کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
علت گریه کودک
علت گریه کودک اغلب شما نمیتوانید با قاطعیت دریابید که کودک چرا گریه می کرد یا چرا آرام شد. اگر راه حل های ساده مثل شیر دادن و نوازش کودک را امتحان کردید و روش های آرام کردن را که معمولا موثر واقع میشود اجرا کردید و هیچ یک نتیجه نداد ، ممکن‌است علت دیگری برای گریه ی کودک وجود داشته باشد. علت گریه کودک

علت گریه کودک
هفت دلیل گریه کردن کودک
اغلب شما نمیتوانید با قاطعیت دریابید که کودک چرا گریه می کرد یا چرا آرام شد. اگر راه حل های ساده مثل شیر دادن و نوازش کودک را امتحان کردید و روش های آرام کردن را که معمولا موثر واقع میشود اجرا کردید و هیچ یک نتیجه نداد ، ممکن‌است علت دیگری برای گریه ی کودک وجود داشته باشد.
در پایین بعضی دلایلی دیگر گریه کردن کودکان را شرح می دهیم.
بیماری ممکن است علت گریه کردن کودک باشد ، خصوصا اگر گریه کردن او با حالت عادی فرق داشته باشد. همیشه اگر کودک شما هرگونه علائم غیرعادی از خود بروز داد با پزشک تماس بگیرید.
گاهی‌ممکن‌است کودک سرما خورده باشد و چندان هم ناخوش نباشد ، اما انسداد بینی او مانع شیرخوردن یا مک زدن شست او شود و بنابراین چون نمیتواند به طریقی که عادت دارد خود را آرام کند.
در این مورد پزشک‌ممکن است قطره ی بینی تجویز کند تا کودک راحت نفس بکشد.
جوش پوشک یا سوزش باسن نیز ممکن است‌موجب گریه کردن کودک شود. پوشک او را درآورید. او را کاملا تمیز کنید ، و بقیه ی روز او را بدون پوشک ، روی هوله یا پوشک باز بگذارید. اقداماتی برای جلوگیری از بدتر شدن جوش انجام دهید.
قولنج ( کولیک ) که اغلب کولیک سه ماهه یا کولیک شبانگاهی نامیده میشود. با جیغ کشیدن های منظم ، شدید و غیر قابل آرام کردن مشخص میشود که هر روز در زمان خاصی رخ می دهد ؛ این زمان معمولا اواخر عصر یا اول شب است.
این حالت در حدود سه هفتگی ظاهر میشود و تا 12 یا 14 ماهگی ادامه می یابد. گریه ی کودک ممکن‌است‌تا سه ساعت طول بکشد. همیشه نخستین باری که کودکتان به طور آرام ناپذیر جیغ کشید به پزشک مراجعه کنید. کولیک ضرری ندارد ، اما ممکن‌است آن را اشتباه تشخیص دهید و متوجه علائم وخیم دیگر نشوید.
تحمل کولیک :
اگر کودک شما کولیک شبانگاهی داشته باشد . تنها کاری که میتوانید بکنید یاد گرفتن تحمل آن است ، با این یقین که کودک شما بیمار یا غیرطبیعی نیست و کولیک ادامه نخواهد یافت.

علت گریه کودک


علت گریه کودک

این زحمت را به تنهایی به دوش نکشید ؛ این سه ماه زمان دشواری برای شما ، همسرتان و کودکتان خواهد بود. این سه نکته را به یاد داشته باشید :
* اگر چند دقیقه او را در گهواره اش رها کنید مفید واقع شود.
* به دارو متوسل نشوید ، کولیک را نمیتوان درمان کرد. گریپ میکسچر بی ضرر است و بعضی کودکان را آرام می کند. با رابط بهداشت یا ماما صحبت کنید. آنها به شما اطمینان خواهند داد که این مرحله ای طبیعی و گذراست.
* یک شب به خودتان استراحت بدهید. همسرتان یا یکی از بستگان را به جای خودتان بگذارید. تا
محیط کودک ممکن‌است موجب گریه کردن کودک شما شود.ممکن است کودک سردش باشد ؛ دمای اتاق کودک باید 18 تا 20 درجه ی سانتیگراد باشد ، یعنی دمایی که برای بزرگسالانی که لباس گرم به تن داشته باشند نیز مناسب است. از بیش از حد گرم نگه داشتن کودک نیز خودداری کنید ، بیش از حد ملحفه روی کودک بار نکنید.
اگر پشت گردن کودک گرم و مرطوب به نظر می رسد. احتمالا گرمش است. در این صورت مقداری از ملحفه ها را از روی کودک بردارید و لباس هایش را کم کنید تا خنک شود . اگر کودک عرق کرده است ، شاید انداختن هوله زیر زیرانداز او موجب راحت تر خوابیدن او شود. دقت کنید که چراغ یا آفتاب به چشم او نزند.
کارهایی که کودک از آنها متنفر است همیشه قابل اجتناب نیست ، هرچند ناراحتی خود را با صدای بلند اظهار کند. لباس پوشاندن و درآوردن ، حمام کردن ، و ریختن قطره به چشم یا بینی از مواردی است که نوزادان از آنها بدشان می آید . تنها کاری که میتوانید بکنید آن است که این کارها را هرچه سریع تر انجام دهید ، و بعد کودک را نوازش کنید تا آرام شود.
خلق عصبی خود شما ممکن است علتی برای ناراحتی کودکتان باشد . شاید شب است و شما خسته اید ؛ شاید بدخلقی کودک موجب بدخلقی شما شده است. دانستن اینکه کودک شما اغلب فقط به احساسات خود شما واکنش نشان می دهد شاید کمک کند تا با او آرامتر باشید.
غرولند کردن بیش از حد گاهی موجب میشود که کودکی که ناراحت است به مراتب بیشتر گریه کند. دادن او از آغوش یک نفر به فردی دیگر ، عوض کردن بی دلیل پوشک ، شیردادن مکرر همراه با عصبانیت ، بحث درباره ی گریه کردن او با صدای مضطرب ، همگی‌ممکن‌است او را ناراحت تر کند.
اگر دلیل آشکاری برای گریه کودک وجود ندارد ، به تلاش برای پیدا کردن دلیل ادامه ندهید. شاید کودک فقط نیاز به نوازش و آرام کردن دارد.
منبع : کتاب همه مادران سالم اند اگر...
علت گریه کودک
علت گریه کودک
گریه کودکگریه کودک

گریه کودک کودک آنلاین: کودکتان هنگام تولد، معمولاً با گریه به دنیا خوش آمد می گوید. احتمالاً از شنیدن اولین گریۀ او خوشحال می شوید و احتمالاً آخرین باری است که چنین حالتی به شما دست می دهد. طی سال های آینده تلاش بسیار زیادی می کنید تا او گریه اش را قطع کند. گریه کودک


گریه کردن کودکگریه کردن کودک

گریه کردن کودک سالها به مادران گفته میشد و تصور عمومی این بود که نوزاد یا کودک باید گریه کند تا ریه ی او باز شود و اگر هنگام گریه کردن ، مادر ، کودک را بغل کند ، او به این کار عادت میکند و لوس میشود . امروزه مشخص شده است موقعی که کودک گریه میکند ، مشکلی برای او به وجود آمده و ناراحت شده است و اگر او را رها کنیم تا دائما گریه کند ، مغز او رشد کافی نخواهد داشت. گریه کردن کودک


گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آنگریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن

گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن متوسط گریه در کودکان دو ساعت در ۲۴ ساعت است اغلب علت ناراحتی روشن و به آسانی علاج پذیر است ولی بعضی وقتها ممکن است این علت واضح نباشد دلیل آن هرچه که باشد اگر کودکتان گریه میکند او را بلند کنید و در آغوش بگیرید. گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن


نیاز به گریه در کودکاننیاز به گریه در کودکان

نیاز به گریه در کودکان می‌دانیم فرزند آدمی به‌گونه‌ای است که با گریه و اشک و آه به دنیا می‌آید و نخستین اعلام تولد کودک همان گریه اوست. بررسی‌ها نشان می‌دهد که برخی از اطفال حتی قبل از تولد و در دوران حیات رحمی نیز گریه می‌کنند و آن به هنگامی است که پردۀ کیسه آب پاره شده و هوا داخل حفره رحمی می‌شود. نیاز به گریه در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران