کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

9
نام گذاری کودکان دوقلو
نام گذاری کودکان دوقلو نام گذاری کودکان دوقلو هم ( مانند سایر جوانب بزرگ کردنش) پیچیده تر از انتخاب نام برای یک کودک است.اگر پیش از به دنیا آمدنشان بدانید که دو فرزند خواهید داشت همه نوع ترکیب اسمی به ذهنتان میرسد. نام گذاری کودکان دوقلو

نام گذاری کودکان دوقلو
نام گذاری کودکان دوقلو هم ( مانند سایر جوانب بزرگ کردنش) پیچیده تر از انتخاب نام برای یک کودک است.اگر پیش از به دنیا آمدنشان بدانید که دو فرزند خواهید داشت همه نوع ترکیب اسمی به ذهنتان میرسد.
به دقت به نام هایی که بر فرزندتان میگذارید فکر کنید. نام دومی را فقط به این دلیل که به نام اولی بیاید انتخاب نکنید.نام ، ما را از بقیه ی مردم جدا میکند و هویت منحصر به فرد ما را مشخص میسازد.
نام هریک از کودکان دوقلو او را از کودک دیگر که غالبا نیمه ی دوم او به شمار می آید متمایز میسازد.ما اغلب دوست داریم بدانیم که نام ما را خاص خودمان انتخاب کرده اند و برای والدینمان معنایی داشته است.
شاید در ابتدا جالب به نظر برسد که نام فرزندتان را (( جفتی )) بگذارید ؛ مثلا اِلنا و هِلنا (هم قافیه) ، رز و مریم (نام دو گل) ، مونا و مینا (حرف اول مثل هم) ، سارا و ساره (هم آوا). ممکن است نام دوقلوها باعث شود مردم آنها را نه دو نفر بلکه یک واحد ببینند.آیا قصد دارید دونفر بار بیاورید که به دوقلو بودن خود افتخار می کنند ولی به آن محدود نیستند، یا میخواهید بر یکی بودنشان تاکید کنید؟
مادرانی که در اتاق زایمان پی میبرند که دوقلو به دنیا آورده اند بیشتر مستعد گذاشتن نام های هم قافیه بر کودکانشان هستند.یک فرد بزرگسال که دوقلو بود تعریف میکرد که چون والدینش قبلا نام یک دختر (( باران )) را انتخاب کرده بودند نام او را (( تابان )) گذاشتند.
وقتی دختر دوم به دنیا آمد پدر یک باره اعلام کرد : ((خوب پس اسم این یکی هم«تابان» باشد دیگر!)) اینکار طبیعی است و میتوان از آن گذشت کرد.هر چه باشد کشف این که بجای یک فرزند صاحب دو فرزند شده اید بسیار غافلگیر کننده است.
گفتگو با افراد دوقلوی بزرگسال نشان میدهد که هرچند بعضی از آنها از نام های جفتی متنفرند بقیه اصلا از این موضوع ناراحت نیستند.اگر فرزندانتان هنوز به دنیا نیامده اند هنگام تصمیم گیری به این نکات توجه کنید.•    نام های جفتی مانعی بر سر راه فردیت هستند. علاوه بر این به علت شباهت فراوان با هم اشتباه میشوند.فقط تصور کنید که چند بار قرار است در طول عمرتان بشنوید (( کی؟ )) یا (( فکر کردم با اون کار داشتی نه با من! ))
•    برای دوستان ،اقوام و آموزگاران دشوار است که به یاد بسپارند نام هر یک از دوقلوها چیست؛ به ویژه اگر نام ها هم قافیه باشند یا آهنگشان یکی باشد.این موضوع حتی در مورد دوقلوهای همزاد هم رخ میدهد.آموزگاری تعریف میکرد که چندماه طول کشید تا یادش بماند که نام کدام یک (( اِلنا )) و کدام یک (( هِلنا)) است؛با اینکه دختر ها چندان شباهت خواهرانه ای به هم نداشتند.
•    گذاشتن شکلهای مذکر/مونث یک نام مثل سعید و سعیده بر دوقلوهای دختر / پسر هم باعث میشود دیگران آنها را به چشم یک واحد نگاه میکنند.
•    در این عصر کامپیوتر اگر حروف اول نام دوقلوها یکسان باشد در ضبط سوابق مشکل آفرین میشود.
•    اگر پدری هستید که آرزو و آمالتان گذاشتن نام خود بر پسرتان است و حالا صاحب دو پسر شده اید ، مراقب تاثیری باشید که این کار بر کودکی میگذارد که نام پدر را بر خود ندارد هنگام انتخاب نام اینکار میتواند خیلی حاد شود.
•    ((نامهای خودمانی)) با نمک دوره ی کودکی ممکن است در بزرگسالی باب طبع فرزندانتان نباشد.
اگر نام هایی را که این روزها محبوبند بر نوزادان دوقلو بگذارید ممکن است مشکلی بر مشکلات هویتشان بیفزایید.
•    به سایر دسته بندیهای نامها هم توجه کنید. اگر نام های قومی ، باب روز ، مشترک بین دختر و پسر و مشخص کننده ی جنسیت را برای یکی از کودکان میگذارید شاید بهتر باشد برای دیگری هم بگذارید.
•    انتخاب نام افرادی که برایتان عزیزند مثلا پدر بزرگها و مادربزرگها بر دوقلوها به این شرط کار خوبی است که از هر دو نام خوشتان بیاید.نباید یکی را از قاعده مستثنی کنید. ممکن است کودکی که نام عزیزی را بر خود ندارد از خود بپرسد چرا؟ و شاید مادربزرگ یا پدر بزرگی که نامش را انتخاب نکرده اید برنجد.
سرانجام اینکه زمان انتخاب هردو نام را با صدای بلند بگویید.آیا هر دو طنین خوب و خوشایندی دارند؟ آیا نام هرکدام را که اول بگویید در زبان راحت می چرخد؟ هیچ کودکی نمیخواهد نامش همیشه آخر بیاید.
یادتان باشد که بسیاری از مردم با نامهایی بزرگ میشوند که دوستشان ندارند.حتما شما مایلید که فرزندان دوقلویتان بدانند برای انتخاب نامشان زیاد فکر کرده اید. در این صورت دچار احساس گناه نخواهید شد که یکی از آنها از نامش متنفر است.
منبع: کلیدهای رفتار با دوقلوها ( برای ملموس شدن مطلب نام ها تغییر داده شده )
نام گذاری کودکان دوقلو
تغذیه کودکان دوقلو با شیر مادرتغذیه کودکان دوقلو با شیر مادر

تغذیه کودکان دوقلو با شیر مادر :طبیعت بدن شما را به گونه‌ای طراحی کرده است که بتوانید تمام کودکانی را که ثمره بارداری‌هایتان هستند شیر دهید. سخن کسانی را که می‌گویند «امکان ندارد به اندازه دو تا بچه شیر داشته باشی» یا «اگر سعی کنی به دو نوزاد شیر بدهی به خودت و خانواده‌ات فشار می‌آید» نشنیده بگیرید. شرایط هرچه باشد، می‌توانید خودتان به فرزندانتان شیر دهید. تغذیه کودکان دوقلو با شیر مادر


مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلومسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو

مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو والدین در تکوین روابط بین دوقلوها نقش اساسی دارند . شما تصمیم می گیرید که آنها را چه بنامید ، لباس ها و اسباب بازی هایشان را شما انتخاب می کنید گاهی آنها را جدا می سازید یا در کنار هم نگه می دارید و غیره . مسائل مربوط به فردیت کودکان دوقلو


تمایز زودهنگام کودکان دوقلوتمایز زودهنگام کودکان دوقلو

تمایز زودهنگام کودکان دوقلو دلبستگی ، تمایز و ویژگی فردی بخشیدن به فرزندان دوقلو ارتباط نزدیکی با هم دارند. یکی از راه های شناختن نوزادان دوقلو به عنوان دو فرد مستقل ، جست و جوی تفاوت های آنهاست. همسان یا همزاد بودن آنها بر فرایند تمایز تاثیر می گذارد. تمایز زودهنگام کودکان دوقلو


تربیت کودکان دوقلوتربیت کودکان دوقلو

تربیت کودکان دوقلو هنگامی که فرزندان دوقلویتان را تربیت میکنید به سوی رفتار قابل قبول هدایتشان می نمایید. روابط کودکان دوقلو به موقعیت های منحصر به فردی منجر می شوند که نیاز به راهنمایی شما دارند. یکی از دوقلوها برخلاف نوپای یک قلو ممکن است به خشنود کردن کودک دیگر بیش از خشنود کردن شما علاقه مند باشد. گذشته از هرچیز افکاری که کودکان دوقلو در مورد سرگرمی در چنته دارند از افکار والدینشان هیجان انگیزتر است. تربیت کودکان دوقلو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران