کودک آنلاین

موضوع مقاله : مادر و فرزندان

دسته بندی : مادر و فرزندان

3
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم :همان طور رفتار کنید که از کودک انتظار دارید رفتار کند. اولین و اصلی‌ترین الگوی کودکان پدر و مادر هستند. الگوی خوب و مناسب بودن برای دیگران احترام قائل شدن و رفتارهای انسانی ، بیش از آنچه که می‌گویید بر کودک اثر خواهد گذاشت. چگونه والدین خوبی باشیم - قسمت دوم

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم

الگوی خوبی برای کودکان باشید

•    همان طور رفتار کنید که از کودک انتظار دارید رفتار کند. اولین و اصلی‌ترین الگوی کودکان پدر و مادر هستند. الگوی خوب و مناسب بودن برای  دیگران احترام قائل شدن و رفتارهای انسانی ، بیش از آنچه که می‌گویید بر کودک اثر خواهد گذاشت.
•    اگر مرتکب اشتباهی می‌شوید عذرخواهی کنید. این روش برای آموختن این است که کودک پس از اشتباه خود آن را بپذیرد و عذرخواهی کند.
•برای محیط اطراف خود و محیط‌زیست ارزش قائل شوید.به کودکتان نشان دهید که مراقبت از محیط‌زیست کار ساده‌ای است. زباله کمتری تولید کنید نظافت محیط‌های شهری و محیط‌زیست را رعایت کنید و آن را به فرزند خود گوشزد نمایید.با حیوانات به خوبی و مهربانی رفتار کنید.
•    راست گو باشید. برای گول زدن کودکتان هم حتی از دروغ‌های کوچک و بقول معروف مصلحتی استفاده نکنید.اگر به او قولی می‌دهید آن را عملی کنید.
•به همسر خود احترام بگذارید و محبت خود را پیش روی کودکان نشان دهید. ازدواج شما تنها نمونه‌ای است که به کودکتان نشان می‌دهد روابط صمیمانه چگونه به نظر می‌رسد و چه احساسی دارد. الگوی مناسب خانواده را در ذهن کودک نشان دهید.
•    در تربیت فرزندان با همسرتان هماهنگ باشید و اختلافات را پیش روی آن‌ها حل و فصل نکنید.پاداش بدهید
•    پاداش مناسب بدهید. بجای اینکه  فقط به کودک بگویید: «تو عالی هستی!»، به طور جزئی تری به کودک در مورد رفتار خوبش بازخورد بدهید.برای نمونه بگویید: «اینکه  خوبش بازخورد بدهید.برای نمونه بگویید: «اینکه وقتی دارم باتلفن صحبت میکنم ، تحمل می‌کنی و بعد خواسته ات رامیگویی ، کار سختی انجام میدهی ولی من واقعا ممنونم که صبر کردی. »
•    همیشه احساسات خوب خود را در مورد کارهای خوب کودک به زبان بیاورید. زمانی که می‌فهمید کودک کاری خوب یا مثبت انجام می‌دهد ، احساس خود را بیان نمایید. این‌گونه رفتار خوب را در او تقویت خواهید کرد و احتمال بیشتری دارد که در آینده آن رفتار خوب.را ادامه دهد.
•    پشت سر کودکتان صحبت کنید! واقعیت این است که آنچه که ما به طور غیرمستقیم در مورد خود می‌شنویم  از آنچه که به صورت مستقیم به ما گفته می‌شود  تأثیر بیشتری خواهد گذاشت . بنابراین برای تحسین و تشویق تأثیرگذار کودک اجازه دهید وقتی که در مورد کارهای خوب کودک با مادربزرگ، پدر یا حتی عروسک‌هایش میگویید صدای شما را بشنود.
چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت دوم

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اولچگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول

چگونه والدین خوبی باشیم – قسمت اول :وظایفی بر عهده کودکان قرار دهید.تصور کنید خودتان وارد یک محیط جدید و نا آشنا گشته‌اید ، نیاز دارید کسی شما را راهنمایی کرده و با قوانین آشنا کند اگر این اتفاق نیفتد دچار گیجی و سردرگمی خواهید شد. چگونه والدین خوبی باشیم -قسمت اول


سبک های والدینیسبک های والدینی

سبک های والدینی کودک آنلاین: سبک های والدینی به صورت های مختلفی شرح داده شده اند. براساس دیدگاه مکوبی و مارتین، دو عنصر مهم فرزند پروری شامل خواسته های والدینی یا کنترل رفتاری و پاسخگویی والدینی می شود. سبک های والدینی


بد زبان و ناسزا گو نبودن والدینبد زبان و ناسزا گو نبودن والدین

بد زبان و ناسزا گو نبودن والدین کودک آنلاین: بعضی والدین با چنان خشونتی بر سر فرزندانشان فریاد می زنند و جیغ می کشند که این رفتارشان در مرز ناسزاگویی و بددهنی قرار می گیرد، صحبت با کودک همراه با عصبانیت مفرط یا با بدزبانی و ناسزاگویی، اثرات جانبی زیان آوری در حد تنبیه بدنی در بردارد که رفته رفته بر رشد او تاثیر منفی خواهد گذاشت.


ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروریثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری

ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری کودک آنلاین: بزرگترین مسبب و علت مشکلات انضباطی بچه ها، فرزندپروری بی ثبات و ناهماهنگ والدین است. اگر مقررات والدین هر روز به شیوه ای غیرقابل پیش بینی تغییر کند، یا اگر گاهی اِعمال بشود و گاهی نشود، آنگاه رفتار ناشایست کودکان را باید خطای والدین دانست. ثابت قدم بودن والدین در فرزندپروری


نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران