کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

1
ورزش کودک – 4 تا 12 ماهه
ورزش کودک - ورزش کودک : کودک را بر روی شکم قرار دهید . دو انگشت خود را میان دو مشت او بگذارید و دستهایش را به‌طرفین – در امتداد شانه ها – باز کرده و دوباره به حالت اول در آید. این حرکت به هضم غذای کودک کمک کرده و استخوانبندی وی را قوام می بخشد. ورزش کودک - ورزش کودک

ورزش کودک – 4 تا 12 ماهه
حرکت اول - ورزش کودک:
کودک را بر روی شکم قرار دهید . دو انگشت خود را میان دو مشت او بگذارید و دستهایش را به‌طرفین – در امتداد شانه ها – باز کرده و دوباره به حالت اول در آید. این حرکت به هضم غذای کودک کمک کرده و استخوانبندی وی را قوام می بخشد.
حرکت دوم :
کودک را به‌پشت خوابانده و بدنش را کشیده و نگهدارید. با دست ساق پای‌او را گرفته و از زانو خم کنید. سپس به حالت نخست برگردانید. پا و ران کودک از این ورزش ورزیده میشود.
حرکت سوم :
در حالی که‌او را به پشت خوابانده اید ، پاهایش را از ناحیه زانو گرفته و بالا نگهدارید. به طوری که با بدن کودک ، زاویه قائمه بسازد. ورزیدگی عضلات و تنظیم گردش خون نتیجه این نرمش خواهد بود.
حرکت چهارم :
کودک را به پشت بخوابانید و دست هایش را از مچ بگیرید و رو به بالا نگه دارید. بعد از آرنج خم کنید و دوباره رو به بالا ببرید. تقویت عضلات دست کودک با این حرکت میسر می شود.
حرکت پنجم :
او را به پشت خوابانده و دست هایش را در امتداد شانه ها قرار دهید. بعد دو دست‌او را به‌حالت ضربدر روی سینه بیاورید و آنگاه به حالت نخست برگردانید. عضلات سینه و دست و شانه ها از این نرمش تقویت می یابد.
حرکت ششم :
کودک را بر روی شکم قرار دهید و دست ها را زیر ناحیه شکم او بگذارید و رو به بالا بکشید به گونه ای که سر و پاهای کودک همچنان روی سطح صاف باقی بماند. توجه کنید که این نرمش پس از صرف غذای وی صورت نپذیرد.

ورزش کودک


ورزش کودک

حرکت هفتم :
او را به پشت بخوابانید . مچ پاهایش را با یک دست ثابت نگهدارید ، و با دست دیگر مچ دو دست او را گرفته و رو به بالا بکشید تا کودک سرپا بایستد. این نرمش برای 9-10 ماهگی کودک مناسب است و کمک خواهد کرد تا کودک سریع تر ایستادن و راه رفتن را بیاموزد.
حرکت هشتم :
همچنان که‌او را نشانده اید ، توپی را به‌سوی او روانه کنید و بگذارید تا خود توپ را به‌دست آورد. این عمل صرف نظر از تحرک بخشیدن به کودک ،او را متوجه (( هدف )) می سازد که در اینجا (( هدف )) او به دست آوردن توپ خواهد بود.
حرکت نهم :
کودک یکساله میتواند از صندلی خود را بالا بکشد  ضمن مواظب بودن او بگذارید به این خواست خود جامه عمل بپوشاند. وقتی که راه رفتن را آموخت به دست او وسایل بی خطر بسپارید . تا با خود به اینسو و آنسو ببرد. این عمل افزون بر فعالیت بدنی ، به او حس اعتماد به نفس و پیگیری هدف را می آموزد .
حرکت دهم :
کودک را بر دو دستش تکیه دهید و پاهای‌او را رو به بالا نگهداشته و بگذارید با دستهای خود حرکت کند. توان بخشیدن به دستها و القای حس مراقبت و مواظبت از خود ، نتیجه این تمرین ورزشی است.
حرکت های ورزشی دیگری به فراوانی یافت می شود که میتوان به فراخور سن و سال کودک به اجرا درآورد.
این نکته را هم به خاطر داشته باشید که : کودک را با ورزش زیاد خسته و دلزده نسازید. ورزش را بمثابه یک بازی و سرگرمی درآورید تا کودک در مقابل آن جبهه گیری بکند و با میل به انجام آن بپردازد.
منبع :کتاب مدیریت خانواده (4)
ورزش کودک
ورزش کودک
تقویت روحیه ورزشکاری در کودکانتقویت روحیه ورزشکاری در کودکان

تقویت روحیه ورزشکاری در کودکان کودک آنلاین: اکثر والدین دوست دارند که فرزندشان یک برنده و یا بازندۀ نمونه باشد. آن‌ها می‌خواهند که فرزندشان در هر موقعیتی نهایت سعی و تلاش خود را انجام دهد و در آخر، هر نتیجه‌ای که گرفت بامتانت و وقار آن را بپذیرد. تقویت روحیه ورزشکاری در کودکان


فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.

فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید. کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند. فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.


ورزش های باشگاهی کودک پنج ساله ورزش های باشگاهی کودک پنج ساله

ورزش های باشگاهی کودک پنج ساله اگر کودک شما به ورزش گروهی باشگاهی علاقه مند باشد چه ورزشی مناسب تر است؟ بعضی از کودکان فقط به این دلیل به ورزش خاصی علاقه نشان می دهند که دوست یا همکلاسی آنها به آن ورزش می پردازد. ورزش های باشگاهی کودک پنج ساله


اهمیت ورزش کردن کودکاناهمیت ورزش کردن کودکان

اهمیت ورزش کردن کودکان کودکی که از حدود 3 تا 4 ماهگی با دستان خودش بازی می کند و سپس با اشیاء و دیگران ارتباط پیدا می کند آهسته آهسته دیگران را به عنوان اسباب بازی و وسیله ای به جهت بازی و بعداً همبازی می بیند. اهمیت ورزش کردن کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران