مادر و همچنین وجود همسر کنار زن در حال زایمان استفاده نمود . درجه حرارت آب در این روش توسط ماما تنظیم‌شده و معمولاً بین 34 تا 37 درجه سانتی‌گراد می‌باشد . همچنین از تکنیک های آرامش بخشی تنفسی در کنار آب می‌توان برای کم کردن دردهای انقباضی زایمان طبیعی استفاده کرد.
برای استفاده از زایمان در آب بایستی مادر و جنین در حالت طبیعی و سالم قرار داشته باشند و پزشک باتجربه برای کنترل لحظه‌ای مادر و جنین الزامی است. فشارخون مادر و همچنین صدای قلب کودک بایستی به طور مرتب توسط ماما مورد بررسی قرار گیرد.مزایای روش زایمان طبیعی در آب :
- زایمان در آب باعث کاهش درد زایمان  طبیعی می‌گردد .
-روند زایمان بدون تزریق آمپول فشار و به صورت طبیعی می‌پذیرد .
- آب به دلیل خاصیتى كه دارد موجب تنظیم انقباضات می‌شود.
- نیاز کمتر به اپیزیوتومى (برش ناحیه پرینه) در زایمان در آب می‌باشد زیرا آب حالت ارتجاعى و انقباضى بیشترى به عضلات دهانه رحم می‌دهد.
- در زایمان طبیعی در آب نیاز کمتری به داروهای مسکن و بی‌حس کننده‌های نخاعی و منطقه‌ای مانند اپیدورال و اساینال می‌گردد.
-در زایمان طبیعی در آب  معمولاً نیاز به استفاده از دستگاه مكنده براى بیرون كشیدن نوزاد و همچنین استفاده از فورسپس  یا انجام سزارین و مداخلات پزشکی دیگری احساس نمی‌گردد و زایمان سیر طبیعی خود را به راحتی طی خواهد کرد.

نبایدهای زایمان در آب
با اینكه این روش، برای زایمان طبیعی بسیار مناسب به نظر می‌رسد ولی در موارد خاص استفاده از این روش توصیه نمی‌شود  به عنوان مثال وقتی که جنین در شكم مادر جابجا نشده باشد و سرش به طرف پایین نباشد(وضعیت بریچ) یا نوزادان چندقلو باشند یا در شرایطی كه مادر دچار پره اكلامپسی (فشارخون و دفع پروتئین در ادرار و تشنج حاملگی، گاهی همراه با اغما) است   این روش توصیه نمی‌شود.

بعلاوه در هنگام وجود علامت‌هایی مانند  بی‌قراری یا تنش و حركات غیرارادی در جنین ، خونریزی، استفاده مادر از مسکن‌هایی نظیر پتیدین یا بالا بودن سن مادر انجام زایمان در آب به هیچ‌وجه توصیه نمی‌گردد.
زایمان طبیعی در آب

مراحل زایمان طبیعی مراحل زایمان طبیعی

مراحل زایمان طبیعی : زایمان طبیعی در طی چند مرحله صورت می‌پذیرد و بهتر است که زنان باردار و همسران آن‌ها پیش از زایمان از روند آن آگاهی یافته تا بتوانند در طول زایمان واکنش درستی از خود نشان دهند . مراحل زایمان طبیعی مراحل زایمان طبیعی


تمرین زایمان در هفته سی و یکم تمرین زایمان در هفته سی و یکم

تمرین زایمان در هفته سی و یکم کودک آنلاین: چه باور داشته باشید چه نه، تنها 8 هفته به زایمانتان باقی مانده است و زمان مناسبی است که روش های آرام سازی و تنفس را شروع کنید که در طی زایمان به آن نیاز دارید. تمرین زایمان در هفته سی و یکم


چگونگی زایمان طبیعی – بخش اولچگونگی زایمان طبیعی – بخش اول

چگونگی زایمان طبیعی – بخش اول کودک آنلاین: اصولاً زایمان به سه مرحله تقسیم می شود. مرحلۀ اول: گشاد شدن گردن رحم تا باز شدن کامل گردن رحم که نشان دهندۀ آغاز مرحلۀ بعدی است. این مرحله خود به دو قسمت نهان و فعال تقسیم می شود. مرحلۀ دوم: کامل شدن گشادی گردن رحم تا تولد بچه و مرحلۀ سوم: خروج جفت از بدن مادر.


عمل سزارین یا زایمان طبیعیعمل سزارین یا زایمان طبیعی

عمل سزارین یا زایمان طبیعی کودکانی که تولد زودرس دارند باید مورد مواظبت و مراقبت ویژه ای قرار بگیرند ، در غیر این صورت میتوانند آسیب ببینند. زیرا تقریبا کودک قبل از 9 ماهگی آمادگی زندگی ، با وجود همه ی مواظبت ها و مراقبت ها از جانب اطرافیانش را نخواهد داشت. عمل سزارین یا زایمان طبیعی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران