کودک آنلاین

موضوع مقاله : دهان و دندان

دسته بندی : دهان و دندان

2
مراقبت از دندان‌های شیری
مراقبت از دندان‌های شیری دندان‌های شیری شامل ۲۰عدد دندان می‌باشند که معمولاً در 5 الی 6 ماهگی درمی‌آیند و از سنین شش ، هفت‌سالگی شروع به افتادن می‌کنند و دندان‌های دائمی جانشین آن‌ها می‌شود. تکامل دندان‌های شیری دوره جنینی شروع می‌گردد مراقبت از دندان‌های شیری

مراقبت از دندان‌های شیری

دندان‌های شیری شامل ۲۰عدد دندان می‌باشند که معمولاً در 5 الی 6 ماهگی درمی‌آیند و از سنین شش ، هفت‌سالگی شروع به افتادن می‌کنند و دندان‌های دائمی جانشین آن‌ها می‌شود. تکامل دندان‌های شیری دوره جنینی شروع می‌گردد و بعد از تولد تا دو سال و نیم کامل می‌شوند. تعداد دندان‌های شیری ده عدد در هر فک و به شکل قرینه است.

دندان‌های شیری نیز مانند دندان‌های دائمی نیاز به مراقبت و رسیدگی دارند . برای بررسی دندان‌های شیری کودکان حتماً از مشاوره و راهنمایی متخصصین دندانپزشکی اطفال استفاده کنید.

- استفاده از شیر، آب‌قند و مواد غذایی شیرین باعث تسریع رشد باکتری‌های دهان می‌گردد بهتر است پس از شیردهی دهان کودک را با آب تمیز بشویید.
- مسواک‌های انگشتی برای کودکان زیر یک سال می‌تواند به ‌سلامت دندان‌های آن‌ها کمک کند.


- پس از یک‌سالگی طریقه صحیح مسواک زدن را به کودکتان آموزش دهید.

-زمان مصرف قطره آهن دقت بیشتری داشته باشید تا روی دندان‌های کودک نریزد زیرا قطره آهن باعث سیاه شدن دندان‌های کودک می‌گردد.

 -در نوزادان پس از تغذیه او با شیر سطح دندان‌های او را با آب و دستمال پاک کنید.

- مصرف خودسرانه داروهای مسکن و ژل‌های بی‌حس کنند برای کاهش درد دندان را فراموش کنید.

- برای کاهش درد دندان می‌توانید از دندان‌گیر استفاده کنید.

-کودک می‌بایست دندان‌های شیری را تا 12 سالگی در دهان خود داشته باشد پس مراقبت‌های دندانی را از ابتدای رویش دندان‌های شیری آغاز کنید.

مراقبت از دندان‌های شیری
مسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکانمسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکان

مسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکان دندان های شیری مانند یک راهنما و تمرین برای دندانهای دائمی بزرگسالی ایفا میباشند . چنانچه آنها زودتر از موعد مقر ر پوسیده و خراب شوند ممکن است مشکلاتی برای دندانهای اصلی کودک نیز بوجود آید . بیشتر از ۴۰ درصد از کودکان پیش دبستانی دچار پوسیدگی دندان میشوند. پوسیدگی دندان بیماری شایعی است که ممکن است کودکان را در سنین پیش از مدرسه راهی دندانپزشک بنماید . اولین گام در راه مبارزه با پوسیدگی دندانها تمرین کردن و آموزش دادن عادتهای خوب مسواک زدن میباشد .


دندان های نوزاددندان های نوزاد

دندان های نوزاد برای والدین یکی از بزرگترین نقاط عطف در طول زندگی کودک ، دندان درآوردن اوست . اما در عین حال این مرحله برای کودک نیز مسیری دردناک و دشوار است. نشانه های دندان در آوردن در کودکان و همچنین میزان درد ناشی از آن ، بسته به این ک کودک در چه سنی شروع به دندان درآوردن نماید ، متفاوت است. دندان های نوزاد


دندان درآوردن شیرخواراندندان درآوردن شیرخواران

دندان درآوردن شیرخواران کودک آنلاین : درد دندان درآوردن کودکان برای والدین آن‌ها دردناک تر است. بهتر است از این موضوع نترسید و خیلی سخت نگیرید زیرا با این کار این موضوع را بدتر از آن چیزی که هست تصور خواهید کرد. دندان درآوردن شیرخواران

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید