کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

2
پدر شدن !
پدر شدن ! اتخاذ نقش پدری یک واقعه مهم زندگی است که تمام جنبه‌های عملکرد مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این اتفاق در زمان تغییر دارای استرس و گاهی بحران است. پدر شدن گاهی ممکن است بر بهداشت روان پدری که در حال سازگاری با این نقش است اثرات منفی داشته باشد. مشکلاتی که در رابطه بین زوجین وجود دارد می‌تواند بر سازگاری پدر با نقش پدری اثر بگذارد. پدر شدن !

پدر شدن !


اتخاذ نقش پدری یک واقعه مهم زندگی است که تمام جنبه‌های عملکرد مردان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این اتفاق در زمان تغییر دارای استرس و گاهی بحران است. پدر شدن گاهی ممکن است بر بهداشت روان پدری که در حال سازگاری با این نقش است اثرات منفی داشته باشد. مشکلاتی که در رابطه بین زوجین وجود دارد می‌تواند بر سازگاری پدر با نقش پدری اثر بگذارد. به خصوص کیفیت رابطه زناشویی در 10 ماه اولیه دورۀ پدر شدن بیش‌ترین اثر را دارد. تأثیر هیجانی قدرتمند درگیر شدن پدر با فرایند تولد و فرصت تماس اولیه با نوزاد باعث افزایش همراهی پدر با شیرخوار می‌شود.فعالیت‌های مراقبتی پدر از شیرخوار در شکل‌گیری بارز عاطفی پدر – شیرخوار نقش مهمی دارد. تحقیقات نشان داده‌اند که اتخاذ نقش والد برای تازه پدران مشکل تر از اتخاذ نقش والد برای تازه مادران است. و مردان نسبت به زنان استرس های خاصی دارند که در زن‌ها کمتر دیده می‌شود. برخی از این استرس ها عبارت‌اند از:

شبکه حمایتی مردها نسبت به زن‌ها ضعیف تر است، ضمن آنکه باید حمایت از همسرشان را هم فراهم نمایند.

مسئولیت فراهم نمودن امکانات حمایتی برای خانواده جدید، استرس های کاری و اقتصادی دیگری را ایجاد نماید.بسیاری از مردان الگوهای خوبی از نقش پدر نداشته‌اند.

مردان جوان نسبت به زنان جوان در مورد حاملگی، تولد نوزاد و والد بودن ایده آل نگران‌ترند.

مردان نسبت به زنان به دنبال مشکلات هیجانی کمتر از کمک دیگران استفاده می‌کنند .

بر این اساس انجام مراقبت‌های بهداشت روان، استفاده از شبکه حمایتی خانواده، مراجعه به پزشکان در صورت وجود نشانه‌های افسردگی و مشکلات هیجانی، حل تعارضات زناشویی، درگیر شدن بیشتر پدران در تولد نوزاد و مراقبت از نوزاد برای انطباق و سازگاری بهتر با نقش پدری لازم است.

پدر مجرد و فرزندانپدر مجرد و فرزندان

پدر مجرد و فرزندان با افزایش آمار طلاق در جامعه بسیاری از پدرهای مجرد می بینند که در غیاب همسر خود باید نقشی فعال در آموزش مسائل مربوط به جنسیت به فرزندان خود بر عهده بگیرند. گاهی پدر باید به دختر خود و مادر به پسر خود آموزش بدهد. پدر مجرد و فرزندان


پنج نکته ضروری برای پدری کردنپنج نکته ضروری برای پدری کردن

پنج نکته ضروری برای پدری کردن از دورۀ حاملگی همسرتان پدری کردن را شروع کنید. در مورد آرزوهایتان برای فرزندتان صحبت کنید و در هنگام تولد نوزاد حضور داشته باشید. از همان ابتدا در مراقبت از کودک مشارکت کنید. پنج نکته ضروری برای پدری کردن


انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش سالهانجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله

انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله تا زمانی که کودک شما سه ساله شده باشد شما و او همراه یکدیگر از وی (( شخصی اساسی )) ساخته اید. منظورم از (( شخص اساسی)) این است که کودک شما هر مرحله از رشد را با موفقیت پشت سر گذاشته و برای مهارت هایی که کسب کرده ، مسائلی که حل کرده ، احساساتی که تجربه کرده و بیان نموده و ارتباطی که ایجاده کرده است فردی مطلوب به حساب می آید. انجام وظایف پدری در مورد کودکان سه تا شش ساله


نقش پدر در تربیت کودک – از تولد تا یکسالگینقش پدر در تربیت کودک – از تولد تا یکسالگی

نقش پدر در تربیت کودک – از تولد تا یکسالگی تربیت کودک از نخستین ماه های زندگی او شروع میشود. تربیت اساسا نوعی از رفتار با کودک و ایجاد فضایی در خانه ی شماست که ضرورت تنبیه را کم می کند. اگر تنبیه ضروری باشد باید به نحو مقتضی انجام گیرد. نقش پدر در تربیت کودک – از تولد تا یکسالگیپدر شدن !

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران