کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

1
پدری کردن نسبت به کودک قبل از تولد
پدری کردن نسبت به کودک قبل از تولد وظیفه ی پدری قبل از تولد کودک شروع میشود. پدر ممکن است چنین پندارد که همسرش ، طی دوران بارداری باید به تنهایی پذیرای کودک باشد و تا وقتی که کودک به دنیا نیامده است ، او هیچ نقشی در این زمینه ندارد. این نظری نادرست است! پدری کردن نسبت به کودک قبل از تولد

پدری کردن نسبت به کودک قبل از تولد
وظیفه ی پدری قبل از تولد کودک شروع میشود. پدر ممکن است چنین پندارد که همسرش ، طی دوران بارداری باید به تنهایی پذیرای کودک باشد و تا وقتی که کودک به دنیا نیامده است ، او هیچ نقشی در این زمینه ندارد. این نظری نادرست است!
همان طور که مادر مواظب کودکی است که در شکم خود دارد شما نیز به عنوان پدر کودک باید مواظب مادرش باشید . هر کاری که از دست شما برای همسرتان برمی آید تا او دوران بارداری سالمتری را بگذراند به گونه ای غیر مستقیم در سلامت کودکتان تاثیر خواهد داشت.
در اینجا چند توصیه ی مشخص در این مورد که چگونه پدران میتوانند حتی پیش از تولد کودک به سلامت کودک خود و همچنین پیوند خود با همسرشان کمک نمایند ، ارائه میشود:
 همبستگی خود را با کودک پیش از تولد ایجاد کنید – برای مادر همبستگی با کودک بسیار آسانتر است زیرا کودک بخشی رشد یابنده از وجود اوست. با گذشت هر ماه مادر حضور کودک را بیشتر و بیشتر در درون خود احساس می کند در حالی که پدر میتواند به راحتی از این ماجرا بر کنار بماند.
زیرا بدن او دچار هیچ تغییری نمیشود. (گرچه بسیاری از مردان بر این باورند که آنها نیز در خلال دوره ی بارداری همسرشان نشانه هایی مشابه را تجربه می نمایند.) یکی از راههایی که شما را واقعا با کودکتان پیش از تولدش پیوند می دهد این است : با کودک خود پیش از اینکه متولد شود صحبت کنید.
براساس یکی از مباحث تحقیقی جالب به نام آگاهی جنینی ، کودکان پیش از تولد در شش ماهگی دوره بارداری یا شاید پیش از آن میتوانندن صداهای بیرون از رحم مادر را بشنوند.
برخی از محققین بر این باورند که ممکن است کودک پیش از تولد عملا صدای پدر را بهتر از صدای مادر بشنود زیرا مایع آمنیوتیک ، صدای مردانه را که دارای فرکانس پایین است ، بهتر از صدای زنانه تشدید می نماید.
صحبت کردن با کودک متولد نشده تان راه را برایتان هموار کرده و کار گفتگوی شما را با او پس از تولد راحت تر خواهد نمود. مطالعات نشان داده است کودکانی که پدرانشان پیش از تولد با آنها صحبت کرده اند بعد از تولد نیز نسبت به صدای پدرشان واکنش بیشتری نشان داده اند و این امر شاید به دلیل آن بوده که صدای پدر در ذهن کودک پیش از تولد نقش بسته است.
لمس کردن کودک با دست – این کاری بود که من و همسرم طی چهار بارداری اخیرمان از آن لذت بردیم ( من ضمیر (( مان )) را به آن علت به کار می برم که از وقتی که بیشتر با بارداری همسرم پیوند خوردم ، موضوع بارداری را به عنوان موضوعی مشترک بین خود و همسرم می دیدم).
هر شب پیش از رفتن به رختخواب من با دست خود این موجود رشد یابنده را لمس کرده و با علاقه نشانه های قابل لمس کودک متولد نشده مان را احساس می نمودم. ( از پزشک خود بخواهید به شما بیاموزد که چگونه سر کودک خود را پیدا کنید زیرا سر کودک از ماه ششم بارداری به بعد غالبا قابل لمس خواهد بود).
هر شب من با کودک خود صحبت ها داشتم و مثلا به او می گفتم (( سلام عزیزم ، من پدر تو هستم. منتظرم تا تو را ببینم . دوستت دارم.)) خود را در این مورد محدود نکنید و اجازه دهید هر چه در فکرتان می گذرد بر زبانتان جاری شود.
در ابتدا ممکن است حرف زدن شما به عنوان مردی کامل ، با کودکی که هنوز به دنیا نیامده احساسی ناخوشایند در وجودتان برانگیزد. لیکن چیزی نخواهد گذشت که با این آداب شبانه خو می گیرید. هیچ کس جز افراد خانواده شما از این گفتگو با خبر نخواهد شد و آنها نیز این موضوع را درک می کنند.
قرار دادن دست روی شکم همسرتان و گفتگو با کودک متولد نشده دو پیام مهم مربوط به دوران بارداری را از سوی شما ابلاغ خواهد نمود :
1 . شما نسبت به همسرتان احساس دلبستگی می کنید.
2 . شما نسبت به کودکتان احساس دلبستگی می کنید.
همراه شدن دستان گرم شما روی شکم همسرتان و گفتگوی گرم و صمیمی شما با کودکتان دال بر دلبستگی شما به این دو موجود خاص است که پس از تولد به شما تکیه خواهند نمود.
ایجاد همبستگی با کودک پیش از تولد برای پدر نیز سودمند است – پدرانی که با کودک خود صحبت کرده و با دستهایشان او را پیش از تولد نوازش کرده اند اذعان می کنند که با کودکان خود پیش از تولد و بعد از آن احساس صمیمیت بیشتری دارند.
منبع : کتاب نقش پدر
پدری کردن نسبت به کودک قبل از تولد

ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینیایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی

ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی پدران ! به یاد داشته باشید که گرچه زایمان از طریق سزارین یک عمل جراحی است ، لیکن طی آن تولدی صورت می گیرد. همبستگی بین مادر و نوزاد به واسطه عمل جراحی ممکن است موقتا قدری به تعویق افتد ، ولی شما میتوانید مفید واقع شوید. ایجاد همبستگی پدرانه طی زایمان سزارینی


احساس طبیعی پدرانه در دوران بارداریاحساس طبیعی پدرانه در دوران بارداری

احساس طبیعی پدرانه در دوران بارداری پدرها ، طی دوران بارداری احساسات طبیعی پدرانه ی مختلفی را تجربه می کنند. من نیز مانند بسیاری از پدران برخی از این احساسات در خلال دوران بارداری تجربه کرده ام. شناخت این احساسات به عنوان موضوعی طبیعی و یادگیری نحوه ی مواجهه با آنها بخشی از بلوغ فکری پدران آینده را تشکیل می دهد. احساس طبیعی پدرانه در دوران بارداری


پدران و پسرانپدران و پسران

پدران و پسران کودک آنلاین: این روزها گاهی پدر بودن این‌گونه است، باید برای حق پدر بودن مبارزه کرد. ظاهراً دنیا نمی‌خواهد شما پدر یا مادر باشید. آن‌ها می‌خواهند تا دیروقت در دفترتان بمانید و شخص دیگری به فرزندتان بیاموزد که چگونه به توپ ضربه بزند، پیانو بنوازد و خود را باور داشته باشد. شما فقط باید مانند یک مرد خوب صورت‌حساب‌ها را بپردازید. پدران و پسران


پدران و دخترانپدران و دختران

پدران و دختران کودک آنلاین: پدر اولین مردی است که وارد زندگی دختر کوچکش می‌شود و نقش بزرگی را ایفا می‌کند. او همان غریبۀ شگفت‌انگیز و نماد مردانگی است، بنابراین به یک الگو برای دخترش تبدیل می‌شود. درواقع دختران هر مردی را که وارد زندگی‌شان می‌شود، با پدر خود مقایسه می‌کنند. پدران و دختران

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران