کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

0
آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟
آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟ با حمام کردن کودک نه تنها فرصتی برای استراحت همسرتان که بسیار به آن نیاز دارد فراهم می آورید بلکه میتوانید اینکار را به برنامه ی منظمی تبدیل کنید که طی آن به طور اختصاصی با فرزندتان تنها باشید. آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟

آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟
با حمام کردن کودک نه تنها فرصتی برای استراحت همسرتان که بسیار به آن نیاز دارد فراهم می آورید بلکه میتوانید اینکار را به برنامه ی منظمی تبدیل کنید که طی آن به طور اختصاصی با فرزندتان تنها باشید.
چیزهایی که نیاز دارید:
•    وان بچه یا تشک حمام ( که لغزنده نباشد) وقتی که در داخل حمام خودتان او را حمام میکنید.
•    شامپو یا لوسیون مخصوص بچه
•    حوله ی گرم و ضخیم
•    پوشک تمیز
•    لباس برای بعد از حمام
وان بچه
امروزه انواع و اقسام وان برای بچه در فروشگاه ها پیدا میشود. بعضی از آنها روی پایه ای قرار میگیرند و بعضی ها هم بدون پایه اند و میتوانید در کف حمام یا درون وان از آنها استفاده کنید. برای حمام کردن کودک ساده ترین راه این است که آستین های خود را بالا بزنید و به وان کودک بچسبید و کودکتان را در آب قرار دهید.
اگر نگران این هستید که مبادا بچه از دستتان لیز بخورد میتوانید کف وان او یک لایه ی اسفنجی مخصوص قرار دهید که برای همین است. راه دیگر حمام کردن او این است که شما هم لخت شوید و او را بغل کنید صورتش را رو به روی خود بگیرید سرش را روی زانو و پاهایش را به طرف شکم خود نگه دارید و حمام کردن او را شروع کنید.مراحل اساسی در حمام کردن کودک
•    زمان حمام کردن میتواند در هر ساعتی از روز باشد اما حمام قبل از خواب بیشتر به آرامش کودک کمک میکند.
•    هنگام حمام کردن کودک تمام چیزهایی را که در حمام نیاز دارید آماده کنید.
•    عمق آب وان تقریبا سیزده سانتی متر باشد. با آرنج خود گرمای آب را امتحان کنید. ( این قسمت از بدن از بقیه ی قسمت ها حساس تر است ) آب باید گرم باشد نه داغ . اگر از یک دماسنج استفاده میکنید دمای 29 درجه مناسب است. اگر کودک را در وان بزرگ خودتان حمام میکنید ، آب شیر را یکباره باز نکنید چون ممکن است ناگهان سرد یا گرم شود.
•    لباس کودک را روی زیرانداز یا حوله ی ضخیمی که کنار حمام گذاشته اید درآورید. اگر خودتان هم میخواهید لخت شوید اول لباس های خودتان را بکَنید.
•    با یک دست گردن و سر کودک را بگیرید و دست دیگرتان را زیر باسن و کمر او بگذارید و آرام بدنش را به درون آب ببرید. با لحن آرامی با او حرف بزنید تا به او اطمینان خاطر دهید. بسیاری از کودکان وقتی به آب عادت کنند خیلی از آن خوششان می آید و شادی خود را هنگام حمام کردن نشان میدهند.
•    وقتی کودک با آب خو گرفت به تدریج باسن و پاهایش را در آب رها کنید و از دست آزاد شده ی خود برای شستن او استفاده کنید او در آب وول میخورد اما زیاد نگران نباشید این مسئله نباشید چون کودک متوجه ترس یا نگرانی شما خواهد شد.
•    پس از شستشو او را بلند کنید و حوله را دورش بپیچید و کاملا خشکش کنید بعد بغلش کنید. ببوسیدش و پوشک تمیز و لباس هایش را به او بپوشانید.
•    هرگز کودک خود را هنگام حمام کردن تنها نگذارید.
در آب
وقتی کودک به آب عادت کرده ، پاها و باسنش را در آب رها کنید و از دست آزاد خود برای شستن او استفاده کنید.
صبر کنید تا خشک شود
کودک را از وان بیرون بیاورید او را در حوله ای گرم بپیچید و کاملا خشکش کنید و در همان حال بسیار نوازشش کنید.
منبع : کتاب پدر شدن
آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟

استحمام نوزاداستحمام نوزاد

استحمام نوزاد نوزادان تازه متولد شده به حمام نیاز ندارند آنها در هنگام تولد کثیف نیستند. ورنیکس که پوست او را در رحم مادر پوشانده برای پوست مفید بوده و از آن در برابر آلودگی ها محافظت میکند. استحمام نوزاد


حمام کردن نوزاد و شیرخوارحمام کردن نوزاد و شیرخوار

حمام کردن نوزاد و شیرخوار :درون یک لگن، آب تمیز و گرم بریزید و درجه حرارت آن را در حدود 24 تا 27 درجه سانتی‌گراد نگه‌دارید. لباس‌های کودک را درآورید و حوله‌ای دور بدن او‌ بپیچید و صورت و سر او را با روشی که پیش از این گفته شد، بشویید. حمام کردن نوزاد و شیرخوار


حمام کردن نوزادحمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد کودک آنلاین: نوزادان تا زمانی که شروع به مصرف غذاهای جامد و نیز خزیدن روی زمین نکرده‌اند، به استحمام بیش از یک بار در هفته نیاز ندارند. تنها صورت، دست‌ها، گردن و ناحیۀ پوشک را روزانه بشویید. حمام کردن نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران