کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

1
گریه نوزاد
گریه نوزاد غالبا دوستان و آشنایان از روی حسن نیست توصیه می کنند که به نوزاد در هنگام گریه کردن توجه نکنید و او را به حال خود رها نمایید. بیشتر مادران نمیتوانند نسبت به گریه نوزاد بی توجه باشند و این بی اعتنایی را درست نمیدانند. گریه نوزاد

گریه نوزاد
غالبا دوستان و آشنایان از روی حسن نیست توصیه می کنند که به نوزاد در هنگام گریه کردن توجه نکنید و او را به حال خود رها نمایید. بیشتر مادران نمیتوانند نسبت به گریه نوزاد بی توجه باشند و این بی اعتنایی را درست نمیدانند.
بی توجهی به گریه نوزاد ، در سیستم ارتباطی که بین مادر و نوزاد وجود دارد ، اختلال وارد می کند. گریه معمولا پیامی است که نوزاد به وسیله آن نیاز خود را اعلام می دارد و در مادر انگیزه ای قوی برای پاسخ به این پیام و آرام کردن نوزاد به وجود می آورد.
بی تفاوتی نسبت به گریه نوزاد ، نه تنها کاری نامعقول ، بلکه امری مخالف میل و غریزه مادری است . به عبارت دیگر ، جواب مناسب و به موقع به خواست نوزاد دارای دو نتیجه است : یکی این که نوزاد نسبت به اطرافیان و محیط خود اعتماد پیدا می کند و دیگر این که یاد می گیرد با گریه به شکل ملایم تری پیام خود را منتقل کند.
این اعتماد ، از بدخلقی و تندخویی نوزاد می کاهد و گریه آرام نوزاد که گریه تکامل یافته ای است ، گوش را نمی آزارد و شنونده را تشویق می کند که با رغبت به آن توجه نماید.
اگر به نوزاد بی توجهی شود ، او سعی می کند بلندتر و سخت تر گریه کند ، تا به این وسیله با ناراحت کردن والدین ، توجه آنها را جلب نماید.
توجه به گریه نوزاد و حرکات بدنی وی ، حساسیت مادر را نسبت به پیام های نوزاد بالا می برد و مادر به تدریج می آموزد که با مشاهده علایم قبل از گریه ، به آنها جواب بدهد و از گریه کردن او جلوگیری نماید.
یکی از عقاید خرافی درباره گریه نوزاد ، این نکته است که اگر به گریه نوزاد توجه شود ، یاد می گیرد تا از رفتار و اخلاق مادر خود سوءاستفاده نماید و بچه ای گریه ای بار آید.
این عقیده ای اشتباه است و تجربه نشان می دهد که نوزادانی که از محبت و توجه مادر برخوردار هستند ، در سال های بعد کمتر بهانه می گیرند و خود را کمتر به مادرشان می چسبانند.
بنابراین از سوء استفاده نوزاد نسبت به خود نباید نگران باشید ، بلکه به گریه او باید از روی مهر و محبت جواب بدهید.

با این طرز برخورد ، نوزاد یاد می گیرد که روشی غیر از گریه کردن نیز برای پیام رسانی وجود دارد و در اثر اعتمادی که به والدین پیدا می کند ، تاخیر احتمالی در رسیدگی به خود را می پذیرد و با آرامش سیستم ارتباطی را تکامل می بخشد .
اما اگر نوزاد والدین را نسبت به گریه و تقاضاهای خود بی اعتنا ببیند ، مضطرب می شود و اعتمادش نسبت به آنها از بین می رود و به شبکه ارتباطی بین خود و دیگران بدبین می شود.
از بین رفتن اعتماد نوزاد ، او را به گریه بیشتر وادار می کند.
روش هایی که برای آرام کردن و کاهش گریه نوزاد به کار می روند ، عبارتند از :
1 . نوزاد را در اتاق خود و پیش خود بخوابانید. این امر گریه کردن نوزاد را کاهش می دهد و فرصت پیدا می کنید تا با آرامش بیشتر به نگهداری و پرورش نوزاد بپردازید.
2 . نوزاد را حداقل مدت سه ساعت در روز در بغل یا بر پشت خود حمل نمایید . نوزادانی که از این محبت برخوردار می شوند ، 50 درصد کمتر گریه می کنند.
3 . هنگام مشاهده آثار گرسنگی در نوزاد و هر وقت که اشتهای او اقتضا می کند ، به او شیر بدهید. این برنامه تغذیه ، از برنامه ساعتی برای رضایت و آرامش نوزاد مناسب تر است.
4 . برای آرام کردن نوزاد ، او را بغل کنید ، تکان بدهید یا راه ببرید. به یاد داشته باشید که در مدت نه ماه ، نوزاد با این روش خو گرفته است. اگر با این روش نوزاد آرام نشد ، او را در کالسکه یا اتومبیل بگذارید و مدتی در خیابان یا اتوبان به گردش ببرید.
این کالسکه درمانی! یا اتوبان درمانی ! روش موثری در آرام کردن و خواباندن نوزاد است.
گریه نوزاد یکی از صوت ها و پیام های بامعنی است. با دقت به آن گوش کنید و با گرمی و محبت به آن پاسخ دهید. دوره آن کوتاه است و پس از مدتی کودک یاد می گیرد با روش بهتری نیازهای خود را به اطلاع شما برساند.
منبع : کتاب آمادگی برای زایمان و مراقبت از نوزاد
گریه نوزاد
علت گریه نوزادانعلت گریه نوزادان

علت گریه نوزادان خوب است بدانید که گریه کردن زبان نوزادان است. نوزادی که نمی‌تواند حرف بزند مقصود خود را با گریه کردن ادا می‌کند و گریه او برای هر نیاز خود متفاوت است. علت گریه نوزادان


علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزادعلت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد

علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد همیشه تولد نوزاد با شنیدن صدای گریه‌اش همراه است. نوزادان پس از اینکه پا به دنیای بیرون از رحم می‌گذارند شروع به گریه کردن می‌کنند. نوزادان به دلیل اینکه توانایی حرف زدن و بیان نیازها و احساسات خود را ندارند تنها ابزاری که دارند گریه کردن است.


تسلی و آرام ساختن گریه نوزادتسلی و آرام ساختن گریه نوزاد

تسلی و آرام ساختن گریه نوزاد کودک آنلاین: علاوه بر در آغوش گرفتن کودک که بهترین روش آرام ساختن اوست، از روش‌های آزمایش‌شدۀ دیگری هم برای آرام ساختن کودک استفاده می‌شود که مواردی از آن‌ها را در زیر می‌آوریم. تسلی و آرام ساختن گریه نوزاد


گریه شبانه نوزادان گریه شبانه نوزادان

گریه شبانه نوزادان بیشتر نوزادان در هفته های ابتدایی دوران نوزادی خود غالبا شب هنگام زمان غروب خورشید یا ساعات انتهایی شب گریه را آغاز میکنند . گریه شبانه نوزادان ممکن است بمدت کوتاه آرام شود و دوباره از سر گرفته شود. نوزادان با گریه طولانی و بیوقفه خود والدین و اطرافیان را خسته و مستاصل میکنند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران