کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

0
کودک در 7 ماهگی
کودک در 7 ماهگی کودک آنلاین: کودکی که تا این سن شروع به خزیدن و یا چهار دست و پا راه رفتن نکرده است، چون نمی تواند به اسباب بازی هایی که خارج از دسترسش قرار دارد برسد، احتمالاً احساس ناتوانی و درماندگی کرده و شروع به گریه می کند. کودک در 7 ماهگی

کودک در 7 ماهگی
کودک آنلاین: کودکی که تا این سن شروع به خزیدن و یا چهار دست و پا راه رفتن نکرده است، چون نمی تواند به اسباب بازی هایی که خارج از دسترسش قرار دارد برسد، احتمالاً احساس ناتوانی و درماندگی کرده و شروع به گریه می کند.
اگرچه او ممکن است قادر باشد تا با حرکاتی نسبتاً سریع در اطراف خانه روی زمین حرکت کند، اما اینگونه حرکات برای او هنوز بسیار دشوار است.
می توانید با کمک کردن به کودک و قرار دادن او بر روی دست ها و زانوهایش به وی نشان دهید که چگونه می تواند چهار دست و پا راه برود. اما معمولاً قبل از اینکه شما متوجه شوید، کودک شروع به خزیدن و حرکت کردن در سر تا سر خانه نموده است.
کودک شما در این سن، ممکن است که شروع به درآوردن صداهایی شامل اصوات یک بخشی و دارای حروف صدادار، مثل با، ما و دا کرده باشد.
قدم بعدی در حرف زدن کودک، ترکیب این اصوات برای ساختن کلمات ابتدایی و ساده می باشد. شاید شما اوایل متوجه نشوید که او چه می گوید (خود او نیز شاید منظور خاصی نداشته باشد) اما این مرحلۀ ابتدایی، گامی مهم در جهت توانایی تکلم در کودک می باشد.
آیا کودک شما تاکنون این توانایی را پیدا کرده است که با غلتاندن خود از سمت پشت به جلو و از جلو به پشت، بر روی زمین حرکت کند؟
بعضی از کودکان قبل از چهار دست و پا رفتن، از روش های خاصی برای حرکت کردن استفاده می کنند. شاید تا الآن او این توانایی را به دست آورده باشد که وزنش را روی دست ها و پاهایش قرار داده و به سمت عقب و جلو خود را بجنباند. او با این کار دارد توانایی و قدرت لازم برای شروع چهار دست و پا راه رفتن را به دست می آورد.
به خاطر داشته باشید که هر کودک با سرعت خاص خود رشد خواهد نمود، بنابراین اگر می بینید که او هنوز نمی تواند بغلتد و یا خودش را روی دست و پاهایش به عقب و جلو بجنباند و یا با حرکت های سریع بدن به این طرف و آن طرف برود، نگران و آشفته نشوید.
کودک شما در این سن، احتمالاً دیگر هر روز چهار دست و پا راه رفتن را تمرین کرده و سختی های روزهای اول را پشت سر گذاشته است.

اگرچه بیشتر بچه ها چهار دست و پا رفتن را در 6 ماهگی شروع می کنند، اما حتی بعد از 6 ماهگی، چندین هفته طول می کشد تا کودک بتواند به صورت کامل به هر طرف که می خواهد به راحتی برود و تبحر لازم را در این زمینه به دست آورد.
اگر می بینید که کودک تان هنوز هیچ نشانه ای از چهار دست و پا رفتن را از خودش نشان نداده، لازم نیست که نگران شوید. شاید جالب باشد که بدانید بعضی از کودکان هیچ وقت چهار دست و پا راه نمی روند و یکباره شروع به قدم برداشتن و راه رفتن می نمایند.
کودک شما در این سن انرژی بسیار زیادی دارد و دوست دارد به گونه ای آن را مصرف کند. بنابراین به یاد داشته باشید که او دیگر به اندازۀ قبل نیاز ندارد که در بغل گرفته شود.
او در این سن، احتمالاً تلاش می کند پشتش را به حالت خمیده درآورده تا بتواند روی زمین قرار بگیرد و این طرف و آن طرف رفتن را شروع نماید.
اگر می بینید کودک تان به اندازۀ کافی قوی شده است که بتواند بدون کمک شما به راحتی بنشیند، او را روی شانه تان بگذارید و به وی سواری دهید. کودک بدون شک عاشق صحنه ای خواهد شد که از آن بالا می تواند ببیند.
همچنین این کار به تقویت قسمت های مرکزی و داخلی ماهیچه ها و برقراری تعادل در او کمک خواهد نمود. البته یادتان نرود که با دو دست تان محکم او را نگه دارید.
همچنان که کودک به خوردن غذاهای جامد عادت می کند، باید این موضوع را حتماً مورد توجه قرار دهید که برای شروع فقط از یک نوع غذا برای مدتی معین استفاده کنید و بعد از گذشت چند روز، غذای جدید دیگری را به او بدهید، چرا که اگر او نسبت به غذایی حساسیت داشته باشد، این کار به شما کمک می کند تا آن غذا را شناسایی نمایید.
علائم داشتن حساسیت نسبت به یک غذای خاص می تواند به صورت خس خس کردن، تب، کهیر، استفراغ و اسهال و یا حتی شوک شدید ظاهر شود. اگر علائمی را در کودک تان مشاهده کردید که نشانگر آلرژی نسبت به غذایی خاص است، حتماً در این مورد با پزشک مشورت نمایید.
در این سن توانایی های حرکتی کودک افزایش می یابد، به طوری که اکنون قادر است بدون کمک شما برای مدت طولانی تری به حالت نشسته باقی بماند.
اکنون قلمرو کودک در حال گسترش می باشد و او می خواهد هر چیزی را که در دسترس اش قرار دارد، امتحان کند، بنابراین او همه چیز را مستقیم داخل دهانش می گذارد. مطمئن شوید که چیزهایی که کودک به دهانش می گذارد، تمیز بوده و همچنین مواظب باشید آنها را قورت ندهد.
هماهنگی میان حرکات دست کودک اکنون به مرحله ای رسیده است که بتواند اسباب بازی اش را از یک دست به دست دیگر بدهد. این موضوع همچنین نشان دهندۀ آن است که او آمادگی لازم را برای اینکه خودش غذا بخورد، به دست آورده است.
پس می توانید این کار را با دادن می وه های رسیده به او و یا دیگر غذاهایی که کودک بتواند آنها را در دستش بگیرد، شروع کنید. البته حواس تان باشد که تکه های میوه و یا غذایی که در اختیارش می گذارید، کوچک باشند. همیشه هنگام غذا خوردن در کنار او باشید تا اگر تکه های غذا در گلویش گیر کرد، به موقع بتوانید او را نجات دهید.
کودک شما همچنان که یاد می گیرد چگونه از زبانش و همچنین تغییر حالت دهانش برای تولید صداهای مختلف استفاده کند، به درآوردن صداهای عجیب و غریب از خود ادامه خواهد داد. بعضی از این گونه صداها خیلی بلند هستند. او اینگونه صداها را فقط برای اینکه ببیند تا چه حد می تواند صدایش را بالا ببرد، از خود درمی آورد.
به کودک تان کمک کنید تا بتواند توانایی و مهارت های حرکتی لازم برای راه رفتن، بالا رفتن از چیزهای مختلف، سوار دوچرخه شدن و بازی کردن با توپ را کسب نماید.
برای این منظور سعی کنید وضعیت او را مرتب تغییر دهید. مثلاً او را بر روی شکم، بر پشت و یا به حالت نشسته قرار دهید. همچنین با بردن کودک به مکان های مختلف، کنجکاوی و تمایل او را برای جستجو و تجربه کردن چیزهای اطرافش، تشویق کنید.
از اسباب بازی هایی که نسبت به عمل کودک، عکس العملی واضح و سریع دارند – به گونه ای که کودک بتواند به آسانی این واکنش ها را ببیند، مثل انواع توپ های اسفنجی و یا ابری – برای بازی با او استفاده کنید و او را تشویق کنید که توپ را با دست هایش به سمت جلو و عقب براند.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کودک در 7 ماهگی
بازی با کودک 7 ماههبازی با کودک 7 ماهه

بازی با کودک 7 ماهه کودک 7 ماهه ی شما دارد به سرعت رشد و تغییر می یابد. مهارت های فکری او مثل توانایی طراحی چیزها از قبل و همچنین توانایی او در تصویر سازی ذهنی ، همراه با کنجکاوی ها و کندوکاوهای فیزیکی اش گسترش یافته و سازگاری و انطباق او با محیط پیرامونش تکامل می یابد :


پرورش حواس کودک 7 ماههپرورش حواس کودک 7 ماهه

پرورش حواس کودک 7 ماهه در 7 ماهگی کودک با دقت بیشتری به اجسام نگاه می کند و به جزییات آن چه می بیند ، علاقه ای زیادی نشان می دهد . برای مثال به نقاشی های روی ملافه اش علاقه نشان می دهد و با دقت بیشتری به جزئیات وسایل روی تختخوابش توجه می کند. پرورش حواس کودک 7 ماهه


کمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماهه کودک آنلاین: تا 7 ماهگی دیگر کودک شما می تواند بدون استفاده از دستانش، کاملاً روی زمین بنشیند. اکنون او در حالت نشسته، از دست هایش برای گرفتن اشیاء، کوبیدن و لرزاندن چیزهای مختلف و برای ضربه زدن و مشت زدن استفاده می کند.


هفت ماهگی کودک هفت ماهگی کودک

هفت ماهگی کودک کودک شما مقدمات حرف زدن خود را آغاز کرده در این سن ممکن است صداها و آوا های قابل فهم زیادی را از او بشنوید . او اکنون اسم خود را میشناسد ، دستانش را برای اینکه بغلش کنید دراز میکند، و شروع حس استقلال از این سن میباشد و اینکار را ممکن است با تلاش برای غذا خورد نشان بدهد.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران