کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
مانع ایجاد نگرش مثبت در کودکان شدن
ایجاد نگرش مثبت : نگرانی زیاد نسبت به‌خطرات زندگی و دائم تذکر دادن. نزدیک آب نرو، از اون نوع بچه‌ها دوری کن، هنوز اونقدر بزرگ نشدی که از درخت بالا بری یا فوتبال بازی کنی، اگر تلاش کنی برات قاقا می‌خرم.

مانع ایجاد نگرش مثبت در کودکان شدن
- نگرانی زیاد نسبت به‌خطرات زندگی و دائم تذکر دادن. نزدیک آب نرو، از اون نوع بچه‌ها دوری کن، هنوز اونقدر بزرگ نشدی که از درخت بالا بری یا فوتبال بازی کنی، اگر تلاش کنی برات قاقا می‌خرم.
- با عباراتی به‌شرح زیر مانع از آن شوید که بچه‌هایتان بعضی از غذاها را بخورند. تو از اون خوشت نمی‌آد – میدونم تو از هرغذایی که گوجه فرنگی داشته باشه، بدت میاد؛ تو خانواده ما کسی از غذای نپخته خوشش نمی‌آد؛ تو خانواده ما همه غذاهای گوشتی دوست دارند.
- بچه‌های خود را از رفتن به‌هرگونه مراسم مذهبی غیر از آنچه اعضای خانواده انجام می‌دهند، منع کنید.
- با عباراتی به‌کودکان خود خط سیاسی بدهید، مانند اعضای خانودۀ ما طرفدار حزب الف هستند؛ یا ما فقط طرفدار حزب ب هستیم.
- یه‌کودکان دائماً بگویید که کاملاً ضعیف هستند و اجازه ندهید تلاش کوچکی هم بکنند. این کار از کودکی و زمانی صورت می‌گیرد که آنها هنگامی که چهار دست و پا راه می‌روند و به‌مانعی برمی‌خورند، به‌جای آنکه صبر کنیم تا خودشان از مانع رد شوند آنها را بغل بزنیم و از مانع بگذرانیم و در برابر کوچکترین سرخوردگی فوراً به‌‌آنها کمک کنیم.
- وقتی نمی‌گذارید بچه‌های کوچک باور کنند که توانایی انجام کارهای خود را دارند. اون نمی‌تونه، اون فقط دو سال داره و نمیتونه روی صندلی خودش بشینه، مامان برات انجام میده، تو خیلی کوچکی نمیتونی خودت غذا بخوری، تو هنوز نمی‌تونی لباست را بپوشی.
- بچه‌ها را تشویق کنید که پیرو مدهای رایج باشند، مثل بقیه.
- مانع از آن شوید که بچه‌ها در هر سنی که هستند برای خود عقیده‌ای داشته باشند و به‌آنها بگویید: همیشه حق با معلم است؛ از پدرت سؤال نکن؛ قانون قانون است؛ فقط این کار رو بکن و سرال نکن.
- کمک به‌ایجاد افکار ترسناک. اگر همین الآن بخوابی دیو زیر تختخوابت پیدا میشه، همه غریبه‌ها بد هستند، باید از آدم زورگو دوری کرد.- خودتان آدم ترسویی باشید و الگویی باشید برای بچه‌های خود.
- خواب و رویاهای خود را برای بچه‌ها بازگو کنید و اصرار داشته باشید که این خوابها حقیقت دارند.
- در تمام دعواهای بین فرزندان‌تان داوری کنید.
- هروقت بین بچه‌های شما و بچه‌های همسایه مشکلی پیش آید، دخالت کنید و از بچه‌های خود حمایت کنید.
- در زندگی ساده‌ترین راه را انتخاب کنید و بچه‌های خود را هم تشویق کنید که همین کار رو بکنند.
- دربارۀ دیگران پیش داوری کنید، از چیزهایی که نفرت دارید در خانه صحبت کنید و از بچه‌ها هم بخواهید تابع شما باشند.
- کودکان را وادار کنید تا عملاً هرکاری می‌کنند یا هر فکری می‌کنند از شما نظر بخواهند.
- برای هر روز آنها و برای زندگی آنها برنامه بریزید. فعالیتهای آنها را برنامه‌ریزی کنید تا وقتی برای فکر کردن یا کارکردن برای خودشان نداشته باشند.
- وقت خود را وقف موفقیت بچه‌های خود کنید و اگر آنها بخواهند شما را در فعالیتهای خود وارد نکنند، آنها را گناهکار بدانید.
- خودداری از پذیرفتن دیدگاه‌های مختلف و درنتیجه الگو قرار دادن این طرز تفکر برای کودکان‌تان.
- در هر بحث و گفتگویی با کودکان‌تان همواره خود را بر حق بدانید.
- ممنوع کردن هرگونه فعالیت ماجراجویانه مانند رفتن به‌اردو، رفتن به‌گردش دسته جمعی، شرکت در مسابقه دوچرخه‌سواری، یا هر چیز دیگری که بچه‌ها باید انجام دهند و مستلزم مقداری ریسک است.
- قرار دادن عنوان روی فرزندان مانند: تو ورزشکار نیستی؛ تو استعداد موسیقی نداری؛ استخوان بندی تو درشته، تقصیر خودت نیست؛ تو آدم جدی نیستی، تو دلقک هستی و همیشه همین‌طور خواهی بود.
- اصرار بر اینکه در همۀ درسها باید نمرات خوبی بگیرند، به‌هر قیمتی موفق باشند و در هر کاری عملکرد بالایی داشته باشند، درنتیجه در تمام جنبه‌های زندگی نفر اول باشند.
- اهیت دادن زیادی به پول
- هرچیزی را که سر در نمی‌آورید، عجیب و غریب بدانید و به‌کودکان هم اجازه ندهید در مورد آن بررسی کنند. مانند یوگا، مدیتیشن یا مراقبه.
- محکوم کردن شکست و محکوم کردن هر تلاشی که به‌شکست بینجامد.
- محدودیتهای کودکان را به‌آنها یادآوری کردن و الگو دادن به‌آنها به‌عنوان فردی که نگران عظمت خود هست. تو یک بچه داهاتی هستی، این را هیچوقت فراموش نکن.
منبع: چگونه فرزندانی خلاق داشته باشیم؟
ایجاد نگرش مثبت
تاثیر به کارگیری جملات منفی در فرمان دادن به کودکتاثیر به کارگیری جملات منفی در فرمان دادن به کودک

تاثیر به کارگیری جملات منفی در فرمان دادن به کودک شاید تعجب کنید اگر بگویم مغز ما با همه پیچیدگی هایش قادر نیست جمله منفی را از مثبت تفکیک کند. تاثیر به کارگیری جملات منفی در فرمان دادن به کودک


اصلاح باورهای منفی کودک – بخش دوماصلاح باورهای منفی کودک – بخش دوم

اصلاح باورهای منفی کودک – بخش دوم پس از آنکه به باورهای منفی فرزندتان پی بردید، باید به دنبال علت ایجاد این باورها در او بگردید تا بتوانید از بروز مجدد آنها جلوگیری کنید. باورهای منفی معمولاً از سه طریق در کودک ایجاد می شود.


چهار شیوۀ تقویت نگرش مثبت به گوناگونی در کودکانچهار شیوۀ تقویت نگرش مثبت به گوناگونی در کودکان

چهار شیوۀ تقویت نگرش مثبت به گوناگونی در کودکان کودک آنلاین: هنگامی که کودک به مرحله‌ای می‌رسد که می‌تواند تفاوت‌ها را در انسان‌ها تشخیص دهد باید به او کمک کنیم تا به گوناگونی نگاه مثبتی پیدا کند. چهار شیوۀ تقویت نگرش مثبت به گوناگونی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران