کودک آنلاین

موضوع مقاله : زایمان

دسته بندی : زایمان

38
تحریک درد برای شروع زایمان
تحریک درد برای شروع زایمان پزشکان روش های متعددی برای تحریک زایمان دارند. روشی که پزشکان انتخاب می کنند به چند عامل شامل قرمزی دهانه رحم و سلامتی نوزاد بستگی دارد. تحریک درد برای شروع زایمان

تحریک درد برای شروع زایمان
پزشکان روش های متعددی برای تحریک زایمان دارند. روشی که پزشکان انتخاب می کنند به چند عامل شامل قرمزی دهانه رحم و سلامتی نوزاد بستگی دارد.
جدا کردن غشاء :
پزشک معاینه دهانه رحم را انجام می دهد و با انگشت خود کیسه آمنیوتیکی را از دیواره رحم جدا می کند. بسیاری از خانم ها بعد از این کار دچار درد می شوند و لکه می بینند. وقتی غشاء جدا شد ، پروستاگلاندین آزاد می شود و با ایجاد انقباضات موجب مساعد شدن دهانه رحم میشود. جدا کردن غشاء زمانی می تواند انجام شود که دهانه رحم باز شده باشد.
آماده کردن دهانه رحم :
قبل از تحریک زایمان پزشک ممکن است از وسیله ای استفاده کند تا تعیین کند آیا رحم برای زایمان آماده است. او دهانه رحم را معاینه می کند تا ببیند چقدر نازک و باز شده است و بررسی کند که ببیند جنین وارد رحم شده است.
تحقیقات نشان می دهد که زایمان های تحریک شده در خانم هایی موثرند که دهانه رحم آنها برای زایمان آماده است بنابراین اگر دهانه رحم شما آماده نباشد ، پزشک شاید از چندین روش مساعد کردن دهانه رحم کمک بگیرد که شامل شیاف های پروستاگلاندین E ، ژل پروستاگلاندین ، پروستاگلاندین روی ابزار واژنی یا قرص پروستاگلاندین است . برخی خانم هایی که وارد این مرحله میشوند طی 24 ساعت بدون دخالت هیچ چیز زایمان می کنند.
سایر روش هایی که برای باز کردن دهانه رحم به کار می رود شامل چسب های خزه دریایی که آب را از دهانه رحم جذب می کند و به آرامی آن را باز می کند یا حباب سوند ادرار که در دهانه رحم باد می کنند تا به تدریج باز شود.

پاره کردن غشاء :
پزشک ممکن است ابزار زایمان که مانند قلاب ، قلاب بافی است را وارد دهانه رحم کند تا سوراخ کوچکی در کیسه آمنیوتیکی ایجاد کند. آن شبیه چیزی است که به طور طبیعی اتفاق می افتد وقتی کیسه آب پیش از زایمان پاره می شود.
این روش اگر دهانه رحم کمتر از یک سانتی متر باز شده باشد میتواند ناراحت کننده باشد اما هیچ آسیبی در برندارد. اگر زایمان را با پیتوسین یا روش دیگری تحریک کند تا خطر عفونت را کاهش دهد.
سرم پیتوسین :
پیتوسین حالت سنتز شده اکسی توسین است که هورمون تحریک کننده انقباض است. این یکی از داروهای متداول در ایالات متحده است. در بیشتر خانم های باردار درد زایمان در نتیجه بالا رفتن میزان اکسی توسین خون است. پزشک قصد دارد با تجویز پیتوسین آن را شبیه فرایند طبیعی کند.
اگر زایمان شما با پیتوسین تحریک شود در بیمارستان بستری می شوید و سرم به شما تزریق می شود. حداقل 30 دقیقه برای پیتوسین طول می کشد تا اثر کند و پزشک کارش را به آرامی شروع کند و عکس العمل شما و جنین تان را نسبت به دارو بررسی کند.
با پیتوسین هیچ تضمینی برای سرعت بخشیدن به زایمان وجود ندارد. هنوز انقباضات رحمی ممکن است شدید باشد و هر انقباض ممکن است حداقل یک دقیقه یا بیشتر طول بکشد. بسیاری از خانم ها متوجه میشوند که حرکت تنفسی که آنها برای زایمان تمرین کرده اند به آنها کمک می کند تا زایمان تحریک شده را تحمل کنند.
تحریک زایمان پیشرفت تدریجی است و اگر این اولین فرزندتان است ممکن است یک یا چند مداخله دیگر داشته باشید. مثلا مساعد کردن دهانه رحم به همراه پیتوسین یک رخداد روزانه است . از پزشکتان دیدگاه کلی از آنچه انتظار دارید را بپرسید و عقب بایستید و صبور باشید.
منبع : کتاب بارداری هفته به هفته
تحریک درد برای شروع زایمان
درد زایماندرد زایمان

درد زایمان کودک آنلاین: درد زایمان با دیگر دردهای بدن انسان تفاوت دارد زیرا نشانۀ عملکرد طبیعی بدن است. درست مانند درد فیزیولوژیکی دندان که هنگام درآمدن دندان ها رخ می دهد. درد زایمان


تسکین درد زایمانتسکین درد زایمان

تسکین درد زایمان کودک آنلاین: بسیاری از خانم ها دوست ندارند داروی مسکن درد زایمان استفاده کنند. از این گذشته شما 9 ماه برای چنین لحظه ای انتظار کشیده اید و نمی خواهید در این لحظات متغیر در زندگیتان گیج باشید. به هر حال ممکن است از دردی که شاید احساس کنید، بترسید. تسکین درد زایمان


مراحل درد زایمان – مرحله اولمراحل درد زایمان – مرحله اول

مراحل درد زایمان – مرحله اول کودک آنلاین: بیشتر پزشکان درد زایمان را به سه مرحلۀ جدا تقسیم می‌کنند. مرحلۀ اول، باز شدن دهانۀ رحم که موجب عبور جنین به کانال زایمان می‌شود و شامل مرحلۀ اولیه است. مراحل درد زایمان – مرحله اول


درد زایمان طبیعی چگونه است؟ درد زایمان طبیعی چگونه است؟

درد زایمان طبیعی چگونه است؟ انتهای بارداری زمانیست که پدر و مادر در پایان زمان انتظار خود قرار گرفته اند ، آنها هر لحظه را به امید تولد نوزاد خود سپری میکنند و از طرفی اگر فرزند اول آنها باشد نمیدانند چگونه دردهای زایمانی شروع میشود و علایم زایمان چیست و مراحل زایمان طبیعی چگونه طی میشود ؟ ما در این مطلب شما را درباره اینکه درد زایمان چگونه باید باشد راهنمایی میکنیم .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران