کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول
بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کودکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید.
هنگام کار کردن ماشین لباسشویی شما با یک تیر دو نشان می زنید ؛ چنانچه شر شر آب لباسشویی او را آرام نکند ؛ نشاندن او روی صندلی مخصوصش و قرار دادن آن روی دستگاه در حال خشک کردن لباس ها ، این کار را خواهد کرد و البته یکی از کارهای روزانه ی شما نیز انجام خواهد شد.
از اینکه کودک را به دست فرد دیگری بسپارید ، نترسید. کودکتان خستگی و استیصال شما را درک خواهد کرد ؛ یک فرد تازه نفس ممکن است مشکل را حل کند. در صورتی که به شخص دیگری دسترسی ندارید و به آخر خط رسیده اید ، کودک را در جای امنی قرار دهید و به مدت کوتاهی استراحت کنید.
هوای تازه ای تنفس کنید ، از منزل بیرون بروید و کمی ورزش کنید . قدری قدم بزنید یا در حالی که کودک را در سبد مخصوص جلوی دوچرخه قرار داده اید ، دوچرخه سواری کنید. حرکت ممکن است موجب آرامش کودک و ورزش موجب آرامش خود شما شود.
آرام کننده های دیگر
کودکتان را از جایش برداشته اید ، به او غذا داده اید ،آروغش را زده است ، پوشکش را تعویض کرده اید ، او را در پتوی مناسبی پیچیده اید ، دوباره پتو را از دور او باز کرده اید ، ولی هنوز هم گریه می کند. دلیلش برای شما مهم نیست و حتی خود کودک نیز ممکن است دلیلش را فراموش کرده باشد . تنها چیزی که در این حالت می خواهید ، ساکت شدن اوست. حالا وقت آن است که این آرام بخش های چند منظوره را آزمایش کنید.
آمادگی
شاید بد نباشد آرام کننده های زیر را به وسایل کودکتان اضافه کنید :
اسلینگ : دارای اندازه های مختلف بر اساس قد شماست . انتخاب اندازه ی مناسب ، موجب حمل راحت تر کودک خواهد بود. بد نیست دو عدد داشته باشید ، یکی به اندازه ی مامان و یکی به اندازه ی بابا .
کوله جلویی : کودک را در آغوش شما نگه می دارد و گرما و نیز ضربان قلب شما ممکن است موجب آرامش او شود.
آکواریوم : صدای فیلتر آکواریوم ، کودک را آرام می سازد و ماهی ها توجه او را جلب می کنند.
تاب : حرکت یک تاب کودک میتواند آرامش بخش باشد . این نوع تاب را مدت زیادی مورد استفاده قرار نمی دهید ، بنابراین شاید امانت گرفتن آن از یک دوست ، فکر بدی نباشد.
صندلی تاشو کودک : صندلی پایه بلند با پوشش پارچه ای که میتوانید با پا آن را بالا و پایین ببرید.موسیقی : انواع مختلف آن را امتحان کنید ، از کلاسیک تا پاپ ، بالاخره یکی از آنها موثر خواهد بود.
نکته : کودکتان را به شدت تکان ندهید ، زیرا گریه ی او را متوقف نمی کند و ممکن است موجب فلج دائمی ، حمله ی صرع ، نابینایی ، سایر صدمات مغزی یا حتی مرگ شود . به علت بزرگی سر و ضعف ماهیچه های گردن ، تکان تکان دادن کودک ممکن است موجب حرکت مغز در جمجمه و در نتیجه پارگی رگ های خونی شود. اگر خیلی هیجان زده و عصبانی هستید ، کودک را در محل امنی قرار دهید و از او دور شوید.
قدرت حمل :
چگونگی نگه داشتن نوزاد که ممکن است موجب تسکین و آرامش او شود در زیر شرح داده شده است . فراموش نکنید که در مورد نوزادان ، همیشه سر و پای آنان را نگه دارید و تا سر حد ممکن نوزاد را در آغوش داشته باشید – نوزادی که ناگهان خود را تنها می یابد ، ممکن است دچار ترس و تشویش گردد.
نگه داشتن نوزاد تازه متولد شده
به سینه چسباندن : نوزاد را رو به خود در حالی که سرش بر سینه تان تکیه دارد نگه دارید . سر و گردنش را با یک دست و زیر باسن او را با دست دیگر نگه دارید.
به شکل خربزه : نوزاد را در یک سمت بدن بگیرید و سر و گردن او را با دست و ساعد نگه دارید.
روی زانو : روی صندلی یا مبل بنشینید و زانوهایتان را به هم بچسبانید . نوزاد را رو به خود ، در حالی که سرش به سمت زانوهایتان و پاهایش خم است ، روی ران ها بگذارید و با دست ها دو طرف بدنش را نگه دارید .
روی شانه : در حالی که سر و گردن نوزاد را نگه داشته اید ، او را به گونه ای که سرش بر شانه ی شما تکیه داشته باشد در آغوش بگیرید. زیر باسن او را با ساعد دیگر نگه دارید.
منبع : کتاب کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یکسالگی
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول
آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دومآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم در چند هفته ی اول تولد ، بعضی نوزادها اگر جمع و جور در پارچه ای پیچیده شوند ، احساس امنیت بیشتری دارند و کمتر بدقلقی می کنند. قنداق کردن ، دست ها و پاهای نوزاد را که ممکن است حرکات آنها او را از جا یا از خواب بپراند مهار می کند و گرمای پتو او را آرام می سازد ( بعضی کودکان این کار را دوست ندارند و به سرعت عقیده شان را ابراز می کنند ) . آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش دوم


آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سومآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم گاهی به نظر می رسد گریه نوزاد بدون دلیل منطقی باشد و به آرام سازی – حداقل برای مدتی طولانی – پاسخ و واکنش نشان نمی دهد. این امر شاید به معنای آن باشد که کودک در پایان یک روز طولانی هیجانات و ترس های خود را ابراز می کند. ولی اگر گریه هر روز ساعتها و تقریبا در ساعت معین و چندین روز در هفته ادامه یابد ، شاید به دلیل شکم درد باشد. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش سوم


نق زدن کودکنق زدن کودک

نق زدن کودک نق زدن همیشه والدین را آزار می دهد. کلمات و مواردی که کودک درباره ی آن نق می زند زیاد مهم نیستند بلکه تحمل لحن نق نق پایان ناپذیر اوست که دشوار است. نق زدن کودک


غرغر صبحگاهی کودکانغرغر صبحگاهی کودکان

غرغر صبحگاهی کودکان کودک آنلاین: بعضی از مردم با روحیه‌ای سرشار از شادابی و نشاط از خواب برمی‌خیزند، اما بعضی دیگر، هنگام صبح از روحیۀ مناسبی برخوردار نیستند و آن‌قدر غرغر می‌کنند که شادابی را از دیگران هم می‌گیرند. غرغر صبحگاهی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران