کودک آنلاین

موضوع مقاله : رفتار

دسته بندی : رفتار

2
دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – شش تا نه ماهگی
دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – شش تا نه ماهگی این دوره برای کودکان دوقلوی شما دوره ی گذار است . غذای آنها که زمانی فقط مایعات بود کم کم شامل غذای جامد هم میشود. بسیاری از آنها بر اثر افزایش تحرکشان از آغوش والدین پایین می آیند و شروع به کاوش در خانه میکنند. حرکت پا به پای این تغییرات در دو کودک میتواند چالش هیجان انگیزی باشد. دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – شش تا نه ماهگی

دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – شش تا نه ماهگی
این دوره برای کودکان دوقلوی شما دوره ی گذار است . غذای آنها که زمانی فقط مایعات بود کم کم شامل غذای جامد هم میشود. بسیاری از آنها بر اثر افزایش تحرکشان از آغوش والدین پایین می آیند و شروع به کاوش در خانه میکنند. حرکت پا به پای این تغییرات در دو کودک میتواند چالش هیجان انگیزی باشد.
رشد و پیشرفت
با بزرگتر شدن کودکان دوقلو ممکن سات تفاوت های مربوط به نوع دوقلویی بارزتر به نظر برسد . ظاهر ، نحوه ی رفتار و میزان فعالیت هر یک با وضوح بیشتری مشخص میشود.
رویکرد دوقلوهای همزاد به فعالیت های مختلف و پیشرفت در آنها به ویژه در کودکان دوقلوی دختر – پسر ممکن است فوق العاده متفاوت باشد به این ترتیب که یکی از آنها بیشتر بر فعالیت های حرکتی درشت تمرکز کند و دیگری توجهش را معطوف کنترل حرکت های ریز نماید.
معمولا هر یک از آنها برای کسب هر مهارت روش کاملا متفاوتی را در پیش می گیرند.
دوقلوهای همسان اغلب در یک زمان و یا دقیقا به یک روش بر کسب مهارت های یکسان متمرکز می شوند حتی اگر هیچ کدام نتوانند دیگری را خواه تیپ یکی یا هر دو بیشتر جسمی باشد و خواه  چشمی ، کودکان در این سن ناچارند اشیاء را با دست و دهان تجربه کنند.
استفاده ی ادواری از وسایلی نظیر پارک کودک یا روروئک اشکالی ندارد. از چنین وسایلی بیش از حد استفاده نکنید که البته مراقبت از دو کودک وسوسه ی چنین کاری را بیشتر می کند . به منظور رشد مناسب بدن و مغز هر یک از کودکان دوقلو ضرری است که فرصت های زیادی داشته باشند که حین حرکت روی دست و پا به اکتشاف خانه و محیط اطراف خود بپردازند.
شما و هرچه که در خانه ی شماست مهمترین اسباب بازی ها برای رشد و پیشرفت کودکانتان محسوب میشوید.
کماکان با هر یک از کودکان دوقلو جداگانه صحبت کنید. هر کدام از آنها که صدایی میکند چشم در چشمش بیندازید و صدای او را تقلید کنید. مقایسه ی صداهایی که هر یک از آنها در می آورند میتواند فرایند تمایز را تقویت کند.بعضی کودکان هنگام دندان درآوردن کج خلق می شوند اما برخی دیگر ظاهرا در این موقع هیچ ناراحتی ای ندارند . معمولا واکنش دوقلوهای همزاد متفاوت تر است.
غالبا هر دندان جدید در دهان دوقلوهای همسان به فاصله ی چند روز یا حتی چند ساعت از یکدیگر درمی آید ولی ممکن است یکی از دوقلوهای همزاد چند دندان داشته باشد و دیگری تازه دندان درآوردن را شروع کند.
احتمالا کودکان دوقلویتان مبتلا به بیماریهای جزئی بیشتری می شوند. هر بیماری ای که یکی از آنها بگیرد دیگری هم معمولا به آن دچار می شود. اغلب وقتی که یکی از کودکان دوقلو که دچار یکی از بیماری های مسری شود پیش از آنکه نشانه ای از بیماری در او بروز کند ، دومی را در معرض بیماری قرار میدهد.
ممانعت از این امر عملا غیر ممکن است اما اگر فقط یکی از دو کودک هم در شرایط کاملا مطلوبی نباشد احتیاط و اقدامات پیشگیرانه ارزش زحمتش را دارند.
روال
در این مرحله که کودکان زمان بیشتری را صرف مشغول کردن خود با رشد مهارت های حرکتی می کنند روال روزانه کماکان در حال شکل گیری است.
یکی یا هر دوی آنها ممکن است یک نوبت خواب روزانه را حذف کنند.
با افزایش علاقه ی هر کدام به غذاهای جامد انتظار کم شدن وعده های شیر خوردن را داشته باشید.
همان گونه که کودکان دوقلو زمان بیشتری را بر کف زمین یا در حال کشف کاربردهای خلاقانه ی غذای جامد می گذرانند استحمام روزانه اغلب ضرورت پیدا میکند. وقتی آنها یاد گرفتند که بدون حمایت بنشینند بیشترشان از استحمام با یکدیگر لذت می برند. این کار در وقت و انرژی هم صرفه جویی میکند.
چه به خاطر دندان درآوردن باشد یا افزایش ابتلا به بیماریها یا به هر دلیل دیگری غیرعادی نیست که یک یا هر دوی آنها مجددا یا در دفعات بیشتر نیمه شب ها بیدار شوند.
زمان هیجان انگیزی است . هر چه دوقلوها بیشتر مجذوب محیط اطراف میشوند شما فرصت بیشتری برای درک تفاوت ها و شباهت های سبک منحصر به هر کدام پیدا میکنید . در این میان فرصت بیشتری هم برای خودتان و سایر اعضای خانواده می یابید.
منبع : کتاب کلیدهای رفتار با دوقلوها
دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – شش تا نه ماهگی
دوره طفولیت کودکان دو قلو – سه تا شش ماهگیدوره طفولیت کودکان دو قلو – سه تا شش ماهگی

دوره طفولیت کودکان دو قلو – سه تا شش ماهگی کودک آنلاین: پس از دورۀ پیش بینی ناپذیر نوزادی، سرانجام روالی شکل گرفته است. ممکن است تشخیص ندهید، ولی احتمالاً مراقبت از دو کودک، انجام سریع کارهای خانه و برنامه ریزی برای گنجاندن لحظاتی برای خودتان در طول روز، از شما فردی بسیار کارآمد و مدیری مجرب می سازد. دوره طفولیت کودکان دو قلو – سه تا شش ماهگی


دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگیدوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی

دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی کودکان چهار دست و پا وارد این مرحله میشوند ولی قدم زنان یا دوان دوان از آن خارج می گردند. در این سن یک گام جلوتر از کودکان ماندن ممکن است چالش برانگیز باشد. دوره ی طفولیت کودکان دوقلو – نه تا پانزده ماهگی


رشد هیجان در طی دوره ی طفولیت و نوباوگیرشد هیجان در طی دوره ی طفولیت و نوباوگی

رشد هیجان در طی دوره ی طفولیت و نوباوگی هولودینسکی و فرید لمییر یک مدل چند مرحله ای رشد هیجانی را ارائه کرده اند. آنها ثابت کرده اند که در طول دو سال اول زندگی کودک مجموعه ای از هیجانات متفاوت را رشد می دهد. رشد هیجان در طی دوره ی طفولیت و نوباوگی


شروع دوره ی نوپایی کودکان دوقلوشروع دوره ی نوپایی کودکان دوقلو

شروع دوره ی نوپایی کودکان دوقلو هیچ چیز به پای کشف مجدد جهان از دید یک نوپا نمی رسد. البته ی زمینه ی کشف شما دو برابر است موقعیتی که شاید گاهی شما را از نفس بیندازد دوقلوهای نوپا به دلیل رابطه ای که بین خودشان در حال تکوین است تجربه ی منحصر به فردی برای والدین خلق میکنند. شروع دوره ی نوپایی کودکان دوقلو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران