کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

2
فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.
فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید. کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند. فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.

فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.
کودک آنلاین: در ماه‌های آخر بارداری، حرکات بدنی مادر کاهش پیدا می‌کند، ولی با به دنیا آمدن نوزاد، گرچه ازلحاظ ظاهری، مادر کاملاً به دورۀ پیش از بارداری بازنگشته است، اما به هر صورت احساس سبکی خاصی می‌کند و می‌تواند با انجام فعالیت‌های ورزشی، لحظه‌های شادی را برای خود ایجاد کند.
البته باید همۀ مادران به این نکته توجه داشته باشند که هرگز به خاطر رفتن به باشگاه ورزشی، نوزادشان را به مادربزرگ یا دیگران نسپارند، بلکه سعی کنند همیشه او را با خود همراه سازند. به‌عنوان‌مثال اگر هوا خوب است، مادر می‌تواند با نوزادش به پیاده‌روی برود.
در خارج از خانه، مادر باید در مورد هر چیزی که می‌بیند، با نوزادش صحبت کند. تحقیقات نشان می‌دهد که نوزادان در بیرون خانه، بیشتر تمایل به یادگیری چیزهای جدید دارند.
اگر والدین همواره نوزاد را برای قدم زدن با خود همراه سازند و با او حرف بزنند، مشاهده خواهند کرد که او کلمات را سریع‌تر می‌آموزد و اشیای اطراف خود را نام می‌برد.
وقتی هوا مساعد نیست مادر می‌تواند در خانه برای فرزندش لحظه‌های نشاط‌آوری ایجاد کند. او باید نوزاد را درجایی قرار دهد که بتواند او را ببیند. سپس موسیقی تند و شادی را پخش کند و در برابر نوزاد، به حرکات موزون بپردازد.
این کار سبب می‌شود که هم مادر فعالیت بدنی‌اش را انجام دهد و هم نوزاد تصور کند مادرش فردی زیبا و جذاب است. زمانی که هوا تاریک است، مادر می‌تواند نور اتاق را به‌گونه‌ای تنظیم کند که هنگام انجام این حرکات، سایه‌ای در پشت او روی دیوار بیفتد تا نوزاد لذت بیشتری ببرد.
این فعالیت‌ها سبب می‌شود وقتی‌که نوزادشان وارد مرحلۀ نوپایی شد، خودش نیز به ورزش و حرکات بدنی علاقه نشان دهد و با مادر همراه شود.
هنگامی‌که نوزاد بزرگ‌تر شد و توانست سرش را به‌طور مستقیم نگاه دارد، مادر نیز می‌تواند او را در آغوشی بگذارد و همراه او این حرکات را انجام دهد.حرکات زیر فعالیت‌هایی است که می‌توانید همراه فرزندتان انجام دهید.
- به پشت بخوابید و زانوها را به سمت قفسۀ سینه خم‌کنید و سپس نوزاد را روی پاهای خم‌شدۀ خود قرار دهید، به‌طوری‌که صورت‌هایتان رو به هم باشد.
سپس درحالی‌که نوزاد را با دست نگه‌داشته‌اید، پاهای خود را بالا و پایین کنید و صداهای خنده‌دار درآورید و صورت خود را به شکلی بامزه تغییر دهید. با انجام این کار، صدای خنده‌های نوزاد بلند می‌شود و لحظات شادی‌بخش ایجاد خواهد شد.
- نوزاد را به صورتی در آغوش بگیرید که صورتش رو به شما نباشد. سپس در قسمت‌های مختلف خانه راه بروید و حرکاتی همچون بالا و پایین رفتن از پله را انجام دهید. این کار برای تقویت ماهیچه‌های انتهای بدن و ران بسیار مؤثر است. در زمان انجام این عمل شعرهای خنده‌آور زمزمه کنید تا لحظات دل‌پذیرتری را برای نوزادتان خلق کنید. انجام این کار سبب نشاط نوزاد و درعین‌حال، ورزشی مناسب برای مادر خواهد بود.
- کودک را روی شکم خود قرار دهید، طوری که بتواند از پشت روی ران شما خم و راست شود. این کار برای او بسیار خوشایند و خنده‌آور است. البته باید مطمئن باشید که فرزندتان به حدی رشد کرده است که از روی شکم و پاهایتان غلت نمی‌زند و روی زمین نمی‌افتد.
سپس انگشتان دست‌های خود را پشت سرتان قرار دهید به صورتی که آرنج‌ها صورت شما را بپوشاند. بعدازاین کار، از فرزندتان بپرسید: مامان کجاست؟ سپس سرتان را بلند کنید و صورت خود را به او نشان دهید و بگویید: آهان، مامان اینجاست. یا جملات دیگری را بیان کنید تا لبخند بر لبانش نقش ببندد.
- نوزاد را از پشت روی زمین بخوابانید و صورت خود را به‌سوی او بیاورید و عقب ببرید. این کار را چندین بار تکرار کنید.
- به پهلو دراز بکشید و فرزندتان را کنار خود بخوابانید. سپس همزمان با انجام حرکات بدنی و هماهنگ با آن آواز و شعرهای کودکانه بخوانید.
منبع: کلیدهای پرورش فرزند شاد
فرزند شاد - همراه با نوزاد ورزش کنید.
کودکی شاد داشته باشیدکودکی شاد داشته باشید

کودکی شاد داشته باشید کودک آنلاین : برای تربیت فرزندی که از لحظه‌لحظه زندگی‌اش لذت ببرد و بدون ویران کردن زندگی‌اش از پس بحران‌های هر روزه بربیاید، این نکات را رعایت نمایید: کودکی شاد داشته باشید


روش های داشتن کودک شاد – بخش دومروش های داشتن کودک شاد – بخش دوم

روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم نوزادتان با توانایی کلامی محدودی متولد می شود و شما نیز برای برقراری ارتباط واقعی با او میتوانید از کلمات محدودی استفاده کنید. در این دوره موثرترین ابزار ارتباطی میان شما و فرزندتان سینه هایتان است. روش های داشتن کودک شاد – بخش دوم


بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش چهارمبازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش چهارم

بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش چهارم اگر به رشد کودکتان توجه کنید، متوجه می شوید بین 5-3 ماهگی، کودک دستانش را کشف می کند. چقدر هیجان انگیز است، آنها دست هایشان را به حالت های مختلف حرکت می دهند و باز و بسته کردن و بالا و پایین حرکت دادن انگشتان را تجربه می کنند.


ماساژ نوزاد تازه متولدشدهماساژ نوزاد تازه متولدشده

ماساژ نوزاد تازه متولدشده :ماساژ نوزاد تازه متولدشده زیباترین راه برای شناخت اوست. شناخت احساسات و واکنش‌هایش نسبت به ماساژها و حرکات مختلف ، شکل بدنش و حسی که در انگشتان دست و پایش وجود دارد. ماساژ نوزاد تازه متولدشده

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران