کودک آنلاین

موضوع مقاله : پدر و فرزندان

دسته بندی : پدر و فرزندان

4
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول :وظایفی بر عهده کودکان قرار دهید.تصور کنید خودتان وارد یک محیط جدید و نا آشنا گشته‌اید ، نیاز دارید کسی شما را راهنمایی کرده و با قوانین آشنا کند اگر این اتفاق نیفتد دچار گیجی و سردرگمی خواهید شد. چگونه والدین خوبی باشیم -قسمت اول

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول

تعریف قوانین آگاهانه برای کودکان:
-وظایفی بر عهده کودکان قرار دهید.تصور کنید خودتان وارد یک محیط جدید و نا آشنا گشته‌اید ، نیاز دارید کسی شما را راهنمایی کرده و با قوانین آشنا کند اگر این اتفاق نیفتد دچار گیجی و سردرگمی خواهید شد. پس کودکان نیز نیاز دارند که با قوانین و باید و نبایدهای اطرافشان آشنا شوند آن‌ها دوست دارند  محدودیت‌ها و مرز را بشناسند تا بتواند به شناخت و مدیریت جهان گیج‌کننده اطرافشان کمک کند. عشق و محبت خود را به کودکتان را با تعیین مرز‌ها نشان دهید  از این طریق کودک می‌تواند با دلگرمی و ایمنی بیشتری دنیای پیرامونش را کشف کند .
-در چارچوب قوانین به کودکان آزادی عمل دهید.کودکان نوپا عاشق نمایش استقلال خود هستند. بنابراین تا جایی که می‌توانید به آن‌ها اجازه دهید اسباب‌بازی‌هایش را جمع‌آوری کند ، بشقاب کثیفش را پس از خوردن غذا از روی میز بردارد یا خودش لباس بپوشد. از طریق این کارها اعتماد به نفس کودک را تقویت کنید.
-راه حل مسایل را سریع به کودک ارائه ندهید کودکان را تشویق کنید خودشان به طرح راه حل بپردازند. زمانی که از روی محبت خود به کودکتان مجال تجربه زمین خوردن و شکست‌های کوچک می‌دهید و فوری به کمکش نمی‌شتابید ، اعتماد به نفس و قدرت تحمل  را در وجود کودکتان او تقویت می‌کنید.
-آموزش نظم و انضباط را سرلوحه زندگی کودک قرار دهید. وضع و اجرای قوانین و اعمال محدودیت‌ها در خانه برای این است که کودکان یاد بگیرند چگونه بهترین رفتارها را در محیط و جامعه خود داشته باشند و افرادی قوی و با اعتمادبه‌نفس بار بیایند.
آموزش قوانین آهسته پیوسته و همیشگی باشد .بهتر است ابتدا از قوانین ابتدایی و جزیی آغاز کنید مانند بحث در مورد نحوه پوشیدن لباس یا بکار بردن کلماتی نه چندان بد بگذارید و اعمال قوانین در مورد امور جدی‌تری مانند زدن ، بی‌ادبانه صحبت کردن یا دروغ گفتن انجام دهید.وقت آزاد خود را به کودک خود اختصاص دهید
-با کودک خود بازی کنید.به آن‌ها اجازه دهید خودشان بازی را انتخاب کنند و اجازه دهید کودک درونتان با کودک بیرون به بازی بپردازد و تنها با جریان کودکان پیش بروید و باهم تفریح کنید و در خلال بازی چیزهایی راهم به کودک آموزش دهید. این باعث پرورش حس استقلال در کودکان می‌گردد.
-برای کودکان کتاب بخوانید. شما می‌توانید از نوزادی کودک را با کتاب و تصاویر آن آشنا کنید نوزادان به شدت علاقه دارند به صحبت‌های والدین خود گوش دهند . پس از آن نیز می‌توانید کتاب‌های متناسب سن کودک برایش بخوانید.
-زمانی را به صورت اختصاصی در طول روز به کودک اختصاص دهید و به او اجازه دهید فعالیتی را انتخاب کند، به طوری که یک ربع تا بیست دقیقه بی هیچ مزاحمتی کنار هم وقت بگذرانید.
- پدر و کودک نیز وقت اختصاصی در کنار هم باشند.بهترین راه برای بهبود زندگی کودکان  وقت‌گذرانی با پدر خانواده است .کودکانی که با پدرشان ارتباط خوبی دارند در مدرسه بهتر عمل می‌کنند ، در مهارت حل مسئله موفق‌ترند و در کل با آنچه که در زندگی برایشان رخ می‌دهد بهتر مقابله می‌کنند.
- خاطراتی گرم بسازید.کودکانتان به احتمال زیاد هر آنچه که به آن‌ها گفته‌اید به یاد نخواهند آورد  اما سنت‌ها و آداب خانوادگی (مانند زمان خواب و بازی‌های شبانه با شما) را به خوبی به ذهن می‌سپارند.
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دومچگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم :همان طور رفتار کنید که از کودک انتظار دارید رفتار کند. اولین و اصلی‌ترین الگوی کودکان پدر و مادر هستند. الگوی خوب و مناسب بودن برای دیگران احترام قائل شدن و رفتارهای انسانی ، بیش از آنچه که می‌گویید بر کودک اثر خواهد گذاشت. چگونه والدین خوبی باشیم - قسمت دوم


والدین قاطع در عین حال منصفوالدین قاطع در عین حال منصف

والدین قاطع در عین حال منصف کودک آنلاین: پدر یا مادر مدبر و خردمند، متناسب با هر مرحله از رشد فرزند خود، مقرراتی که او باید از آنها اطاعت کند وضع می کنند. به این ترتیب در هر مرحله او حدودش را خواهد آزمود. والدین قاطع در عین حال منصف


ویژگی والدین آسیب پذیر و در معرض خطرویژگی والدین آسیب پذیر و در معرض خطر

ویژگی والدین آسیب پذیر و در معرض خطر - خودشان را مسئولیت موفقیت ها و ناکامی های فرزندشان می دانند. - در صورتی خود را فردی لایق و موفق می دانند که فرزندشان در کارها و روابطش موفق و مورد تایید دیگران باشد.


اهمیت تطبیق روش تربیتی والدین با خلق و خوی کودکاناهمیت تطبیق روش تربیتی والدین با خلق و خوی کودکان

اهمیت تطبیق روش تربیتی والدین با خلق و خوی کودکان امادگی های ذاتی کودک کمابیش نحوۀ واکنش وی را در برابر رویدادهایی که با آن مواجه شود، تحت تاثیر قرار می دهد. پدر یا مادر حتی در مورد مسائل کوچک نیز باید این آمادگی ها را در نظر داشته باشند. اهمیت تطبیق روش تربیتی والدین با خلق و خوی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
06 آبان 1393 - 10:58:53

محمد یافتیانبا تشکر از شما

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران