کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

0
کودک در 8 ماهگی – بخش دوم
کودک در 8 ماهگی – بخش دوم کودک آنلاین: شاید تعجب کنید که چرا کودک شما در این سن، وقتی در کنارش هستید بداخلاقی و بد رفتاری کرده، اما هنگامی که افراد دیگر از او مراقبت می کنند، خوشحال و بسیار راضی، به نظر می رسد. کودک شما شاید خیلی کوچک باشد ولی با همین سن کم نیز، به دنبال پیدا کردن راه هایی است تا بتواند شما را فریب داده و گول بزند.

کودک در 8 ماهگی – بخش دوم
کودک آنلاین: شاید تعجب کنید که چرا کودک شما در این سن، وقتی در کنارش هستید بداخلاقی و بد رفتاری کرده، اما هنگامی که افراد دیگر از او مراقبت می کنند، خوشحال و بسیار راضی، به نظر می رسد.
کودک شما شاید خیلی کوچک باشد ولی با همین سن کم نیز، به دنبال پیدا کردن راه هایی است تا بتواند شما را فریب داده و گول بزند.
او با این کار موقعیت اش را امتحان و بررسی می نماید و می آموزد که چگونه شما را به سمت بیشتر پاسخ دادن به نیازهایش هدایت کند و باعث شود که شما بیشتر از آنچه در حال حاضر به خواسته های او توجه می کنید، دقت داشته باشید.
با قرار دادن یک سری محدودیت ها و مقررات، می توانید مسئولیت رفتارهای کودک را در موقعیت های متفاوت برعهده بگیرید، بدین معنی که دیگر رفتار کودک در موقعیت های خاص جنبۀ باری به هر جهت نخواهد داشت. البته باید مراقب باشید که خواسته های تان مطابق با سن کودک باشد و او از عهدۀ آنها برآید.
همیشه این موضوع را به خاطر داشته باشید که هیچ وقت حتی در این سن هم، برای کودک زود نیست که یاد بگیرد که نباید کسی را بزند، بتواند چیزهایش را با دیگران تقسیم کند و یا اینکه نباید غذا را بر روی زمین بریزد.
کودک در این سن ممکن است که نسبت به یکی از والدین خود علاقۀ زیادی نشان داده و او را نسبت به دیگری ترجیح دهد. سعی کنید که به این موضوع جنبۀ فردی و شخصی ندهید، کودکان عموماً برای ارضای یک نیاز خاص شان مثل برخورداری از احساس امنیت و آرامش، به طرف مادر یا پدرشان کشیده می شوند و او را ترجیح می دهند.
همواره به خاطر داشته باشید که ایفای نقش پدر یا مادری، به معنای رقابت در کسب محبوبیت نزد کودک نیست و همچنین ترجیح دادن یکی از شما از جانب کودک، به معنای رد دیگری نمی باشد.
با بازی کردن با کودک تان، شما به پرورش بعضی از مهارت های اجتماعی که او در آینده، در هنگام برقراری ارتباط با دیگر کودکان به آن نیاز دارد، کمک می کنید.
هرچه بیشتر با آنها بازی کنید، آنها زودتر یاد خواهند گرفت که ایا شخصی که مشغول بازی با آنهاست، از بازی کردن لذت می برد یا خیر و همچنین می توانند به ارزیابی و بررسی ارتباطات بدون کلام پرداخته و آن را نیز تجربه کنند.
شما همچنین با بازی کردن با کودک تان به او یاد می دهید که چگونه می تواند یک اسباب بازی را با دیگری سهیم شود یا به طور کلی چگونه در بازی کردن با شخص دیگری مشارکت داشته باشد.
هماهنگی میان حرکات، یکی از مهارت هایی است که کودک در پی پرورش در این سن می باشد. برای کمک به تقویت این مهارت در کودک، به او نشان دهید که چگونه می تواند دو عدد در قابلمه را به یکدیگر بکوبد.بعد از اینکه خودتان یک بار این کار را مقابل او انجام دادید، آنها را به او بدهید و دست های او را به یکدیگر نزدیک کنید تا دریابد که شما از او چه می خواهید. سپس اجازه دهید تا کودک خودش آن عمل را تکرار نماید. خواهید دید که چقدر از صدای بلندی که می تواند تولید کند، لذت می برد.
ممکن است متوجه این موضوع شده باشید که کودک می خواهد هر صدایی را که از آدم ها، حیوانات و یا از اشیاء می شنود، تقلید کند. اگر در خانۀ شما به دو زبان صحبت می شود، او سعی می کند تا صداهای هر دو زبانی را که می شنود، تقلید نماید.
اگر متوجه می شوید کودک تان در حال گفتن چه چیزی است، آن را تکرار کنید و به او پاسخ دهید. گوش دادن کودک به چگونگی تلفظ کلمات مختلف از زبان شما، به او کمک می کند تا لغت ها را یاد بگیرد و زودتر شروع به حرف زدن کند.
گنجینۀ لغات کودک، مدام رو به افزایش است، چرا که او ایما و اشارات را نیز به این ذخایر می افزاید. برای مثال، کودک یاد گرفته که اگر دست هایش را به سمت بالا بگیرد، به شما می فهماند که می خواهد او را در آغوش بگیرید.
همچنین بسیاری از خواسته های خود را با اشاره کردن به مواردی خاص به شما تفهیم می کند. این حرکات و اشارات، کار را برای دیگر افرادی که می خواهند از کودک شما مراقبت کنند اما زمان زیادی را با او نبوده اند، اسان تر می کند.
کودک در این سن، در حال آموختن معنا و درک جدیدی از چنگ زدن و گرفتن چیزهاست. او دیگر فقط به فکر گرفتن چیزی در دستش نیست، بلکه این کار را با آگاهی و فکر بیشتری انجام می دهد.
کودک در این سن دو جسم مختلف را در آن واحد در دستانش می گیرد و از هر دو دستش برای انجام کاری خاص استفاده می نماید. او همچنین دارد یاد می گیرد که چگونه از دست هایش به روش های پیچیده تر نیز استفاده کند.
حالت دست های کودک در هنگام گرفتن یک جسم گرد با یک جسم مسطح و باریک مثل یک صفحۀ کاغذ، متفاوت است.
او همچنین در این سن شروع به یادگیری قانون علت و معلول نموده و می آموزد که اگر نخ یا طنابی را که به چیزی وصل است، بکشد، آن جسم نیز به طرف او کشیده می شود.
بازی طناب کشی، در این سن یک بازی لذت بخش و بسیار مفید برای کودک می باشد، برای منظور یک دستمال بردارید و یک سرش را در دست خودتان و سر دیگر را به دست کودک بدهید.
اگر شما کمی دستمال را به سمت خودتان بکشید، کودک نیز در جواب عمل شما، آن را به سمت خودش خواهد کشید. این بازی، در تقویت عضلات کودک و همچنین هماهنگی میان حرکات او، بسیار مفید خواهد بود.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کودک در 8 ماهگی – بخش دوم
کودک در 8 ماهگی -  بخش اولکودک در 8 ماهگی - بخش اول

کودک در 8 ماهگی - بخش اول کودک آنلاین: کودک در این سن، با روش ها و بازی های آگاهانه تری خودش را سرگرم می نماید و در مقابل دیدن این گونه کارها از دیگران نیز واکنش نشان می دهد. به طور مثال او عاشق بازی دالی موشه و یا پیدا کردن چیزهایی است که شما در زیر پتو پنهان کرده اید.


بازی با کودک 8 ماههبازی با کودک 8 ماهه

بازی با کودک 8 ماهه برای بیشتر کودکان ، 8 ماهگی مرحله ی گذار و تحولی کلی است. آنها در این سن علایق شان را پیدا خواهند کرد. این که کودک چه اسباب بازی یی برای بازی کردن میخواهد و یا این که خواهان پرورش چه مهارتی است ، در این سن آشکار می گردد. بازی با کودک 8 ماهه


تقویت حواس کودک 8 ماههتقویت حواس کودک 8 ماهه

تقویت حواس کودک 8 ماهه در 8 ماهگی ، درک کودک نسبت به چیزهایی که می بینید ، بیشتر شده و از ادا در آوردن و تقلید حرکات دیگران ، همچنین از بغ بغ کردن و درآوردن صداهای مختلف از خود ، احساس لذت بیشتری می کند . تقویت حواس کودک 8 ماهه


کمک به رشد جسمانی نوزاد 8 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 8 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 8 ماهه کودک آنلاین: در هشت ماهگی کودک شما نسبت به دنیای پیرامونش هوشیارتر می شود و حتی گاهی اوقات این هوشیاری بیشتر به ماجراجویی شباهت پیدا می کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران