کودک آنلاین

موضوع مقاله : مادر و فرزندان

دسته بندی : مادر و فرزندان

0
عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان
عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان تولونس نام ماده شیمیایی موجود در لاک های ناخن است و در مجاورت هوا تبدیل به بخاری با بوی تند و شیرین میشود . تولونس محلولی است که در لاک های ناخن با سایر مواد ترکیب می شود و یک ترکیب غلیظ را ایجاد می کند فتالیت ها مایعات چربی هستند که به ترد و شکننده به نظر رسیدن رنگ لاک کمک میکنند. عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان

عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان
تولونس نام ماده شیمیایی موجود در لاک های ناخن است و در مجاورت هوا تبدیل به بخاری با بوی تند و شیرین میشود . تولونس محلولی است که در لاک های ناخن با سایر مواد ترکیب می شود و یک ترکیب غلیظ را ایجاد می کند فتالیت ها مایعات چربی هستند که به ترد و شکننده به نظر رسیدن رنگ لاک کمک میکنند.
مقادیر زیادی از فتالیت ها باعث تاثیرگذاری آنها روی هورمون های تولید مثل و البته خارش پوست و چشم و حتی گلو میشود.
فرمالدهیدها نیز باعث سفتی لاک ها می شوند و البته نوعی نگهدارنده لاک ها در برابر باکتری ها نیز محسوب میشوند. اگر از فرمالدهیدها به میزان بسیار اندک استفاده شود ، بی خطر هستند مگر آنکه نسبت به آن حساسیت داشته باشید.
متاسفانه این شیشه های کوچک بسیار زیبا و شیک با درخشان فوق العاده چشم نواز سرشار از انواع مواد شیمیایی هستند و بسیاری از متخصصان مصرف آنها را برای انسان ها خطرناک می دانند.
آیا لاک ها برای کودکان خطرناک هستند؟
بستگی به نوع لاکی که مورد استفاده قرار می گیرد ، دارد. لاک های قدیمی تر که سرشار از مواد شیمیایی ذکر شده هستند ، بدون شک برای کودکان خطرناک هستند مخصوصا آن دسته از کودکانی که عادت به جویدن ناخن ها و یا حتی مکیدن انگشت دارند.
اما این روزها بسیاری از تولید کنندگان ادعا می کنند محصولاتی را ارائه می دهند که هیچ یک از این مواد شیمیایی خطرناک را ندارند و کاملا بی زیان هستند.
اگر دختر کوچولوی شما علاقه زیادی به لاک زدن از خود نشان می دهد هرگز سراغ لاک های قدیمی و سنتی نروید و در عوض انواع بی خطر که بدون مواد سمی هستند را خریداری کنید . بهتر است که پایه لاک محلول در آب باشد.
اثرات لاک بر هوش
معمولا روی لاک ها و برچسبشان ، مواد تشکیل دهنده ی آنها به طور کامل نوشته نمیشود. تحقیقات نشان می دهند که استفاده از لاک ناخن در کودکان زیر 7 سال باعث کاهش هوش آنها میشود.
فتالیت ها که پیش تر درباره ی آنها خواندید ، از ترکیبات شیمیایی هستند که در شامپوها ، صابون ها ، اسپری ها ، عطر و ادکلن و اسباب بازی های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند.
دانشمندان معتقدند که فتالیت ها روی هوش کودکان اثر می گذارند و باعث کاهش آن میشوند اما هنوز لازم است که تحقیقات بیشتری راجع به این موضوع به انجام برسد.
آنها معتقدند که فتالیت ها روی هورمون تیروئید مادر اثر می گذارند و باعث تخریب اندوکرین می شوند ( مادرانی که در دوران بارداری از لاک ناخن به صورت همیشگی استفاده می کنند ). ترشحات هورمون تیروئید مادر در دوران جنینی تاثیر مستقیم روی رشد مغز کودک به جا می گذارد.
سایر مشکلات
متاسفانه برخی از مادرها روی ناخن های کوچک دختر بچه های کوچکشان ، لاک های رنگی می زنند و به این نکته توجهی نمی کنند که ممکن است فرزند خردسال آنها مواد سمی لاک را به چشم و پوست خود بمالند و آنها را تحریک و دچار حساسیت کند.
اگر چنانچه این مواد وارد دهان کودک خردسال شوند ، بسیار خطرناک تر نیز میشود. عادت جویدن و مکیدن ناخن در بسیاری از کودکان شایع است حال تصور کنید که اگر ناخن های کودک به لاک آغشته شده باشد ، تمام این مواد مضر وارد دستگاه گوارشی او می شود.
فرمالدهید موجود در لاک ها که برای خشک شدن لاک به کار می رود ، به شدت آلرژی زا است و علاوه بر آن یکی از عوامل ایجاد سرطان است.
لاک پاک کن
مشکل استفاده از لاک و خطرات ناشی از آن یک طرف و استفاده از لاک پاک کن یک طرف دیگر قضیه است . معمولا خانم ها از آستون برای پاک کردن لاک استفاده می کنند. تماس طولانی مدت با آستون می تواند مشکلات قلبی و ریوی و حتی کبدی ایجاد کند.
مصرف این محصول زیبا و فریبنده در دوران بارداری نیز به همان اندازه مخرب است معمولا سالن های آرایش به اندازه کافی دستگاه تهویه هوا ندارند و هوای ناسالم برای مدت زمان طولانی در یک جا ساکن می ماند . محصولات آرایشی که بیشترین مواد شیمیایی تبخیر شده را در محیط پراکنده می سازند ، باعث بروز مشکلات تنفسی ، علائم عصبی و حتی سرطان در مادر باردار و جنین داخل شکم او می شود.
جنس لاک
اگر چنانچه در دوران بارداری به این نکات توجه نموده اید ولی حالا دوست دارید دختر کوچولوی نازتان گاهی اوقات روی ناخن هایش لاک داشته باشد ، حتما به دنبال تهیه جنس مرغوب و با کیفیت باشید.
برخی از تولید کنندگان محصولات آرایش این روزها لاک هایی را تولید می کنند که در آنها از رنگ های مجاز خوراکی استفاده می شود و پایه آنها خوب است. این لاک ها بر عکس سایر لاک ها هم راحت تر پاک می شوند و هم خطری برای سلامت کودکان محسوب نمی شوند.
اگر کودکتان از روی عادت همیشه ناخن هایش را به سمت دهان می برد و آنها را می جود ، هرگز برای او از لاک ناخن استفاده نکنید.
منبع : مجله کودک سالم
عوارض لاک زدن بر ناخن های کودکان

اصلاح رفتار کودک (استفاده از لوازم آرایشی)اصلاح رفتار کودک (استفاده از لوازم آرایشی)

اصلاح رفتار کودک (استفاده از لوازم آرایشی) رفتارهای نامناسب والدین - مادر کاملاً تسلیم خواسته های هانیه شده، داخل یا خارج از خانه او را آرایش می کند. - مادر برای هانیه یک کیف کوچک با تعدادی لوازم آرایشی تهیه می کند.


رنگ و کودکانرنگ و کودکان

رنگ و کودکان کودک آنلاین: رنگ‌بخش درخشان و شفاف دوران کودکی است. کودکان عاشق تمام انواع رنگ‌ها هستند و به آن‌ها پاسخ آنی و سریع می‌دهند گرچه پاسخ آنان متفاوت از واکنش بزرگسالان است. رنگ و کودکان


کتاب های رنگ آمیزی برای کودکانکتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان کودک آنلاین: کتاب های رنگ آمیزی مختلفی برای کودکان در مغازه ها وجود دارد و در همۀ این کتاب ها یک نوع فعالیت آن هم رنگ آمیزی دیده می شود. کتاب های رنگ آمیزی برای کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران