کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

0
نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت دوم
نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت دوم راه مفید توضیح قوانین به بچه های خردسال ، طرح آن ها در قالب بازی های آشنا برای کودک است. میتوانید بگویید : (( ارین ، وقتی گروهی از مردم با هم زندگی و بازی می کنند ، باید قوانینی داشته باشند. نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت دوم

نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت دوم
تربیت را برای کودک به یک بازی شبیه کنید :
راه مفید توضیح قوانین به بچه های خردسال ، طرح آن ها در قالب بازی های آشنا برای کودک است. میتوانید بگویید : (( ارین ، وقتی گروهی از مردم با هم زندگی و بازی می کنند ، باید قوانینی داشته باشند.
در غیر این صورت مردم به زحمت می افتند و هیچ کس روی خوش نخواهد دید.
این مثل بازی ساکر ( نوعی بازی تیمی با توپ ، شبیه فوتبال آمریکایی است ) است. تو باید مطابق قانون بازی کنی والا جریمه میشوی. اگر از زمین خارج شدی توپ را از دست می دهی . اگر عمدا به بچه ی دیگری زدی ، جریمه می شوی، چون به حق او تجاوز کرده ای.
مربی ها و داورها قانون ها را به وجود می آورند و تمام بازیکنان قبل از شروع بازی موافقت می کنند که طبق آن قوانین بازی کنند.
 ( در این موقع ممکن است فرزندتان به این فکر بیفتد که شما راجع به چه چیزی می خواهید صحبت کنید ، بنابراین برایش توضیح دهید. در هر مکالمه تربیتی این نکته مهم است که ببینید آیا کودک آنچه را میخواهید بگویید می فهمد یا نه. )
(( ارین ، خانه ی ما هم به همین ترتیب اداره می شود. هر کسی در خانه ی ما حقوقی دارد و همه ی ما لازم است به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم . پدر و مادر قوانین را می سازند و تا زمانی که تو عضو خانواده هستی باید از این قوانین اطاعت کنی. درست مثل موقعی که بازی می کنی . اگر قوانین را رعایت نکنی تنبیه می شوی.
(سپس توضیح دهید قوانین چه هستند و تنبیهاتِ ناشی از رعایت نکردن آنها چیست.) وقتی بزرگتر شدی قوانین ممکن است عوض شوند ، درست مثل بازی ساکر که وقتی بزرگتر شدی زمینش پهنتر و بلندتر میشود. ولی تو باز هم باید در محدوده آن زمین بمانی )).بخش مهم دیگر در تربیت بچه ی خردسال ، ایجاد جبهه ای واحد در چارچوب تربیت در خانه ، از طرف پدر و مادر است. این بسیار مهم است که پدر قوانینی وضع کند که مطابق آنها با مادر رفتار شود.
در اینجا مثالی بیان می کنم از این که چگونه این کار را با پیتر ، پسر نوجوانم که در یک حالت روحی نادر از خود رفتاری مبنی بر بی اعتنایی نشان داده بود ، کردم.
او در طول روز نسبت به مادرش گستاخی کرده و شب وقتی که من این موضوع را شنیدم او را به کناری کشیده و گفتم (( پیتر ، من مادرت را خیلی دوست دارم و نمیتوانم بی احترامی تو را نسبت به او تحمل کنم )). ( در حالی که با او صحبت می کردم ، شانه هایش را محکم ولی دوستانه نگه داشته بودم و مستقیم در چشمانش نگاه می کردم.) (( این انتظار من از تو در مورد رفتار با مادرت است ... ))
در اغلب خانه ها مادران نسبت به پدران وقت بیشتری را با کودکان می گذرانند. بنابراین ، پدران لازم است الگویی رفتاری را که در خانه انتظار دارند ، ایجاد کنند.
 طبیعتا در بسیاری از خانه ها در امر تربیت ، همپوشانی زیادی وجود دارد و نقش های تربیتی برای افراد به خوبی تعریف نشده است.
اگر ابتدا پدران محدودیت ها را ایجاد کرده و کودکان آنها را درک کنند ، برای مادر اجرای آنها بسیار آسانتر خواهد بود.
تربیت مبتنی بر عشق :
به خصوص در کودکان بزرگتر ، نکته ی بسیار مهم این است که آنها را متوجه این مسئله کنید که آنها را تربیت می کنید ، چون به آنها عشق می ورزید .
منبع : کتاب نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک
نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت دوم

نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت اولنقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت اول

نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت اول اگر اساس پرورش و رسیدگی به امور کودک را در دو سال اول زندگی او پایه گذاری کرده باشید ، تربیت کودک در سنین بالاتر ، به خصوص در ایجاد محدودیت ها ، کار بسیار آسانی است. نقش پدر در تربیت کودک خردسال – قسمت اول


انجام وظایف پدری در مورد کودکان یک تا سه ساله – بخش اولانجام وظایف پدری در مورد کودکان یک تا سه ساله – بخش اول

انجام وظایف پدری در مورد کودکان یک تا سه ساله – بخش اول طی این مرحله از رشد کودک نقش پدر گسترده تر می شود و از صورت یک پرورش دهنده ی عاطفی ( در خلال سال اول) به یک دوست و همراه سرگرم کننده ( از سال اول تا سال سوم زندگی کودک) مبدل می شود. پدران این مرحله از رشد کودک را بسیار دوست دارند زیرا در این مرحله کودک نوپای آنها سرانجام کارهایی را فرا می گیرد. انجام وظایف پدری در مورد کودکان یک تا سه ساله – بخش اول


انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش سالهانجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله

انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله تا زمانی که کودک شما سه ساله شده باشد شما و او همراه یکدیگر از وی (( شخصی اساسی )) ساخته اید. منظورم از (( شخص اساسی)) این است که کودک شما هر مرحله از رشد را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای مهارت هایی که کسب کرده ، مسائلی که حل کرده ، احساساتی که تجربه کرده و بیان نموده و ارتباطی که ایجاده کرده است فردی مطلوب به حساب می آید. انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله


پدر مجرد و فرزندانپدر مجرد و فرزندان

پدر مجرد و فرزندان با افزایش آمار طلاق در جامعه بسیاری از پدرهای مجرد می بینند که در غیاب همسر خود باید نقشی فعال در آموزش مسائل مربوط به جنسیت به فرزندان خود بر عهده بگیرند. گاهی پدر باید به دختر خود و مادر به پسر خود آموزش بدهد. پدر مجرد و فرزندان


چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟

چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟ زمانی نقش پدر را فقط در تعیین جنسیت فرزند و به وجود آوردنش می‌دانستند. در عوض مادری کردن شامل مراقبت و پرورش بچه می‌شد. اما در دنیای امروز چنین مقایسه‌ای دیگر متداول نیست اکنون والد بودن برای پدران یعنی همکاری صمیمانه با همسر برای رشد کودک. چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران