کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

3
راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان
راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان کودک آنلاین: کودکان به دفعات به سرماخوردگی دچار می شوند؛ به ویژه اگر خواهر یا برادر بزرگترشان ویروس سرماخوردگی را از مدرسه به خانه بیاورد. تا حدود دو ماهگی، باید از تماس نوزاد با افراد سرماخورده ای که عضو خانواده نیستند، جلوگیری کنید. راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان

راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان
کودک آنلاین: کودکان به دفعات به سرماخوردگی دچار می شوند؛ به ویژه اگر خواهر یا برادر بزرگترشان ویروس سرماخوردگی را از مدرسه به خانه بیاورد. تا حدود دو ماهگی، باید از تماس نوزاد با افراد سرماخورده ای که عضو خانواده نیستند، جلوگیری کنید.
نوزاد تا این سن، برای تنفس، واقعاً به باز بودن راه های بینی نیاز دارد، زیرا به اسانی قادر به تنفس از راه دهان نیست و در نتیجه ممکن است از گرفتگی بینی واقعاً رنج بکشد.
اغلب سرماخوردگی ها خفیف هستند. دورۀ سرماخوردگی عادی یک هفته تا ده روز است. شروع آن ممکن است با تب و به دنبال آن گرفتگی بینی، عطسه و گاهی سرفه همراه باشد. کودک را همیشه از ابتلا به سرماخوردگی حفاظت یا از دچار شدن او به سرماخوردگی خواهر یا برادرش پیشگیری ننمایید. حالت اول شما را عصبی می کند و حالت دوم غیرممکن است.
اگرچه سرماخوردگی ها ناخوشایند هستند، اما در یک سال اول زندگی لازم است فرزندتان چند بار سرما بخورد. به این ترتیب در آینده کودکتان کمتر مستعد ابتلا به سرماخوردگی ویروسی خواهد شد که موجب غیبت های چند هفتگی او از مدرسه می شود.
توصیه هایی در مورد دارو
به کودکان زیر شش ماه هیچ نوع داروی سرماخوردگی نباید داده شود؛ زیرا برای آنان مؤثر نیست و به جای کمک به خواب بهتر، ممکن است او را بیش فعال نماید. دستمال گرمی را برای چند دقیقه روی سینوس های کودک قرار دهید. پیش از شیر دادن به او یا هرگاه ناآرام به نظر می رسد، بینی کودک را با استفاده از پوار تخلیه کنید.
استفاده از پوار بینی
کودک را به حالت نشسته نگه دارید. سر او را کمی به عقب خم کنید و چند قطره محلول سالین (آب نمک) در بینی او بچکانید و یک دقیقه صبر کنید. سپس سر کودک را بالا نگه دارید، حباب پوار را فشار دهید و در ابتدای یکی از سوراخ های بینی کودک قرار دهید. حباب را آهسته آزاد کنید.
سپس پوار را از بینی بیرون آورید. با فشار محتویات آن را روی دستمال کاغذی تخلیه کنید. همین مراحل را برای سوراخ دیگر بینی تکرار کنید.
همچنین می توانید گرفتگی بینی نوزاد را با چند قطره محلول سالین که در هر سوراخ بینی می چکانید، به طور موقت برطرف کنید (یکی دو دقیقه صبر کنید و سپس با پوار تخلیه کنید). می توانید از محلول سالین موجود در داروخانه ها و قطره چکان استاندارد استفاده کنید.همچنین می توانید با تهیۀ محلول یک چهارم قاشق شربت خوری نمک در هشت اونس آب گرم شیر آشپزخانه، روزانه محلول تازه تهیه کنید و در یک بطری تمیز نگه دارید.
می توانید چند قطره شیر مادر در بینی نوزاد بچکانید (یا شیر را بدوشید و با قطره چکان در بینی بچکانید). شیر دارای اثر محلول سالین بوده و به مقابله با عفونت ها کمک می کند. چنانچه بینی و لب ها برافروخته به نظر می رسند آنها را با کمی وازلین چرب کنید.
در شب برای پیشگیری از خشک شدن ترشحات بینی، یک دستگاه بخور یا مرطوب کنندۀ هوا در اتاق کودک قرار دهید. سر کودک را با قرار دادن بالشی زیر تشک یا اشیایی مانند آجر زیر پایه های تخت، مقداری بالا بیاورید.
در ضمن دورۀ سرماخوردگی حتماً مایعات فراوان به کودک بنوشانید. در صورت تغذیه کودک از شیر خود، دفعات آن را زیاد کنید و در صورت تغذیه با غذای جامد، مایعات زیادی در اختیار او قرار دهید.
کودکی که دچار گرفتگی بینی است، احتمالاً برای شیر خوردن فنجان را بر پستانک ترجیح می دهد، زیرا آشامیدن از فنجان آسان تر از مکیدن پستانک است.
کاستن از مقدار شیر نوزاد لزومی ندارد. شیر به ندرت موجب افزایش تولید خلط می شود و نوشیدن هر نوع مایعی برای کودک مفید است.
چنانچه سرفه موجب ناراحتی نوزادتان شده است، می توانید از شربت اکسپکتورانت، رقیق کنندۀ ترشحات، به او بدهید. اکسپکتورانت معمولاً دارای گایفنزین است. یک آرام کنندۀ ملام سرفه با منشاء دکسترومتورفان ممکن است در بهتر خوابیدن در شب به هر دوی شما کمک کند.
اگر چه سرماخوردگی خود بهبود خواهد یافت، ولی ممکن است به عوارض دیگری مانند عفونت گوش، سینه پهلو و یا برونشیت منجر شود.
در صورت عدم مشاهدۀ بهبودی یا تب کردن کودک بعد از پشت سرگذاشتن دورۀ تب اولیه، ممکن است او به عفونت های ثانویه دچار شده باشد. در این صورت حتماً با پزشک کودکتان تماس بگیرید.
منبع: کلیدهای مراقبت از نوزاد از تولد تا یک سالگی
راهکارهای مقابله با سرماخوردگی در کودکان
سرماخوردگی در کودکانسرماخوردگی در کودکان

سرماخوردگی در کودکان سرماخوردگی که عفونت ویروسی بینی و حلق است ، بیماری مسری خفیفی است که کودکان زیاد به آن مبتلا میشوند . بیشتر کودکان حداقل 6 بار در سال سرما می خورند ، و با شروع بازی های گروهی یا رفتن به کودکستان تعداد دفعات بیشتر می شود. سرماخوردگی در کودکان


درمان سرماخوردگی در کودکاندرمان سرماخوردگی در کودکان

درمان سرماخوردگی در کودکان دارویی وجود ندارد که سرماخوردگی را درمان یا کوتاه کند، بنابراین دوران سرماخوردگی باید طی شود. داروهایی که پزشکان برای سرماخوردگی تجویز می‌کنند، به‌منظور از بین بردن ناراحتی‌های کودک می‌باشد. درمان سرماخوردگی در کودکان


واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان واكسن آنفولانزا و سرماخوردگی برای کودکان

اکثر متخصصین کودکان توصیه میکنند دارند که کودکان بالای شش ماه بایستی واکسن آنفولانزا را دریافت کنند . انجمن متخصصین کودکان امریکا توصیه میکنند بجهت واکسیناسیون کودکان بعد از شش ماهگی بایستی دوبار واکسن آنفولانزا تزریق شود تا واکسن موثر واقع شود . وکسن هموفیلوس واکسن پنجگانه


درمان سرماخوردگی  خردسالان بدون دارودرمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو

درمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو : با نزدیک شدن به فصل پاییز به شروع و شیوع بیماری‌های ویروسی نیز نزدیک می‌شویم.سرماخوردگی یک بیماری ویروسی است که دارای علائمی مانند آبریزش بینی گلو درد سرفه و عطسه می‌باشد.بیش از200 نوع ویروس در ایجاد سرماخوردگی نقش دارند و بنابراین علائم آن بسته به نوع ویروس ایجادکننده می‌تواند کاملاً متفاوت باشد . درمان سرماخوردگی خردسالان بدون دارو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران