کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

1
روش های داشتن کودک شاد – بخش چهارم
روش های داشتن کودک شاد – بخش چهارم بعضی از افرادی که به تازگی پدر و مادر شده اند افسوس لحظات گذشته را میخورند و بر این باورند که پیش از بچه دار شدن زندگیشان بسیار لذت بخش تر بوده است. اگر والدین به اصل (( تربیت فرزند بر اساس ایجاد پیوند )) معتقد باشند چنین تصوراتی نخواهند داشت و خواهند دید که حضور فرد سوم در مسافرت و تعطیلات خوشایند است. روش های داشتن کودک شاد – بخش چهارم

روش های داشتن کودک شاد – بخش چهارم
هنگام سفر نوزادتان را نیز با خود همراه سازید
بعضی از افرادی که به تازگی پدر و مادر شده اند افسوس لحظات گذشته را میخورند و بر این باورند که پیش از بچه دار شدن زندگیشان بسیار لذت بخش تر بوده است. اگر والدین به اصل (( تربیت فرزند بر اساس ایجاد پیوند )) معتقد باشند چنین تصوراتی نخواهند داشت و خواهند دید که حضور فرد سوم در مسافرت و تعطیلات خوشایند است.
اکثر نوزادان نیازهای مشابهی دارند و والدین با انجام چند کار معمولی میتوانند سفر خوبی را برای خود و فرزندشان به وجود آورند. نوزادان به توجه عاطفی والدین صدای مهربان و برقراری ارتباط فیزیکی با آنان نیازمندند. حال اگر والدین بتوانند این گونه نیازها را رفع کنند همراه بودن با فرزند برایشان بسیار لذت بخش خواهد بود.
سفر هوایی برای کودکان زیر دو سال هزینه ای در بر ندارد و مادر میتواند او را در آغوش خود بنشاند. بعضی از هواپیماها فضاهای خاصی دارند که میتوان صندلی نوزاد را نزدیک صندلی مادر قرار داد یا گاهی صندلی های ویژه ای وجود دارد که صندلی بچه در آن جای می گیرد.
شرکت های هواپیمایی عقیده دارند که برای حفظ ایمنی نوزاد بهتر است او در آغوش نباشد.
اگر امکان داشته باشد بهتر است مادر طوری برنامه ریزی کند که هنگام حرکت هواپیما فرزندش بخوابد. حرکت و صدای موتور هواپیما به چرت زدن نوزاد کمک می کند. اگر فرزند در آغوش مادر قرار دارد میتوان به او شیر داد یا از شیشه و پستانک استفاده کرد تا به این صورت فشار ناشی از تغییر ارتفاع بر روی پرده ی گوشش کمتر شود.
نوزادانی که از سینه ی مادر تغذیه میکنند در طول سفر هواپیمایی همواره بر خواب می روند و مشکلی برای والدین ایجاد نمیکنند.اگر فرزند شما نوپا است به او اجازه دهید که پیش از پرواز هواپیما در فرودگاه قدم بزند تا انرژی اش تخلیه شود و بتواند در طول پرواز با آرامش در آغوشتان بنشیند.
برای او کتاب های جدید ، اسباب بازی های نرم و بی صدا به همراه داشته باشید و در صورت امکان از مهماندار بخواهید که صندلی مجزایی را به شما اختصاص دهد تا بتوانید به راحتی با فرزندتان بازی کنید. بعضی خطوط هوایی برای کودکان غذای مخصوص یا خوراکی هایی مثل بیسکوییت شور در نظر میگیرند که میتوان از آن نیز استفاده کرد.
اگر به سفری طولانی می روید بهتر است از پرواز مستقیم استفاده نکنید. توقفی کوتاه سبب تغییر فضا و محیط اطراف فرزندتان می شود و به شما نیز اجازه می دهد که پوشک او را به راحتی عوض کنید. اگر نوزادتان بزرگ تر باشد میتواند در محل توقف کمی به اطراف بدود و انرژی خود را تخلیه کند.
سفر با قطار نیز برای نوزادان خوشایند است و این فرصت را به والدین می دهد که تمام توجه خود را به نوزادشان معطوف دارند بدون اینکه صدای زنگ تلفن یا سایر امور روزانه خللی در این ارتباط ایجاد کند. اگر کودک اولین سال زندگی خود را سپری کرده باشد قطار و ایستگاه قطار برایش جالب است.
در این هنگام مادر باید اجازه دهد که کودک مناظر اطراف را از طریق پنجره تماشا کند تا به این وسیله چیزهای جدیدی را ببیند و کلمات تازه ای را بیاموزد. آوردن کتاب و اسباب بازی نرم نیز به هنگام سفر توصیه میشود تا به کمک آنها مادر فرزندش را سرگرم کند.
سفرهای طولانی  با خودرو نیز میتواند برای مادر و فرزند خوشایند باشد البته اگر رانندگی به عهده ی شخص دیگری باشد. نباید انتظار داشت که نوزاد به تنهایی روی صندلی عقب خودرو بنشیند و لذت ببرد. تنها نشستن برای نوزاد خوشایند نیست. به همین دلیل مادر باید روی صندلی عقب کنار فرزندش بنشیند و با او بازی کند.
یکی از فواید سفر با خودرو این است که میتوانیم به موسیقی مورد علاقه ی خود یا کودکمان گوش کنیم و با صدای بلند با او بازی کنیم و شعر بخوانیم.
اقامت در هتل برای کسی که به نوزادش شیر میدهد و او را کنار خود میخواباند مشکل ایجاد نمیکند. کودک میتواند به راحتی روی تخت دونفره والدین و میان آنها بخوابد و احساس تنهایی و غربت نکند. اگر کودک از شیر خشک تغذیه میشود یا غذاهای کمکی میخورد باز هم اقامت در هتل ایرادی ندارد و نباید نگران گرم کردن غذا و شیر او بود.
مادر در طول سفر همیشه باید یک کیف دستی همراه خود داشته باشد و وسایل ضروری نوزاد را داخل آن قرار دهد تا در صورت گن شدن چمدان با مشکلی رو به رو نشود. همچنین اگر فرزند دچار آلرژی یا وضعیت پزشکی خاصی است مادر حتما باید پیش از سفر  از طریق تلفن یا مراجعه به پزشک دستورات پزشکی لازم را بگیرد و در صورت نیاز به آن عمل کند.
والدین خود با روحیه ی نوزادشان آشنا هستند و با توجه به ویژگی های او میتوانند سفر مناسبی را ترتیب دهند. رفتن به محیط هایی که دمای مناسب دارند و انجام فعالیت هایی که در عین حال بتوان نوزاد را در آغوشی با خود حمل کرد لحظه های خوشایندی را برای فرزندان به وجود می آورد.
کودکان نوپا از تاتی تاتی کردن و آشنا شدن با محیط اطراف لذت می برند اما وقتی بزرگتر می شوند و به سن پیش دبستانی می رسند قطعا نوع تفریحشان فرق خواهد کرد و سرگرم کردنشان مشکل تر خواهد شد.
منبع : کتاب کلیدهای پرورش فرزند شاد
روش های داشتن کودک شاد – بخش چهارم
روش های داشتن کودک شاد – بخش اولروش های داشتن کودک شاد – بخش اول

روش های داشتن کودک شاد – بخش اول چگونگی ارتباط نوزاد با اعضای بدن مادر ، برای شناخت او نسبت به اعضای بدن خودش موثر است. فهمیدن این موضوع که در چه زمانی فرزند این شناخت را آغاز می کند و چه هنگام به پایان می رساند به مادر نیز بستگی دارد. روش های داشتن کودک شاد – بخش اول


روش های داشتن کودک شاد – بخش دومروش های داشتن کودک شاد – بخش دوم

روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم نوزادتان با توانایی کلامی محدودی متولد می شود و شما نیز برای برقراری ارتباط واقعی با او میتوانید از کلمات محدودی استفاده کنید. در این دوره موثرترین ابزار ارتباطی میان شما و فرزندتان سینه هایتان است. روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم


روش های داشتن کودک شاد – بخش سومروش های داشتن کودک شاد – بخش سوم

روش های داشتن کودک شاد – بخش سوم امروزه بسیاری از روانکاوان و کارشناسان مراقبت از کودک به خواباندن نوزاد در کنار والدین خود معتقدند ولی هنوز هم افراد صاحب نظری وجود دارند که با این عقیده مخالفت می کنند. روش های داشتن کودک شاد – بخش سوم


روش های داشتن کودک شاد – بخش پنجمروش های داشتن کودک شاد – بخش پنجم

روش های داشتن کودک شاد – بخش پنجم اگر نوزاد پس از گذشت چند هفته از تولد از لحاظ سلامتی مشکلی نداشت دلیلی ندارد که او را همیشه در محیط محدود خانه نگاه داریم. نوزادان عاشق بیرون رفتن هستند مادران میتوانند وقتی نوزادشان گریه میکند با قدم زدن در جلو در خانه او را آرام کنند یا حتی گاهی او را با خودرو به گردش ببرند تا محیط اطراف را تماشا کند. روش های داشتن کودک شاد – بخش پنجم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران