کودک آنلاین

موضوع مقاله : گریه نوزاد

دسته بندی : گریه نوزاد

0
بغل کردن کودک هنگام گریه کردن
بغل کردن کودک هنگام گریه کردن بچه ها با گریه کردن ، با ما ارتباط برقرار می کنند ، بچه ها به خصوص در دوران نوزادی وقتی گرسنه ، تشنه ، خسته و خواب آلوده باشند و یا وقتی جایشان را خیس کرده باشند ، گریه می کنند. بغل کردن کودک هنگام گریه کردن

بغل کردن کودک هنگام گریه کردن
بچه ها با گریه کردن ، با ما ارتباط برقرار می کنند ، بچه ها به خصوص در دوران نوزادی وقتی گرسنه ، تشنه ، خسته و خواب آلوده باشند و یا وقتی جایشان را خیس کرده باشند ، گریه می کنند.
در حدود سن شش تا نه ماهگی معمولا بچه ها شب بیشتر گریه میکنند . چون والدین آنها خوابند و بچه ها نمیتوانند آنها را ببینند ، دنیا برای نوزادان یا سفید است یا سیاه.
وقتی نیازهای آنها برطرف میشود ، همه چیز خوب است و آنها آرامند ، ولی وقتی این طور نباشد ، آنها احساس بدی دارند و گریه میکنند.
بسیاری از والدین نمی دانند که وقتی فرزندشان گریه میکند ، باید چه کار کنند. آنها با خودشان فکر میکنند که اگر هر وقت بچه گریه می کند ، او را بغل کنند ، بچه به این کار عادت می کند و ممکن است لوس شود.
عده ای دیگر نیز هر وقت کودکشان گریه می کند ، سریع او را بغل می کنند و در مقابل حرف های دیگران که به آنها می گویند : (( بچه رو بغل نکن ! بغلی میشه ، تو همیشه نمیتونی بچه رو بغل کنی )) بی تفاوت هستند.
واقعیت این است که بغل کردن بچه ای که گریه میکند باعث لوس شدن او نمیشود . وقتی کودکتان را بغل میکنید ، او احساس امنیت می کند و این کار باعث می شود که کمتر گریه کند.
وقتی بچه را بغل میکنید ، او احساس میکند که هر وقت به شما نیاز داشته باشد ، نیازهایش را برآورده می کنید.

رابطه ی علت و معلولی برای گریه کردن کودک وجود دارد و بغل کردن شما باعث میشود که او احساس امنیت کند و بتواند به شما اعتماد نماید. اما زمانی که فرزند شما گریه میکند و شما او را بغل نمی کنید ، او احساس می کند که در این دنیا ناتوان است و هیچ گاه کاری از او ساخته نیست.
البته رفتار والدین در مقابل فرزندشان همیشه یکسان و بد یا خوب نیست و برای خودش طیفی دارد. والدین بیشتر اوقات سعی میکنند فرزندشان را آرام کنند و به او توجه کنند ولی آنها نیز انسان هستند و گاهی مأیوس و ناامید می شوند ، اگر کودکتان مدام گریه میکند ، بهتر است از یک آغوش کودک استفاده کنید و فرزندتان را در آن بگذارید تا هرجا که می روید با شما باشد و شما نیز بتوانید کارهایتان را انجام دهید .
تماس کودک با شما و این که شما با او حرکت می کنید ، به کودک آرامش می دهد.
گاهی اوقات کودک شما ، شب ها زیاد گریه می کند و شما نمیدانید باید با او چه کار کنید. وقتی کودکتان گریه می کند ، ناخودآگاه سراغ او میروید و او را بغل می کنید.
گاهی اوقات هم ممکن است به توصیه های غلط دیگران که می گویند (( بگذار بچه آنقدر گریه کند تا خوابش بگیره )) . گوش کنید بسیاری از افراد چنین عقیده ای دارند و بر این باورند که اگر کودک نیم ساعتی گریه کند ، حتما بعد از آن به خواب خواهد رفت. وقتی این کارش چند شب ادامه پیدا کند ، او دیگر شب ها گریه نخواهد کرد.
حتما شما نیز دوست دارید که کودکتان شب ها آسوده بخوابد و گریه نکند ، ولی وقتی کودکتان از خواب بیدار میشود و گریه میکند و شما او را آرام می کنید ، کودکتان احساس میکند که موجود با ارزشی است و شما به او توجه دارید و او میتواند به شما تکیه کند ، وقتی کودکتان را بغل کرده و او را نوازش می کنید ، او کم کم اعتمادش به دنیای اطرافش جلب میشود.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
بغل کردن کودک هنگام گریه کردن
گریه نوزادگریه نوزاد

گریه نوزاد غالبا دوستان و آشنایان از روی حسن نیست توصیه می کنند که به نوزاد در هنگام گریه کردن توجه نکنید و او را به حال خود رها نمایید. بیشتر مادران نمیتوانند نسبت به گریه نوزاد بی توجه باشند و این بی اعتنایی را درست نمیدانند. گریه نوزاد


علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزادعلت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد

علت گریه نوزادان و راه‌های آرام کردن نوزاد همیشه تولد نوزاد با شنیدن صدای گریه‌اش همراه است. نوزادان پس از اینکه پا به دنیای بیرون از رحم می‌گذارند شروع به گریه کردن می‌کنند. نوزادان به دلیل اینکه توانایی حرف زدن و بیان نیازها و احساسات خود را ندارند تنها ابزاری که دارند گریه کردن است.


گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آنگریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن

گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن متوسط گریه در کودکان دو ساعت در ۲۴ ساعت است اغلب علت ناراحتی روشن و به آسانی علاج پذیر است ولی بعضی وقتها ممکن است این علت واضح نباشد دلیل آن هرچه که باشد اگر کودکتان گریه میکند او را بلند کنید و در آغوش بگیرید. گریه های متوالی کودکان و ماساژ برای رفع آن


چرا کودک ناآرامی میکند؟چرا کودک ناآرامی میکند؟

چرا کودک ناآرامی میکند؟ اگر میخواهید بدانید به چه دلیل کودکان در حالتی که در آغوش بسته شده اند آرام می گیرند ابتدا باید بدانید که اصولا چرا کودکان بیقراری میکنند. چرا کودک ناآرامی میکند؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران