کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم در چند هفته ی اول تولد ، بعضی نوزادها اگر جمع و جور در پارچه ای پیچیده شوند ، احساس امنیت بیشتری دارند و کمتر بدقلقی می کنند. قنداق کردن ، دست ها و پاهای نوزاد را که ممکن است حرکات آنها او را از جا یا از خواب بپراند مهار می کند و گرمای پتو او را آرام می سازد ( بعضی کودکان این کار را دوست ندارند و به سرعت عقیده شان را ابراز می کنند ) . آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم
قنداق کردن
در چند هفته ی اول تولد ، بعضی نوزادها اگر جمع و جور در پارچه ای پیچیده شوند ، احساس امنیت بیشتری دارند و کمتر بدقلقی می کنند. قنداق کردن ، دست ها و پاهای نوزاد را که ممکن است حرکات آنها او را از جا یا از خواب بپراند مهار می کند و گرمای پتو او را آرام می سازد ( بعضی کودکان این کار را دوست ندارند و به سرعت عقیده شان را ابراز می کنند ) .
روش قنداق کردن کودک
1 . یک پتوی تقریبا مربع نوزاد را پهن کنید و گوشه ی بالای آن را به طرف پایین تا بزنید .
2 . نوزاد را به پشت روی پتو قرار دهید ، به طوری که گردن کمی بالاتر از محل تاخوردگی پتو قرار گیرد. یک دست او را کنارش قرار دهید و پتو را روی بدن و زیر پشتش تا بزنید.
3 . گوشه ی پایینی پتو را به طرف بالا تا بزنید و لبه ی اضافی آن را که ممکن است روی صورت نوزاد را بپوشاند به طرف پایین تا بزنید.
4 . دست دیگر را پایین بیاورید و گوشه ی دیگر پتو را روی بدن نوزاد قرار دهید و اضافی آن را زیر بدنش بگذارید.
کارهایی برای آرام کردن کودک
کودک را تکان دهید. نوزاد را در گهواره یا در صندلی متحرک در اتاقش یا در حالی که او را در آغوش دارید ، به آهستگی در اطراف اتاق جست و خیز کنید. او را در کالسکه ، داخل منزل ، بیرون منزل و هر جای دیگری که هستید ، بگردانید و حرکت دهید.
آواز بخوانید  یا ترانه سر دهید. بغبغوهای ملایم و ریتمیک میتواند ذهن کودکتان را از آنچه او را آزار می دهد منحرف سازد نیازی نیست که شما صدای عالی داشته باشید یا اشعاری بدانید. فقط زیر لب چیزی زمزمه کنید. اگر واقعا از آواز خواندن خوشتان نمی آید ، جاروبرقی را روشن کنید. احتمالا خیلی به صدای شما شبیه نیست ، اما آن صدای مزاحم یکنواخت برای گوشهای بعضی کودکان ، موسیقی به شمار میرود.دمای محیط را تغییر دهید. لیسا اصلا نمی دانست که نوزادش تا این حد ممکن است نسبت به دمای محیط حساس باشد. او می گفت : (( در طول چند روزی که هوا به شدت گرم و ما در بیمارستان بودیم ، تمام در و پنجره های منزل بسته بودند. به محض ورود به آنجا پنجره ها را باز کردیم ، اما تا مدتی هنوز هوا گرم بود و نوزادم دائم جیغ و فریاد می زد)).
او ادامه داد : (( برای آرام کردن او همه ی احتمالات را آزمایش کردیم . شیردادن ، تکان تکان دادن ، تعویض پوشک ؛ ولی هیچکدام کارگر نیفتادند. بالاخره همین طور که او را در آغوش گرفته و قدم زنان در اتاق به این طرف و آن طرف می رفتم ، متوجه شدم که هنگام عبور از کنار پنکه گریه اش آرام می گیرد.
بنابراین او را به هوای آزاد و خنک بیرون از منزل بردم و قدری قدم زدم. بعد از این اتفاق ، ما صندلی بیرون از منزل بردم و قدری قدم زدم. بعد از این اتفاق ، ما صندلی جنبانی برای حیاط منزلمان تهیه کردیم و واقعا موثر بود)).
چنانچه آمادگی یا امکان بیرون رفتن ندارید ، در یخچال را باز کنید و یکی دو دقیقه جلوی آن بایستید.
چشم انداز را تغییر دهید . منظره ی جالبی در معرض دید کودک قرار دهید. یک گیاه ، یک آویز تخت یا حتی یک رومیزی خوش نقش و نگار به اندازه ی کافی برای او جذاب خواهد بود. به آرامی برای او شرح دهید به چه چیزی می نگرد. او خیلی زود درک میکند که نمیتواند همزمان جیغ بزند و به صحبت شما نیز گوش دهد.
برهنه شوید. کودکتان تماس پوست بدن با پوست بدن را دوست دارند – پوست گرم بدن بابا به همان اندازه ی گرمای پوست مامان موثر است. کودک را روی قفسه ی سینه ی خود بخوابانید و بازوهایتان را دور او حلقه کنید یا اگر آب بازی را دوست دارد ، یک حمام گرم با یکدیگر بگیرید.
سکوت کنید. بعضی کودکان ممکن است به سکوت و آرامش ، بدون اسباب بازی و بدون مزاحمت نیاز داشته باشند. او را در یک وضعیت راحت در تختش یا روی پتویی روی فرش اتاق قرار دهید. نور اتاق و سر و صدا را کم کنید و او را تنها بگذارید.
مرا ترک نکن !
اضطراب جدایی دلیل دیگری برای اشک های کودکان بزرگتر است. در حدود هشت ماهگی کودک هشیاری کافی برای درک زمانِ از خانه خارج شدنِ شما دارد ، اما درکی از بازگشت شما ندارد و بنابراین گریه می کند – حتی زمانی که برای لحظه ای از نظرش دور می شوید.
این واکنش وقتی که فقط برای نوشیدن لیوانی آب به آشپزخانه می روید ، واقعا چالش برانگیز است. ( ناامید نشوید ؛ زمانی که او خزیدن را یاد بگیرد و بتواند شما را اتاق به اتاق تعقیب کند ، اوضاع بهتر میشود).
منبع : کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اولآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول


آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سومآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم گاهی به نظر می رسد گریه نوزاد بدون دلیل منطقی باشد و به آرام سازی – حداقل برای مدتی طولانی – پاسخ و واکنش نشان نمی دهد. این امر شاید به معنای آن باشد که کودک در پایان یک روز طولانی هیجانات و ترس های خود را ابراز می کند. ولی اگر گریه هر روز ساعتها و تقریبا در ساعت معین و چندین روز در هفته ادامه یابد ، شاید به دلیل شکم درد باشد. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم


چرا کودک ناآرامی میکند؟چرا کودک ناآرامی میکند؟

چرا کودک ناآرامی میکند؟ اگر میخواهید بدانید به چه دلیل کودکان در حالتی که در آغوش بسته شده اند آرام می گیرند ابتدا باید بدانید که اصولا چرا کودکان بیقراری میکنند. چرا کودک ناآرامی میکند؟


گریه شبانه نوزادان گریه شبانه نوزادان

گریه شبانه نوزادان بیشتر نوزادان در هفته های ابتدایی دوران نوزادی خود غالبا شب هنگام زمان غروب خورشید یا ساعات انتهایی شب گریه را آغاز میکنند . گریه شبانه نوزادان ممکن است بمدت کوتاه آرام شود و دوباره از سر گرفته شود. نوزادان با گریه طولانی و بیوقفه خود والدین و اطرافیان را خسته و مستاصل میکنند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید