کودک آنلاین

موضوع مقاله : مادر و فرزندان

دسته بندی : مادر و فرزندان

2
عسل مامان ، پسر مامان !
عسل مامان ، پسر مامان ! ۱ –به او کمک کنید تا احساساتش را بروز دهد. باید او را از سنین خیلی پایین تشویق کرد که در مورد هیجانات درونی صحبت کند. عسل مامان ، پسر مامان !

عسل مامان ، پسر مامان !
۱ –به او کمک کنید تا احساساتش را بروز دهد. باید او را از سنین خیلی پایین تشویق کرد که در مورد هیجانات درونی صحبت کند.
2– بیش از حد از او انتقاد نکنید
پسر کوچولوی شما در برابر انتقادها بسیار حساس است؛ خصوصاً در مورد مسائلی  که به رفتارش مربوط می‌شود. کارهای نادرست و بد را به او خاطرنشان نمایید اما افراطی رفتار نکنید


۳ – زبان مناسب را انتخاب کنید:وقتی با پسرها صحبت می‌کنید، جملات واضح، روشن، منطقی و به  دور ازهر توضیح اضافی و حاشیه را انتخاب کنید.
۴ – نیمه دیگر شخصیت او را نیز در نظر بگیرید:به  او بیاموزید که در لباس پوشیدن مرتب باشد و رنگ‌ها را با هم ست کند،به آرایش موهایش برسد، مراقب سلامت و ظاهر خود باشد.
5– محدودیت وضع کنید:از آنجا که مادر جذابیت و شیفتگی بیشتری برای پسرش دارد و به  علاوه اینکه نمی‌تواند خیلی با او صمیمی باشد، برقراری ارتباط این دو، پیچیدگی‌های خاصی دارد. اما به هر حال، اعمال برخی محدودیت‌ها لازم و غیرقابل اجتناب است.
۶ – همه کارهایش را انجام ندهید:دلیلی ندارد که  زیپ شلوار و دکمه‌هایش را ببندید، درحالی‌که خودش می‌خواهد این کار را انجام دهد. او را ترغیب کنید که خودش لباس‌هایش را بپوشد، دوش بگیرد و به کارهای شخصی‌اش برسد. بپذیرید که روزی از شما دور خواهد شد. نکته تربیتی مهم دیگر این است که احساس نیازی که به شما دارد را بیش از حد تقویت نکنید.
۷ – یک نمونه ” اجتماعی” برای اوباشید!
امروزه مادر علاوه بر جایگاه مهم خود می‌تواند مدلی برای شناخت هویت اجتماعی فرزندش باشد. او می‌تواند پسرش را به سمت اهدافش سوق دهد. بسیار رایج است که پسربچه‌ها می‌گویند ” می‌خواهم در آینده شغل مادرم را داشته باشم!”
عسل مامان ، پسر مامان !
نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول

نکاتی در شناخت دنیای پسران – بخش اول هر پسر باید همان گونه که هست پذیرفته شود، نه فقط به دلیل آنکه خوب یا موفق بوده و یا مطابق با شخصیت آرمانی مورد نظر شما عمل کرده است. اگر او پیوسته خود را در قالبی که برایش تعیین کرده اید جا دهد، به سرعت هیبت و هویت خود را از دست خواهد داد و به سختی خود واقعی اش را خواهد شناخت. نکاتی در شناخت دنیای پسران


چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟

چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟ کودک آنلاین: در شش یا هفت سالگی، هنگامی که کودکان آموزش جدی را شروع می کنند، پسرها از نظر ذهنی بین شش تا دوازده ماه عقب تر از دخترها هستند. چرا پسرها باید دیرتر مدرسه را شروع کنند؟


پسرها و ورزشپسرها و ورزش

پسرها و ورزش کودک آنلاین: ورزش در زندگی بسیاری از پسرها نقش مهمی دارد و می تواند فواید یا مضرات زیادی برای آنها داشته باشد. ورزش می تواند حس تعلق، شخصیت، عزت نفس و سلامت را به آنها بدهد. پسرها و ورزش


مادران و پسرانمادران و پسران

مادران و پسران کودک آنلاین: آیا اولین لحظۀ آرامی را به یاد می‌آورید که نوزادتان در آغوشتان آرمیده بود و شما اولین فرصت واقعی را برای تماشای او به دست آوردید و به‌صورت و بدن کوچکش خیره شدید؟ گاهی مادران مدتی طول می‌کشد که بپذیرند واقعاً یک پسر دارند، یک جسم مذکر درون بدن مؤنث او رشد کرده است. مادران و پسران

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران