کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

1
چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟
چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟ زمانی نقش پدر را فقط در تعیین جنسیت فرزند و به وجود آوردنش می‌دانستند. در عوض مادری کردن شامل مراقبت و پرورش بچه می‌شد. اما در دنیای امروز چنین مقایسه‌ای دیگر متداول نیست اکنون والد بودن برای پدران یعنی همکاری صمیمانه با همسر برای رشد کودک. چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟

چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟
زمانی نقش پدر را فقط در تعیین جنسیت فرزند و به وجود آوردنش می‌دانستند. در عوض مادری کردن شامل مراقبت و پرورش بچه می‌شد. اما در دنیای امروز چنین مقایسه‌ای دیگر متداول نیست اکنون والد بودن برای پدران یعنی همکاری صمیمانه با همسر برای رشد کودک.
پدران با نشان دادن عشق ، گرما و مهربانی و با به عهده گرفتن نقشی فعال در زندگی کودکان نشان می‌دهند که مردان می‌توانند پدرهای خوبی باشند و پدران خوب والد خوبی هم هستند.
یک والد خوب باشید :
به همان شکل طبیعی و مردانه‌ی خود پدری کنید.پول دربیاورید ،در کارهای سخت منزل کمک کنید،مهارت‌های فوتبال را به  کودکان آموزش دهید ،احساستان را بیان کنید، حین انجام بازی‌های پر جنب و  جوش شوخی کنید اما کیک پختن را هم یاد بگیرید.
با مادر هماهنگ باشید:
بچه‌ها همان چیزهایی را که در شما می‌بینند تقلید می‌کنند.شما نمی‌توانید به دلیل اینکه تمام روز بیرون خانه کار می‌کنید زمانی که در خانه هستید برخلاف مقررات خانه عمل کنید.مثلاً همسرتان می‌خواهد در غذا خوردن بچه عادت‌های خوبی ایجاد کند مثلاً بجای سیب‌زمینی سرخ‌کرده سبزیجات پخته مثل کدو به او بدهد اگر شما هم از این غذا نخورید نمی‌توانید الگوی خوبی برای او باشید.
سرگرمی‌های جدید را امتحان کنید:
کارهای سرگرم‌کننده‌ای را بیاموزید که به آن‌ها علاقه داشتید ولی تا به حال به آن‌ها نپرداختید و آماده‌باشید تا از همان کارها برای سرگرمی فرزندانتان استفاده کنید مثلاً شنا و دوچرخه‌سواری ورزش‌هایی هستند که شما می‌توانید در کنار فرزندانتان انجام دهید.
عشق بورزید:
در مقابل بچه با همسرتان راحت باشید. به او نشان دهید که عشق عمیقی به مادرش دارید.با چنین رفتاری امنیت لازم را فراهم می‌کنید و الگوی خوبی از یک پدر و مادر خوب می‌شوید.
دور و بر کودکتان باشید:
ممکن است برایتان سخت باشد که برای بیشتر بودن با خانواده اضافه کاری روزانه یا آخر هفته را رد کنید یا جلسه‌تان را رأس ساعت پنج بعدازظهر تمام کنید تا برای حمام کردن قبل از خواب کودک خود را به موقع به خانه برسانید برای این کار باید شهامت داشته باشید اما یادتان باشد که بسیاری از زنان شاغل هم در محیط کاری خود با چنین مسائلی روبه رو هستند.
اگر این نگاه مردانه در شما حاکم باشد که اول کار بعد خانواده خطر آن میرودکه در پرورش کودک نیز به اندازه کافی سهیم نباشید.
نکاتی که بهتر است دراین‌باره به آن‌ها توجه شود:
•    شما وقتی می‌توانید الگوی مثبتی برای دختران و پسرانتان باشید که خود نمونه‌ی الگوی عملی خوبی برای زندگی‌شان باشید.
•    سعی کنید تا آنجا که می‌توانید نمونه‌ای پدری باشید که می‌تواند لذت ببرد بیاموزد و راضی باشد.
•    کودکان خود را تشویق کنید تا افق دیدشان را با حس ماجراجویی گسترش دهند.
•    با پختن غذاهای سالم برای خانواده الگوی خوبی برای درست غذا خوردن فرزندانتان شوید.
•    بین کار و خانواده‌تان تعادل برقرار کنید.
منبع : کتاب پدر شدن
چگونه پدران الگوی خوبی برای کودکان باشند ؟

والدین الگوی فرزندان !والدین الگوی فرزندان !

والدین الگوی فرزندان ! آیا تا به حال توجه کرده‌اید که وقتی بزرگ شده‌اید بسیاری از خصوصیات، عادت‌ها و عقاید والدینتان را دارید. خوب علتش این است که والدین شما، اولین و مهم‌ترین الگویتان بوده‌اند و اکنون شما برای فرزندانتان مهم‌ترین الگو هستید. والدین الگوی فرزندان !


چگونه پدر خوبی باشیم ؟چگونه پدر خوبی باشیم ؟

چگونه پدر خوبی باشیم ؟ معمولاً مادرها می‌توانند زمان بیشتری با فرزندان خود در طول روز سپری کنند آن‌ها اگر خانه‌دار باشند کل زمانشان و اگر هم شاغل باشند زودتر به خانه برگشته و وقتشان را با کودک خود سپری می‌کنند و معمولاً پدران زمانی از خانه بیرون می روند که کودک خواب است و زمانی بازمی‌گردند که به وقت خواب کودک نزدیک است.بسیار پیش می آید که پدران میگویند که خوب بودن و زحمات آن‌ها برای خانواده از چشم کودکانشان پنهان می‌ماند. چگونه پدر خوبی باشیم ؟


پدر و فرزندان پدر و فرزندان

پدر و فرزندان آیا پدرها بیشتر دوست دارند پدر پسرها باشند و نقش طبیعی شان این است که به پسرشان برسند و مادرها به دخترشان؟ یکی از سازمان های موجود در لندن که به برگزاری سمینارهایی برای والدین می پردازد گزارش می کند ... پدر و فرزندان


پدر و فرزندان پدر و فرزندان

پدر و فرزندان آیا پدرها بیشتر دوست دارند پدر پسرها باشند و نقش طبیعی شان این است که به پسرشان برسند و مادرها به دخترشان؟ یکی از سازمان های موجود در لندن که به برگزاری سمینارهایی برای والدین می پردازد گزارش می کند ... پدر و فرزندان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران