کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم گاهی به نظر می رسد گریه نوزاد بدون دلیل منطقی باشد و به آرام سازی – حداقل برای مدتی طولانی – پاسخ و واکنش نشان نمی دهد. این امر شاید به معنای آن باشد که کودک در پایان یک روز طولانی هیجانات و ترس های خود را ابراز می کند. ولی اگر گریه هر روز ساعتها و تقریبا در ساعت معین و چندین روز در هفته ادامه یابد ، شاید به دلیل شکم درد باشد. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم
ممکن است قولنج باشد؟
گاهی به نظر می رسد گریه نوزاد بدون دلیل منطقی باشد و به آرام سازی – حداقل برای مدتی طولانی – پاسخ و واکنش نشان نمی دهد. این امر شاید به معنای آن باشد که کودک در پایان یک روز طولانی هیجانات و ترس های خود را ابراز می کند. ولی اگر گریه هر روز ساعتها و تقریبا در ساعت معین و چندین روز در هفته ادامه یابد ، شاید به دلیل شکم درد باشد.
بعضی متخصصان کودک قوانین سه گانه ای برای تشخیص شکم درد یا قولنج به کار می برند : گریه به مدت سه ساعت در روز بدون دلیل مشخص ، سه روز در هفته و به مدت سه هفته . با این تعریف ، از هر پنج کودک یک کودک به قولنج مبتلاست.
با وجود بیش از پنجاه سال تلاش ، پزشکان هنوز نتوانسته اند دلیل قولنج نوزادان را به طور دقیق مشخص کنند. از نظر تاریخی ، عقیده بر این است که قولنج نوعی درد شکم است ( کلمه ی قولنج از قولون به معنی روده بزرگ مشتق شده است ) اما این عقیده نیز چندان دقیق و علمی نیست.
نکته : وقتی گریه ی نوزادتان متوقف نمی شود ، او را در کوله ی جلویی قرار دهید و جارو برقی را روشن کنید. ترکیب گرمای بدنتان و صدای جاروبرقی و حرکت ریتمیک جلو عقب رفتن شما در اتاق، آرام کردن او را تقریبا تضمین می کند.
قولنج ممکن است به نارسایی دستگاه گوارش که کارش را به جای انقباض های آرام ماهیچه ها از طریق اسپاسم عضلانی انجام می دهد و شاید هم به علت توجه بیشتری که بعضی نوزادان به دستگاه گوارش خود دارند ، ایجاد شود.
بعضی محققان اظهار می دارند که این حالت احتمالا به علت وجود ماده ای در رژیم غذایی مادر – به عنوان مثال شیر گاو – و نوعی واکنش حساسیتی است .
این نظریه یک عقیده ی بحث برانگیز است ؛ زیرا نوزادان قولنجی دارای هیچ نوع علامت ناشی از مشکلات معده ای مرتبط با چنین حساسیت هایی از قبیل اسهال یا استفراغ نیستند. قولنج ممکن است واکنش نوزاد خسته برای کنار آمدن با یک روز پرمشغله و به احتمال فراوان ، فقط گریه ی معمولی یک نوزاد یک دنده باشد.
آنچه میتوان انجام داد
از آنجا که هیچکس ماهیت واقعی قولنج را نمی داند ، هیچ کس از درمان واقعی آن نیز آگاهی ندارد. شما میتوانید کودک را به صورت و در حالی که شکم او را روی رول کوچک حوله ای یا یک کیف آبگرم قرار داده اید ، بخوابانید .درمان های قولنج
حرکت . تکان تکان دادن ، کالسکه سواری یا خودرو سواری ، تاب خوردن در تاب کودک ( یا حتی صندلی کودک خودرو که به جلو و عقب حرکت میکند) جست و خیز کردن و حرکات دوچرخه سواری با پاهای نوزاد.
دارو. سیمتیکون داروی بدون نیاز به نسخه ای است که حباب های گاز معده را از بین می برد و به صورت قطره به کودک خورانده میشود. پزشک شما ممکن است لِوِسین یا سولفات هیوسیامین را تجویز کند. این دارو شل کننده عضلات شکم است که احتمال داده میشود اسپاسم های روده ای را بهبود بخشد ، اما شاید عملکرد آن به طور کلی آرام کردن دستگاه مرکزی اعصاب باشد.
البته عوارض جانبی احتمالی مانند سرگیجه ، خواب آلودگی ، بازداری و حبس ادرار و افزایش حساسیت به گرما به علت کاهش تعریق باشد ، بنابراین باید با احتیاط مصرف شود.
دم کرده ها . یک فنجان آب جوش بر روی یک قاشق مرباخوری شامل دانه های رازیانه ، شوید ، زیره سبز ، زیره سیاه یا گشنیز بریزید. پانزده دقیقه یا کمی کمتر صبر کنید. اگر نوزادتان از شیر مادر تغذیه میشود ، خود این دم کرده را بنوشید و در غیر این صورت یک قاشق از آن را به نوزاد بخورانید. دم کرده ی علف گربه  بابونه جایگزین های مناسبی هستند.
تغییرات رژیم غذایی. اگر به کودک خود شیر می دهید ، سعی کنید مواد لبنی را از رژیم غذایی خود حذف کنید ، یا اگر فرزندتان از پستانک تغذیه می شود ، شیر خشک را به ترکیبی از سویا تغییر دهید. ارتباط بین شیر گاو و قولنج نیز داستانی دارد ، ولی بعضی مادران در این مورد موفقیت هایی داشته اند.
مشکلات و ناراحتی های دندان درآوردن
یکی از دلایل عمده ی کودکان بزرگتر برای گریه ، دندان درآوردن است که معمولا در شش یا هفت ماهگی شروع میشود. در این هنگام درست پیش از بیرون آمدن دندان ها ، ورم لثه ها ممکن است روزهای متمادی موجب ناراحتی کودک شود.
شما میتوانید با در اختیار گذاشتن اشیای قابل جویدن – اسباب بازی های مخصوص دوره ی دندان درآوردن ، یک نوار چرمی ، یک حوله کوچک سرد شده ، یک تکه نان قندی فریز شده ( به محض شروع به نرم شدن ، آن را از کودک بگیرید) به آرامش کودک کمک کنید.
میتوانید برای مکیدن یک بطری آب یخ در اختیار او قرار دهید ( اگرچه گاهی مکیدن موجب شدیدتر شدن درد میشود). یا سعی کنید لثه ها را ماساژ دهید. بی حس کننده های جدید مانند انواع ژلها ، واقعا ارزش ندارند که برای استعمال آنها متحمل زحمت شوید . این داروها طعم بسیار بدی دارند و فقط چند ثانیه موثرند.
کودکانی که در حال درآوردن دندان هستند ، بیشتر بدقلقی و گریه می کنند و از خواب بیدار میشوند و این شرایط در بعضی کودکان سخت تر از بقیه است.
منبع : کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یکسالگی
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اولآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول


آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دومآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم در چند هفته ی اول تولد ، بعضی نوزادها اگر جمع و جور در پارچه ای پیچیده شوند ، احساس امنیت بیشتری دارند و کمتر بدقلقی می کنند. قنداق کردن ، دست ها و پاهای نوزاد را که ممکن است حرکات آنها او را از جا یا از خواب بپراند مهار می کند و گرمای پتو او را آرام می سازد ( بعضی کودکان این کار را دوست ندارند و به سرعت عقیده شان را ابراز می کنند ) . آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم


علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزادعلت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد

علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد همیشه تولد نوزاد با شنیدن صدای گریه‌اش همراه است. نوزادان پس از اینکه پا به دنیای بیرون از رحم می‌گذارند شروع به گریه کردن می‌کنند. نوزادان به دلیل اینکه توانایی حرف زدن و بیان نیازها و احساسات خود را ندارند تنها ابزاری که دارند گریه کردن است.


گریه شبانه نوزادان گریه شبانه نوزادان

گریه شبانه نوزادان بیشتر نوزادان در هفته های ابتدایی دوران نوزادی خود غالبا شب هنگام زمان غروب خورشید یا ساعات انتهایی شب گریه را آغاز میکنند . گریه شبانه نوزادان ممکن است بمدت کوتاه آرام شود و دوباره از سر گرفته شود. نوزادان با گریه طولانی و بیوقفه خود والدین و اطرافیان را خسته و مستاصل میکنند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران