کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

5
بازی با کودک در چهار تا شش ماهگی
بازی با کودک در چهار تا شش ماهگی بلندکردن و به حالت نشسته و ایستاده درآوردن کودک : موقعی که کودک چهار ماهه است دو انگشت خود را در کف دو دست او قرار دهید تا انگشت شما را بگیرد. بازی با کودک در چهار تا شش ماهگی

بازی با کودک در چهار تا شش ماهگی  
تمرین ۱_ بلندکردن و به حالت نشسته و ایستاده درآوردن کودک : موقعی که کودک چهار ماهه است دو انگشت  خود را در کف دو دست او قرار دهید تا انگشت شما را بگیرد.سپس کودک را به طرف بالا بکشید تا به حالت نشسته دربیاد.در پنج و شش ماهگی به جای انگشت خود تکه چوب یا طناب یا اسباب بازی به او بدهید تا با دستهای خود آن را بگیرد و درحالیکه از او حفاظت میکنید او را به طرف بالا بکشید‌.
کودک معمولا خود را به‌طرف بالا میکشد تا به وضع نشسته یا ایستاده درآید.
تمرین ۲ _ کوشش کردن کودک برای رسیدن به اسباب بازی :کودک را به شکم بخوابانید و اسباب بازی را در حدود ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر بالای سر و دور از دسترس او قرار دهید.
کودک سعی خواهد کرد با کمک یک دست و بازو خود را بالا بکشد و با دست دیگر اسباب بازی را بگیرد.سپس اسباب بازی را در طرف دیگر قرار دهید تا با دست دیگر چنین عملی انجام دهد.
تمرین ۳ _ بالا و پایین بردن کودک : کودک را در حالی که به پشت خوابیده است و صورت او به طرف شماست، به طرف بالای سر خود بلند کنید.کودک با این عمل کمر خود را خم پاهایش را دراز و دستهایش را از هم جدا میکند و معمولا میخندد.
سپس آرنج خود را خم کنید و کودک را جلوی صورت خود پایین بیاورید و دوباره او را بالا ببرید.این عمل را چند مرتبه تکرار کنید.
تمرین ۴ _ توجه و تعقیب کردن صدا : این تمرین را ممکن است به صور مختلف انجام دهید.به عنوان مثال در حالی که کودک روی زانوی مادر نشسته است، پدر در گوشه ای مخفی میشود و کودک را صدا میکند.
موقعی که کودک به سمت صدا توجه کرد پدر خود را نشان میدهد و به او میخندد.توجه کودک را میتوان با کف زدن یا زنگ زدن در جهات مختلف جلب کرد.
تمرین ۵ _ برداشتن اشیاء پهن از سطح صاف : کودک از ابتدا قادر نیست اشیاء پهن مانند سکه را از روی میز بردارد.جلوی کودک بنشینید و اشیاء مختلف را جلوی او قرار دهید.ابتدا اشیاء بلند و برجسته مانند عروسک،سپس اشیاء کوچک و بالاخره اشیاء پهن مثل قاشق را جلوی او قرار دهید.
کودک در ۵ تا ۶ ماهگی اشیاء را با تمام دست و انگشتان خود برمیدارد ولی به تدریج مهارت پیدا میکند و اشیاء کوچک و پهن را با دو انگشت از روی میز برمیدارد.
تمرین ۶ _ زدن شیئی به شیء دیگر : مکعب چوبی بزرگی را جلوی کودک روی میز بگذارید و مکعب کوچکی را به دست او بدهید و به او یاد دهید مکعب کوچک را به مکعب بزرگ بزند.ابتدا خودتان اینکار را انجام دهید تا کودک از شما تقلید کند.در تمرین های بعدی بجای مکعب های چوبی اشیاء دیگر به دست کودک بدهید.
تمرین ۷ _ موقعی که کودک شروع میکند صدایی از خود درآورد صحبت کردن با او باید شروع گردد.ابتدا کودک را تشویق کنید که صدایی از خود درآورد و موقعی که صدا درآورد شما شبیه آن صدا را ادا کنید سپس مکث کنید.اگر کودک دومرتبه صدایی از خود درآورد آن صدا را تکرار کنید.این نوع مکالمه باید تکرار شود ولی نباید کودک را خسته کنید.
تمرین ۸ _ یاددادن نام اشیاء : شیئی که از نظر رنگ و شکل توجه کودک را جلب میکند مانند ساعت را انتخاب کنید.با کودک جلوی آن شیء بایستید و کودک را متوجه شیء کنید و نام آنرا ببرید و در همان زمان در صورت امکان عمل آن شیء را نیز انجام دهید.
منبع :کتاب من و کودک من
بازی با کودک در چهار تا شش ماهگی
بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اولبازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول

بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول کودک آنلاین: وقتی‌که کودک مدت طولانی به فضای خالی نگاه می‌کند، خسته می‌شود و تعجبی ندارد که چشمان خسته و بیکار کودک، حالت مات، بگیرد. کودکان با نگاه کردن به اشیاء می‌توانند خودشان را مشغول کنند. بازی های مناسب برای افزایش توجه نوزادان – بخش اول


روش بازی پدران با کودکان سه تا شش ماههروش بازی پدران با کودکان سه تا شش ماهه

روش بازی پدران با کودکان سه تا شش ماهه اکثر پدران درمی یابند که با شروع سه ماهگی بازی با کودک آسان تر می شود زیرا در این سن کودکان کارهای بیشتری را میتوانند انجام دهند. متوجه خواهید شد که فعالیت های کودکتان در این مرحله هدفدارتر میشود زیرا او در مورد کاری که انجام می دهد بیشتر فکر می کند. روش بازی پدران با کودکان سه تا شش ماهه


تقویت ذهنی کودک – 3 تا 6 ماهگیتقویت ذهنی کودک – 3 تا 6 ماهگی

تقویت ذهنی کودک – 3 تا 6 ماهگی در همۀ فرهنگ ها بازی دالی موشه کردن وجود دارد که نه تنها کودکان از آن لذت می برند بلکه حافظۀ کودکان را نیز تقویت می کند. این فعالیت به ویژه برای نوزادان مفید است زیرا آنها معمولاً روی چهرۀ افراد تمرکز می کنند. تقویت ذهنی کودک – 3 تا 6 ماهگی


اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماهاسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه

اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه :کودک خردسال قادر به استفاده‌ی زیاد از دست‌های خود نیست بنابراین می‌خواهد جهان را از طریق بینایی، شنوایی و لامسه‌ی خود تجربه کند. او دوست دارد به صورت اشخاص از نزدیک نگاه کند و اشیاء متحرک، خوش‌رنگ و پر سر و صدا را ترجیح می‌دهد. با انتخاب ملحفه‌هایی که اشکال زنده‌ای دارند و پوشاندن جوراب‌هایی به او که طرح‌ها یا چهره‌های شاد روی آن نقش شده است محیط مناسبی برای او ایجاد کنید اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران