کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

15
خشکی پوست نوزاد
خشکی پوست نوزاد :گاهی وقت‌ها نوزادان به هنگام تولد در نواحی صورت، دست‌ها، پاها یا سراسر بدنشان پوستی خشک و ورقه ورقه دارند. در موارد دیگر خشکی پوست در نواحی خاصی و به مرور زمان ایجاد می‌شود به ویژه در قسمت آرنج‌ها ، بازو و ناحیه تناسلی که محل بستن پوشک اوست یا بین ابروها. خشکی پوست نوزاد

خشکی پوست نوزاد
گاهی وقت‌ها نوزادان به هنگام تولد در نواحی صورت، دست‌ها، پاها یا سراسر بدنشان  پوستی خشک و ورقه ورقه دارند. در موارد دیگر خشکی پوست در نواحی خاصی و به مرور زمان ایجاد می‌شود به ویژه در قسمت آرنج‌ها ، بازو و ناحیه تناسلی که محل بستن پوشک اوست  یا بین ابروها.
معمولاً روغن زدن به صورت منظم مشکل را رفع کرده و ماساژ دادن باعث می‌شود روغن به طور عمیقی به داخل پوست نفوذ کند. برای این کار بهتر است از روغن طبیعی مثل روغن بادام استفاده کنید. یک یا دو بار در روز آن را به ناحیه مورد نظر بمالید.
اگزما و جوش‌های روی پوست سر ماساژ دادن پوست با روغن طبیعی می‌تواند ناراحتی‌ای مربوط به خشکی پوست ، مثل اگزما و جوش‌های روی پوست سر را بهبود ببخشد. اگزما می‌تواند هنگام دو ماهگی نوزاد شروع شود. علائم اگزما در نوزاد می‌تواند ملایم و قابل چشم‌پوشی باشد و یا شدید و همراه با خارش پوستی.

برای این جوش‌ها ماساژ دادن روزانه پوست سر با روغن طبیعی، به پوست این امکان را می‌دهد که روغن را جذب کند و بالأخره باعث می‌شود پوست از حالت خشکی درآید. برای اینکه پوست خشک سر را به پوستی نرم تبدیل کنید موی کودکتان را با انگشتان یا با شانه به آرامی شانه بزنید.
اگر کودکتان اگزما دارد برای مرطوب کردن پوستش روغن را همراه با ماساژ بر پوست سرش بمالید. اگر پوست بریده، زخمی ، سوخته یا خیلی قرمز و ملتهب است، ماساژ ندهید. اگر مشکوک هستید که کودکتان اگزما دارد، با پزشک مشورت کنید.
 اگر با باز کردن پوشک فرزندتان مناطق قرمزي را در کشاله‌های ران او مشاهده مي‌کنيد يعني پاهاي  فرزندتان ملتهب شده‌اند. اين حالت معمولاً به دلیل تنگ بودن پوشک، سفت بستن چسب‌ها، خيس ماندن پوشک به مدت طولاني يا حساسيت کودک به مواد مارک خاصي از پوشک، پودر ‌يا لاستيک ايجاد مي‌شود.
 براي پيشگيري از ايجاد چنين وضعيتي بهتر است تا حد امکان محل پوشک را باز بگذاريد تا هوا بخورد. پوشک فرزندتان را به محض خيس شدن تعويض کنيد. تن فرزندتان را با پارچه‌اي نرم بشوييد و سپس کرم زینک اکساید بمالید.
در اغلب موارد نوزادانی که کمی دیرتر از موعد به دنیا می‌آیند پوستی خشک و پوسته‌پوسته دارند. اما مطمئناً لایه‌های زیرین پوست آن‌ها سالم ، نرم و به اندازه کافی مرطوب است و نباید از این بابت نگران بود.  ولی اگر برای مدت طولانی این وضعیت خشکی ادامه داشت بهتر است با پزشک مشورت کنید.
قسمت‌هايي از بدن فرزندتان که بيشتر عرق مي‌کنند (گردن، ناحيه پوشک، زير بغل، بين ساعد و بازو و قسمت‌هايي از پوست که روي هم تا مي‌شوند) بيشتر مستعد عرق‌سوز شدن هستند. در این حالت برجستگي‌هاي قرمز مايل به صورتی روي پوست ايجاد مي‌شوند که گرم و خارش دار هستند و کودک را آزار مي‌دهند.
 براي درمان عرق‌سوز بايد محيط خانه را خنک نگاه‌دارید و لباسي نخي، تميز، گشاد و خنک تن فرزندتان کنيد. عرق سوختگي مخصوص فصول گرم سال نيست و در زمستان‌ها که کودک لباس‌هايي گرم و ضخيم به تن دارد هم ايجاد مي‌شود. هميشه به جای پوشاندن يک لباس گرم به فرزندتان چند لايه لباس تنش کنيد تا اگر در محیط گرمی قرار گرفتيد بتوانيد يک لايه را از تنش در‌آوريد و از عرق کردن و تحريکات پوستي او جلوگيري کنيد.
فرزندان ما خصوصیات زیادی را از ما به ارث می‌رسند، مثل رنگ مو، رنگ چشم، میزان قد و حتی زمینه ابتلا به یک حساسیت پوستی مثل بیماری اگزما.
اگر کسی از نزدیکان شما دارای زمینه ابتلا به بیماری‌های آلرژیک (حساسیتی) باشد اگزما اولین علامتی است که نشان می‌دهد کودک شما نیز دارای زمینه ابتلا به همین بیماری‌هاست.
•    اگر صورت کودکتان را روغن می‌مالید مراقب چشم‌هایش باشید.
•    اگر خشکی پوست طی چند روز رفع نشد یا اگر پوست قرمز و ملتهب ماند یا به هر ترتیب بدتر شد حتماً با پزشکتان مشورت کنید.
خشکی پوست نوزاد
مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان

مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان جوش سرسفید در‌صورت نوزادان جوش سرسفید در‌صورت نوزادان خال های پوستی مادرزادی نوزادان اگزما و حساسیت پوستی در‌نوزادان خشکی پوست نوزاد‌پوسته پوسته شدن سر نوزاد‌عفونتهای قارچی پوست نوزادان تیره و سياه شدن خط وسط شكم نوزاد‌خشکی پوست نوزاد‌لكه های پوستی شرقی درمان مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان


ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اولناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول

ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول پوست لطیف و حساس نوزاد در معرض ابتلا به بعضی از ناراحتی های پوستی قرار دارد. بیشتر این ناراحتی ها به سادگی قابل درمان هستند. ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول


برخی از مشکلات پوستی در کودکان برخی از مشکلات پوستی در کودکان

برخی از مشکلات پوستی در کودکان اگر کودک پوشک خیس یا کثیف را زیاد به پا داشته باشد ، ممکن است پوست او تحریک شود . همه ی کودکان به جوش پوشک مبتلا می شوند ، اما بیماری و اسهال احتمال ابتلا به آن را بیشتر می کند. بعضی از کودکان بیش از دیگران به جوش پوشک مبتلا میشوند . برخی از مشکلات پوستی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران