کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

4
چه مواردي از بيماري نوزاد را بايد فوراً به پزشک اطلاع داد ؟
چه مواردي از بيماري نوزاد را بايد فوراً به پزشک اطلاع داد کودک آنلاین : زياد نگران نباشيد هر وقت مشکل جدي يا خطري پيش آيد شما حتماً متوجه خواهيد شد. در عرض چند روز پس از تولد نوزاد شما حالات طبيعي و غیرطبیعی او را درمی‌یابید.

چه مواردي از بيماري نوزاد را بايد فوراً به پزشک اطلاع داد

کودک آنلاین : زياد نگران نباشيد هر وقت مشکل جدي يا خطري پيش آيد شما حتماً متوجه خواهيد شد. در عرض چند روز پس از تولد نوزاد شما حالات طبيعي و غیرطبیعی او را درمی‌یابید. آگاهي شما در مورد حالات طبيعي نوزاد، الگوي غذا خوردن، خوابيدن، ادرار کردن و پاسخگويي به شما در مورد ارزيابي وضع سلامت او و اينکه چه موقعي بايد به پزشک اطلاع دهيد عناصر حياتي محسوب می‌شوند.

 -نوزاد را از تماس با افراد بيمار دور نگهداريد و دست‌هایتان را بعد از هر بار تعويض پوشک بشوييد.

- به نوزاد خود شير خود را بدهيد
 -اجازه ندهيد کسي در نزدیکی کودک سيگار بکشد.
-دقت کنيد که واکسيناسيون به‌موقع انجام شود.
-نوزاد را به پشت بخوابانيد .مواردي که بايد به آن‌ها دقت کنيد به‌قرار زير است:

تب:
اگر کودک کمتر از 3 ماه سن دارد و تب او بالاي 37.7 است، بايد توسط پزشک معاينه شود. در کودکان بزرگ‌تر اگر تب وجود دارد ولي با علامت ديگري همراه نيست و کودک از ساير جنبه‌ها سالم به نظر می‌رسد به مدت يک روز او را تحت نظر بگيريد تا اگر علامت جديدي بروز کرد متوجه شويد .

اشکال در تنفس:
اگر نوزاد گرفتگي بيني دارد بايد سعي کنيد که آن را تميز کنيد. اين عمل را می‌توانید با کمک يک سرنگ انجام دهيد (گرفتگي مجراي بيني مکيدن شيشه شير يا پستان مادر را براي او مشکل می‌کند)
تغييرات خلق: خستگي، بی‌قراری و به‌طورکلی وضعيت عمومي کودک بسيار مهم است.

گريه غیرمعمول: اگر نوزاد شما به‌طور ناگهاني گريه می‌کند و اين گريه بیش‌ازحد معمول طول می‌کشد و شما نمی‌توانید او را به روش‌های عادي آرام کنيد و يا اگر صداي گريه او خشک و خشن و يا ضعيف است و يا به نحو غیرعادی با صداي زير گريه می‌کند ممکن است دچار بيماري جدي شده باشد. البته عکس آن نيز صادق است، يعني حتي اگر کودک ناشاد است و گريه نمی‌کند ولي غیرفعال شده و به‌سختی از خواب بيدار می‌شود فوراً به پزشک اطلاع دهيد.

مدفوع غیرعادی: معمولاً مدفوع نوزادان، بخصوص آن‌هایی که با شير مادر تغذيه می‌شوند، بسيار شل و حتي آبکي است و تا 10 بار در روز انجام می‌گیرد. اين امر تشخيص مدفوع طبيعي از اسهال را مشکل می‌سازد. هر تغييري در الگوي طبيعي مدفوع نوزاد يک کليد است. بوي مدفوع نيز مهم است، زيرا اسهال گاهي، ولي نه هميشه، داراي بوي عفونت است. اگر کودک سه ماه يا کمتر سن دارد و شما مشکوک هستید که به اسهال دچار شده باشد به پزشک متخصص اطفال خبر دهيد.

هرگاه که در مورد سلامت کودک خود دچار شک شديد به پزشک تلفن کنيد.
چه مواردي از بيماري نوزاد را بايد فوراً به پزشک اطلاع داد ؟

در رفتگی لگن نوزاددر رفتگی لگن نوزاد

در رفتگی لگن نوزاد در رفتگی مادرزادی لگن در ناحیه مفصل ران جزو بیماری های مادرزادی است و در آن سر استخوان ران به درستی در داخل حفره استابولوم لگن قرار نگرفته است. بعضی از محققین معتقدند در بعضی از جنین ها حفره استابولوم به درستی تشکیل نشده و عمق کافی برای نگه داشتن سر استخوان ران در درون خود را ندارد.


تب در نوزادان و درمان آنتب در نوزادان و درمان آن

تب در نوزادان و درمان آن یکی از پرسش های پزشکتان دربارۀ نوزادتان این است؛ تب دارد؟ و این به زودی یکی از پرسش های شما از خودتان نیز خواهد بود. در نهایت شما می آموزید که با قرار دادن لب ها یا گونه هایتان روی پیشانی نوزاد، برآورد دقیقی از دمای بدن او به عمل آورید. تب در نوزادان و درمان آن


ناشنوایی و کم شنوایی در نوزادناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد

ناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد کم شنوایی، شایع ترین نقص در زمان تولد می باشد و از آنجا که نقصی پنهان است، تشخیص زود هنگام آن با دشواری های بسیار زیادی رو به روست. ناشنوایی و کم شنوایی در نوزاد


اسهال در نوزادان و کودکان اسهال در نوزادان و کودکان

اسهال در نوزادان و کودکان : اسهال یکی از بیماری‌های رایج گوارشی در نوزادان و کودکان می‌باشد . بروز اسهال در کودکان دلایل مختلفی دارد که بایستی توسط پزشک معالج کودکان و بررسی و اقدامات لازم در جهت رفع آن صورت پذیرد . اسهال در نوزادان و کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران