کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
آرام کردن نوزاد
آرام کردن نوزاد موقعی که میخواهید کودک شیرخوار‌خود را آرام کنید ، باید ابتدا خود آرامش داشته باشید. برای این که آرامش پیدا کنید ، نفس های عمیق بکشید که بسیار موثر است ( با تفکر روحانی میتوانید آرامش یابید ). آرام کردن نوزاد

آرام کردن نوزاد
چگونه نوزاد خود را آرام کنید ؟
موقعی که میخواهید کودک شیرخوار‌خود را آرام کنید ، باید ابتدا خود آرامش داشته باشید. برای این که آرامش پیدا کنید ، نفس های عمیق بکشید که بسیار موثر است ( با تفکر روحانی میتوانید آرامش یابید ).
این کار سبب می شود که بدن و مغز شما آرامش پیدا کند. بعضی از مواقع این آرامش بلافاصله به شما دست می دهد و در بعضی موارد نیز مدت زمانی طول می کشد. موقعی که خود آرامش یافتید ، به آرامش دادن کودک خود بپردازید و کارهایی انجام دهید که موجب ترشح مواد شیمیایی آرام کننده در مغز کودک ( اکسی توسین ) می گردد.
کارهایی را که میتوانید برای آرامش کودک انجام دهید عبارت است از :
1 . کودک‌خود را در بغل بگیرید یا بدن او را ماساژ دهید :
بیشتر شیرخواران با بلند‌کردن و در بغل گرفتن ، آرام می گیرند . بعضی از کودکان نیاز دارند که بدن آنها ماساژ داده شود. توجه داشته باشید بدن کودک باید به آرامی و یکنواخت ماساژ داده شود.
نوزاد یا کودک را روی پتویی قرار دهید و ماساژ را از قسمت فوقانی صورت او شروع کنید و از بالا به پائین به طرف گونه ها و بالاخره شانه ها به پائین ادامه دهید.
مادر میتواند از سن دو هفتگی بعد از تولد ، بدن کودک‌خود را ماساژ دهد. زمانی را انتخاب کنید که کودک بیدار و هوشیار باشد و شما هم آرامش داشته باشید.
در هنگام ماساژ با کودک صحبت کنید و چشم‌خود را به چشم او بیندازید. اگر احساس کردید که کودک علاقه ای نشان نمی دهد ، این کار را متوقف و روز دیگر تکرار کنید.
2 . مکیدن :
مادر باید اجازه دهد و کمک کند که کودک دست یا شست‌خود را بمکد. مادر همچنین میتواند انگشت تمیز‌خود را داخل دهان کودک بگذارد تا او بمکد و آرام بگیرد. اگر کودک آرام نگرفت ، میتوانید پستانک به او بدهید تا با مکیدن آن آرام بگیرد.
موقعی که کودک درد و ناراحتی ندارد ، پستانک به او ندهید ، زیرا کودک باید با دهان خود صدایی از خود درآورد و اشیاء و اسباب بازی ها را به دهان خود ببرد و به خصوصیات اشیاء پی ببرد و در نهایت بتواند تکلم کند.
3 . گرم‌کردن کودک :
گرم‌کردن کودک موجب ترشح اکسی توسین ( هورمون ضد استرس ) در کودک می گردد. کودک را به بدن خود بچسبانید و حتی پتویی دور کودک و خود بپیچید تا درجه حرارت بدن او به حداقل 21 درجه ی سانتیگراد برسد.آرام کردن نوزاد


آرام کردن نوزاد


4 . حرکت دادن کودک :
کودکان ، حرکات یکنواخت و مرتب و منظم را دوست دارند. کودک را روی صندلی چرخ دار یا روروک قرار دهید و او را حرکت دهید ، ولی مواظب باشید حرکات شدید به او ندهید ، زیرا ممکن است حرکات شدید موجب آسیب های عروق خونی کودک گردد . همچنین میتوانید کودک را در اتومبیل قرار دهید و با اتومبیل حرکت نمائید. ( حالتی که کودک احساس می کند در رحم مادر است ).
5 . به وجود آوردن صداهای خفیف و یکنواخت :
صداهای خفیف و یکنواخت به کودک آرامش می دهد. شما میتوانید ماشین لباسشویی یا خشک کن را روشن کنید. نوزاد با شنیدن صدای آن احساس می کند که در رحم مادر است و آرام می گیرد. همچنین میتوانید نواری که صدای قلب مادر در آن ضبط شده است ، برای نوزاد پخش کنید.
این کار در بسیاری از موارد در آرام کردن نوزاد موثر است. از تحریک بیش از حد کودک خودداری کنید. اگر فکر می کنید که کودک زیاد از حد تحریک شده است ، او را با خود به اتاق آرام بدون سر و صدایی که نور کم دارد ببرید.
6 . در انزوا بودن مادر :
اگر مادر خود در انزوا بوده و با افراد دیگر معاشرت نداشته باشد ، نمیتواند نوزاد‌خود را آرامش دهد. نوزاد و کودک را روی صندلی چرخ دار قرار دهید و او را به بیرون از خانه به پارک و به فروشگاه هایی که مادران دیگر هستند ببرید.
در انزوا بودن مادر سبب می شود که سروتونین مغز ( ماده ی شیمیایی مغز که موجب خلق و خوی خوب می گردد ) کم شود و مادر دچار عدم تحمل شود و به جای آرامش دادن به کودک ، بر سر او جیغ بزند و فریاد بکشد.
منبع : کتاب رفتار پدر و مادر با کودک و نوجوان
آرام کردن نوزاد
آرام کردن نوزاد
تسلی و آرام ساختن گریه نوزادتسلی و آرام ساختن گریه نوزاد

تسلی و آرام ساختن گریه نوزاد کودک آنلاین: علاوه بر در آغوش گرفتن کودک که بهترین روش آرام ساختن اوست، از روش‌های آزمایش‌شدۀ دیگری هم برای آرام ساختن کودک استفاده می‌شود که مواردی از آن‌ها را در زیر می‌آوریم. تسلی و آرام ساختن گریه نوزاد


علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزادعلت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد

علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد همیشه تولد نوزاد با شنیدن صدای گریه‌اش همراه است. نوزادان پس از اینکه پا به دنیای بیرون از رحم می‌گذارند شروع به گریه کردن می‌کنند. نوزادان به دلیل اینکه توانایی حرف زدن و بیان نیازها و احساسات خود را ندارند تنها ابزاری که دارند گریه کردن است.


آرام کردن ذهن کودکانآرام کردن ذهن کودکان

آرام کردن ذهن کودکان کودک آنلاین: برای برخی کودکان، آرام کردن افکار مضطرب، دشوارتر از دستیابی به آرامش جسمانی است. اغلب اوقات، آنها وقتی می خواهند در پایان روز استراحت کنند، نتیجه برعکس می شود. آرام کردن ذهن کودکان


آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اولآرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول بسیاری از چیزهایی که موجب به خواب رفتن کوداکتان می شود ، میتواند موجب آرامش او نیز بشود. برای سرگرمی این کودکان غرغرو هواکش حمام را به کار بیندازید. رادیو با پارازیت هایش را روشن کنید یا جاروبرقی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به کار بیندازید. آرام کردن بچه ی نق نقو و بی قرار – بخش اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران