کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

1
حمام کردن کودک
حمام کردن کودک ممکن است هنگام حمام کردن کودک احساسات متفاوتی برای شما و کودک شما به وجود آید ، زیرا ممکن است کودک دوست نداشته باشد لباس هایش را درآورند یا شما هنگام گرفتن جسم کوچکی که زیاد لیز می خورد ، دچار نگرانی و خودباختگی بشوید. حمام کردن کودک

حمام کردن کودک
ممکن است هنگام حمام کردن کودک احساسات متفاوتی برای شما و کودک شما به وجود آید ، زیرا ممکن است کودک دوست نداشته باشد لباس هایش را درآورند یا شما هنگام گرفتن جسم کوچکی که زیاد لیز می خورد ، دچار نگرانی و خودباختگی بشوید.
حتی برخی از والدین در مورد زمان حمام کردن کودک یا مشکل رو به رو می شوند ، زیرا کودک یا خواب یا گرسنه است یا تازه غذا خورده است. در حقیقت ، نیازی نیست که هر روز کودک را حمام کنیم و در اغلب اوقات شستن سر کودک هفته ای یک بار کافی است.
شما میتوانید از همان زمان کودکاو را در وان خانوادگی حمام کنید ، هر چند خم شدن کمر شما روی وان دشوار است. از طرفی ، دولا شدن روی زمین به شما کمک نمی کند تا به آسانی کودک را نگه دارید ، بنابراین شما میتوانید هنگام حمام کردن کودک را با خود به حمام ببرید ، اما در ابتدا از مناسب بودن دمای حمام ببرید.
کودک را در درون آن بگذارید ، سپس مقداری مایع مخصوص شست و شوی کودک به آب اضافه کنید. دمای آب را با آرنج خود یا دماسنج بسنجید . تقریبا دمای 30 درجه مناسب به نظر می رسد.
استفاده از وان متحرک
استفاده از این نوع وان به شما اجازه میدهد که هر جا برای شما مناسب است ، کودک خود را حمام کنید. به عنوان مثال ، ممکن است شما میز آشپزخانه را که بزرگ و محکم است و فضای کافی برای گذاشتن وسایل دارد ، انتخاب کنید.

حمام کردن کودک


حمام کردن کودک

1 . ابتدا لباس کودک را درآورید ، سپس در حالی که با یک دست سر او و با دست دیگر پشت او را نگه داشته اید ،او را در وان بگذارید. با یک دست کودک را نگه دارید و با دست دیگر آب را ملایم روی سر او بریزید تا کاملا خیس شود توصیه میشود ابتدا موی سر شیرخوار شسته شود ، در حالی که بدن او با حوله پیچیده شده است. سپس موی سر او را قبل از شستن بدنش خشک کنید. این روش از شدت کاهش دمای سر کودک جلوگیری میکند.
2 . از دست آزاد خود برای ریختن آب روی سینه و بدن کودک استفاده کنید و سینه و بدناو را با زیرپوش خیس کودک بشویید. سر کودک را نگه دارید ، سپس آن را به طرف جلو خم کنید تا پشت ( کمر )او را بشویید یا او را بهپشت بخوابانید تا آب شانه های او را بپوشاند.
3 . هنگام حمام کردن کودک با او صحبت کنید و به او لبخند بزنید. اگر آب به آرامی روی کودک ریخته شود ، او از حمام کردن لذت می برد و روی پوستش احساس تازه ای پیدا می کند. روی صورت کودک آب نپاشید.
همچنین ، قسمت مقعد و باسن و پاهایش را بشویید و به او اجازه دهید با پاهایش به آب لگد بزند ، اگر از این کار لذت می برد و در غیر این صورت زمان استحمام را کوتاه کنید.
4 . پشت کودک را بگیرید و او را بهآرامی به طرف حوله ببرید و با حولهاو را بپوشانید و او را در آغوش بگیرید ( و سپس حوله را روی بدن او بگذارید تا بدنش خشک شود. حوله را روی پوست کودک نکشید) وقتی بدن کودک خشک شد ،او را روی پارچه تمیزی قرار دهید و لباس هایشرا بهاو بپوشانید.
سلامت کودک هنگام حمام کردن
* همیشه مواظب باشید نخست آب سرد را در وان بریزید ، سپس آب گرم به آن اضافه کنید وان های پلاستیکی دما را نگه می دارد.
* در تمام وقت حمام ، کودک را با دست نگهدارید و حتی زمانی که بتواند بدون کمک شما بنشیند ، یک دست شما نزدیک او باشد.
* هیچوقت کودکتان را تنها در حمام نگذارید ، حتی برای یک ثانیه . پیامگیر تلفن را روشن بگذارید و به زنگ در پاسخ ندهید. سعی کنید در زمان حضور نداشتن سایر کودکان یا هنگام بازی آنها نوزاد را حمام کنید.
* اگر وان پایه دار بود ، آن را در جای تختی ( صافی ) قرار دهید و مطمئن شوید که در زمان پر بودن و قبل از گذاشتن کودک در آن لغزان نباشد ( تکان نخورد ).
* نگهدارنده ویژه حمام میتواند کودک را از لیز خوردن حفظ کند.
منبع : کتاب اولین ماه های زندگی کودک شما
 حمام کردن کودک
حمام کردن کودک
استحمام نوزاداستحمام نوزاد

استحمام نوزاد نوزادان تازه متولد شده به حمام نیاز ندارند آنها در هنگام تولد کثیف نیستند. ورنیکس که پوست او را در رحم مادر پوشانده برای پوست مفید بوده و از آن در برابر آلودگی ها محافظت میکند. استحمام نوزاد


حمام کردن نوزادحمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد کودک آنلاین: نوزادان تا زمانی که شروع به مصرف غذاهای جامد و نیز خزیدن روی زمین نکرده‌اند، به استحمام بیش از یک بار در هفته نیاز ندارند. تنها صورت، دست‌ها، گردن و ناحیۀ پوشک را روزانه بشویید. حمام کردن نوزاد


حمام کردن نوزاد و شیرخوارحمام کردن نوزاد و شیرخوار

حمام کردن نوزاد و شیرخوار :درون یک لگن، آب تمیز و گرم بریزید و درجه حرارت آن را در حدود 24 تا 27 درجه سانتی‌گراد نگه‌دارید. لباس‌های کودک را درآورید و حوله‌ای دور بدن او‌ بپیچید و صورت و سر او را با روشی که پیش از این گفته شد، بشویید. حمام کردن نوزاد و شیرخوار


حمام کردن کودکانحمام کردن کودکان

حمام کردن کودکان : شاید حمام کردن کودکان کار دشواری به نظر بیاید ولی این کار با بازی و تفریح می‌تواند لذت‌بخش و مفرح باشد. شما می‌توانید حمام را به جایی برای بازی و سرگرمی و همین طور مکانی برای آموزش و بهداشت کودک خود تغییر دهید. حمام کردن کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران