کودک آنلاین

موضوع مقاله : مادر و فرزندان

دسته بندی : مادر و فرزندان

0
فرزندان دوقلو و احساسات مادر
فرزندان دوقلو و احساسات مادر کودکانتان به دنیا آمده اند و شما هنوز مطمئن نیستید که چه احساسی دارید یا چه احساسی باید داشته باشید. بسیاری از عوامل بیرونی بر احساساتی که در ابتدا نسبت به کودکانتان دارید تاثیر می گذارند. آیا دوقلوهایتان نارس به دنیا آمدند؟ آیا سزارین اورژانس شدید؟ آیا یاورتان در مراحل زایمان مطابق انتظارات و نیازهای شما رفتار کرد؟ آیا مراحل زایمانتان همانطور که آرزو داشتید انجام شد؟ فرزندان دوقلو و احساسات مادر

فرزندان دوقلو و احساسات مادر
کودکانتان به دنیا آمده اند و شما هنوز مطمئن نیستید که چه احساسی دارید یا چه احساسی باید داشته باشید. بسیاری از عوامل بیرونی بر احساساتی که در ابتدا نسبت به کودکانتان دارید تاثیر می گذارند. آیا دوقلوهایتان نارس به دنیا آمدند؟ آیا سزارین اورژانس شدید؟ آیا یاورتان در مراحل زایمان مطابق انتظارات و نیازهای شما رفتار کرد؟ آیا مراحل زایمانتان همانطور که آرزو داشتید انجام شد؟
تا چند هفته یا حتی چند ماه بعد از تولد کودکانتان ممکن است تغییرات پس از زایمان احساسات متلاطمی به شما بدهد. بدنتان هنوز به حالت طبیعی برنگشته و شاید تردید داشته باشید که در آینده نیز به حال طبیعی برگردد.کودکان به جای شما مرکز توجه شده اند.
ممکن است حس کنید که با مسئولیت بزرگ کردن این دو طفل کوچک از پا درمی آیید و در عین حال راضی نباشید گوشه ای از مراقبت از کودکان را به دیگران حتی به پدرشان بسپارید.
ممکن است در قبال دوقلوها به شدت احساس مالکیت کنید شاید احساس کنید از آنها فاصله دارید یا ممکن است حتی هر دو حس را داشته باشید. آسوده باشید. همه ی این احساسات طبیعی اند.
بهبودی جسم و روح پس از بارداری و زایمان دوقلویی دشوارتر از بارداری و زایمان نیک نوزاد است. در حالی که از خانواده ی گسترش یافته ی خود مراقبت میکنید فرایند دشوارتر التیام – هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی – به شما فشار فراوانی می آورد.
انسان ها در زندگی مشتاق الگوهای قابل پیش بینی هستند. تداوم باعث اطمینان خاطر و آسایش میشود. تولد دوقلوها مستلزم ایجاد یک الگوی جدید است. تا زمانی که این الگو شکل گیرد و شما آن را در زندگی خود بگنجانید ممکن است احساس سردرگمی و عدم اعتماد به نفس کنید.
این امر محدودیت زمانی مشخصی ندارد. اگر ابتدا احساسات ضد و نقیضی در مورد موقعیت جدید خود داشتید درباره ی خود قضاوت منفی نکنید.احتمالا بدنتان به حالت طبیعی برنگشته است و واقع بینانه نیست که از آن توقع داشته باشید بلافاصله چنین کند. چندین ماه طول کشید تا بدنتان از فرم خارج شود پس به خود چندین ماه فرصت بدهید تا دوباره به شکل گذشته درآیید.
اضافه وزن علائم کشیدگی و شل شدن پوست میتوانند تصوری را که از خود دارید تغییر دهند. ممکن است فکر کنید که شاید به چشم شوهرتان دیگر جذاب نیایید. تا بدنتان به حالت طبیعی برگردد ، ورزش و پوشیدن لباس هایی که برآمدگی ها را بپوشاند مفید خواهد بود.
زمانی را به خودتان اختصاص بدهید. در حال حاضر استفاده از زمان های کوتاه باقیمانده واقع بینانه تر است. این اوقات روی هم جمع میشوند آنها را به گونه ای که دوست دارید بگذرانید.
کم کم که واقعیت دوقلو داشتن در ذهنتان رسوخ می کند ممکن است در حالی که به آنها نگاه می کنید که کنار هم دراز کشیده اند به شدت دچار احساساتی چون حیرت ، لذت و هیجان شوید. در حین سال های رشد دوقلوها این احساس بهت بارها ظاهر میشود.
ممکن است به دلایل مختلف به این یا آن کودک احساس نزدیکی بیشتری کنید. اگر چنین احساساتی وجود دارند آنها را انکار نکنید . در عوض با این احساسات کار کنید. اگر مهر مادریتان نسبت به یکی از دوقلوها ضعیف تر بود شاید ناچار شوید خود را مجبور کنید که با هر دو کودک ارتباط برقرار کنید و به هر دو پاسخ دهید.
ضمن مراقبت از دوقلوها و آموختن چگونگی آشنایی با آنها دچار فراز و فرودهای عاطفی فراوانی خواهید شد. در روز های خوب که همه چیز طبق برنامه پیش می رود ممکن است احساس کنید از همه برتر و مسلما از همه خوش اقبال ترید.
در روزهای بد که گویی هیچ چیز درست از آب درنمی آید ممکن است احساس کنید بی کفایتی و فقدان تسلط کنید و از خود بپرسید که چرا دو کودک را هم زمان برایتان فرستادند.
احتمالا درمقابل اظهار نظرها یا عقاید دیگران در مورد شیوه ی مادری از دوقلوها ، سایر اعضای خانواده و خودتان را همانگونه که هستید بپذیرید و دوست بدارید.
منبع : کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها
فرزندان دوقلو و احساسات مادر
فرزندان دوقلو و احساسات پدرفرزندان دوقلو و احساسات پدر

فرزندان دوقلو و احساسات پدر نظر سنجی ها نشان می دهند که ممکن است بعد از شوک و هیجان اولیه ی پی بردن به بارداری دوقلویی همسرتان ، نگران افزایش مسئولیت های مالی خود شوید. با گذشت زمان ممکن است نگران سلامتی همسر و فرزندانتان شوید. فرزندان دوقلو و احساسات پدر


داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودنداشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن

داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن تولد فرزندان دوقلو پویایی خانواده را متحول میکند. بسیاری از همسران برای تغییراتی که در روابطشان به دنبال تولد دو کودک روی می ده آمادگی ندارند. داشتن فرزندان دوقلو و فرصتی برای همسر بودن


داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانهداشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه

داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه بزرگ کردن فرزندان دوقلو آن قدر هیجان انگیز و وقت گیر است که نظم و روال خانه به نظر ، بخشی از یک گذشته ی دور می آید. آسوده باشید و از کودکانتان و از نقش جدیدتان به عنوان والدین کودکان دوقلو لذت ببرید. داشتن فرزندان دوقلو و نظم بخشیدن به خانه


دیگران فرزندان دوقلوی شما را چگونه می بینند !دیگران فرزندان دوقلوی شما را چگونه می بینند !

دیگران فرزندان دوقلوی شما را چگونه می بینند ! شما تعیین می کنید که اقوام و دوستانتان به چه چشمی به فرزندان دوقلویتان نگاه کنند. اگر دیگران را تشویق کنید که آنها را دو فرد مستقل و نه یک واحد ببینند ، احتمالا چنین می کنند. شاید دیگران نیاز به یادآوری ظریفی داشته باشند تا در مسیر درست قرار گیرند ولی با اندکی راهنمایی معمولا همکاری میکنند. دیگران فرزندان دوقلوی شما را چگونه می بینند !

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران