کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

0
پی بردن به نیازهای نوزاد
پی بردن به نیازهای نوزاد نوزاد تازه متولد شده که ماه ها در رحم مادر حرکت و رشد داشته و تمامی نیازهایش توسط بدن مادر به طور خودکار مرتفع گشته است، حال نیاز به کسی دارد تا به او غذا داده ، او را بغل کرده ، تمیز کند و از او مراقبت نماید. توجه بسیار دقیق به کودک ، میتواند کلید آگاهی و درک نیازهای او باشد

پی بردن به نیازهای نوزاد
نوزاد تازه متولد شده که ماه ها در رحم مادر حرکت و رشد داشته و تمامی نیازهایش توسط بدن مادر به طور خودکار مرتفع گشته است، حال نیاز به کسی دارد تا به او غذا داده ، او را بغل کرده ، تمیز کند و از او مراقبت نماید. توجه بسیار دقیق به کودک ، میتواند کلید آگاهی و درک نیازهای او باشد :
مراحل و گام ها
1 . سعی کنید از کسانی که تجربه شان در این مورد بیشتر از شماست ، یاد بگیرید. نگاه کنید چگونه پرستاران کودک را قنداق می کنند و یا مادرتان چه کار می کند تا کودک آروغ بزند.
توجه کنید که مثلا چگونه خاله تان برای کودکش لالایی می خواند و او را در آغوش می گیرد.
2 . به یاد داشته باشید که کودکتان برای فریب دادن و گول زدن شما گریه نمی کند. او این کار را نمیکند تا شما را برای بغل کردنش ترغیب نماید ، بلکه گریه کردن او به این دلیل است که احساس ناراحتی کرده و به کمک شما نیاز دارد.
3 . به یاد داشته باشید که هیچ وقت به درستی علت گریه ی کودک را نخواهید فهمید . شما فقط در این مورد میتوانید حدس هایی بزنید قبول کنید که اولین علامت و سیگنالی که از کودک میتواند برآید ، گریه کردن است.
4 . به استعداد درونی خود اعتماد کنید ، چرا که این اولین منبع در دسترس شماست. اگر کودکتان به نظر گرسنه می رسد ، به او غذا دهید یا اگر به نظرتان کودک خسته است ، میتوانید او را بغل کنید ، راه ببرید و با خواندن لالایی او را بخوابانید.
هر چیزی که به ذهنتان می رسد که دلیل گریه کردن اوست ، به آن اعتماد کرده و امتحانش کنید.
5 . هیچ وقت عصبانی نشوید و از کوره در نروید! یک کودک آرام ، نشانه ی وجود والدینی آرام است.
6 . تا میتوایند ابتکار داشته باشید . برای آرام کردن کودک و جلب توجه او هر چیز را امتحان کنید. مثلا کودک شما ممکن است از بیرون آمدن آب از شیر یا حتی از باد گرمی که از سشوار خارج میشود لذت ببرد.
اگر کودک را از شکم بغل کردید و آرام نشد ، او را به پهلو کنید و حالت های دیگر را امتحان کنید. اگر می بینید که در خانه آرام و قرار ندارد ، او را بیرون ببرید تا هوای تازه او را آرام کند.
7 . همیشه این موضوع را به خاطر داشته باشید که مهم نیست موهای کودکتان مرتب و برس کشیده باشد یا رنگ لباس هایش با هم جور باشد ، بلکه مهم سلامتی و شادابی اوست که موجب آرامش شما نیز میشود.
8 . هر وقت احتیاج به کمک دارید ، از دیگران کمک بخواهید. در این مورد احساس خجالت نکنید.
9 . والدین دیگری را که شرایطی مشابه شما داشته اند ، پیدا کرده و از آن ها کمک بگیرید . اگر گروه مادرانی را میشناسید ، به عضویت آن درآیید و یا اگر خواهرتان سال پیش نوزادی داشته است ، حتما از او راهنمایی و کمک بخواهید.

توصیه های مهم
به یاد داشته باشید که دوران نوزادی چندان طول نمی کشد. ( از 3 ماه تا 6 ماه ) پس اگر چه ممکن است این مدت به نظر طولانی و همیشگی بیاید ، اما به زودی می بینید کودکتان میتواند سرش را راست نگه دارد و راه های دیگری برای ارتباط برقرار کردن به جز گریه پیدا کند.
او به زودی لبخند زدن ، خندیدن ، بغ بغ کردن و چنگ زدن را قبل از این که شما متوجه آن شوید ، یاد خواهد گرفت . سعی به دنبال راه هایی باشید تا فرصت استراحت و دور بودن از کودک را برای خود ایجاد کنید.
با این کار میتوانید عاقلانه تر و با فکر بازتری در زمان هایی که با کودکتان هستید ، رفتار کنید.
هشدار
اگر احساس می کنید وضع مزاجی کودکتان مناسب نیست یا هر چیز غیرطبیعی در او دیدید ، آن را جدی گرفته و به دکترتان و یا با مراکز مراقبت از کودک تماس بگیرید و آن را به تعویق نیندازید.
اگر علایمی را که ممکن است حاکی از به خطر افتادن سلامتی کودک است زود متوجه شوید ، درمان آن آسان تر و سریع تر صورت می گیرد . به علاوه تماسی که شما در این گونه موارد با دکترتان میگیرید ، باعث آرامش خاطر شما نیز میشود.
یک تجربه ی مفید
صبور باشید و قدر لحظاتی را که با نوزادتان هستید ، بدانید و تا آن جایی که میتوانید در کنارش باشید . چرا که او در یک چشم به هم زدن بزرگ می شود و این دوران سپری می گردد.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پی بردن به نیازهای نوزاد

لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد

لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد :در سال اول زندگی نوزاد معمولاً والدین زمان زیادی برای خرید کردن برای نوزاد در حال رشد خود ندارند . و در دوران بارداری دوست دارند که مقدمات ورود نوزاد خود را تهیه و تدارک ببینند . پس دوران بارداری بهترین زمان برای خرید وسایل مورد نیاز یک سال اول زندگی نوزاد یا همان سیسمونی می‌باشد . لیست سیسمونی و وسایل مورد نیاز نوزاد


گریه نوزادگریه نوزاد

گریه نوزاد غالبا دوستان و آشنایان از روی حسن نیست توصیه می کنند که به نوزاد در هنگام گریه کردن توجه نکنید و او را به حال خود رها نمایید. بیشتر مادران نمیتوانند نسبت به گریه نوزاد بی توجه باشند و این بی اعتنایی را درست نمیدانند. گریه نوزاد


علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزادعلت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد

علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد همیشه تولد نوزاد با شنیدن صدای گریه‌اش همراه است. نوزادان پس از اینکه پا به دنیای بیرون از رحم می‌گذارند شروع به گریه کردن می‌کنند. نوزادان به دلیل اینکه توانایی حرف زدن و بیان نیازها و احساسات خود را ندارند تنها ابزاری که دارند گریه کردن است.


علت گریه نوزادانعلت گریه نوزادان

علت گریه نوزادان خوب است بدانید که گریه کردن زبان نوزادان است. نوزادی که نمی‌تواند حرف بزند مقصود خود را با گریه کردن ادا می‌کند و گریه او برای هر نیاز خود متفاوت است. علت گریه نوزادان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران