کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

2
استحمام نوزاد
استحمام نوزاد نوزادان تازه متولد شده به حمام نیاز ندارند آنها در هنگام تولد کثیف نیستند. ورنیکس که پوست او را در رحم مادر پوشانده برای پوست مفید بوده و از آن در برابر آلودگی ها محافظت میکند. استحمام نوزاد

استحمام نوزاد
نوزادان تازه متولد شده به حمام نیاز ندارند آنها در هنگام تولد کثیف نیستند. ورنیکس که پوست او را در رحم مادر پوشانده برای پوست مفید بوده و از آن در برابر آلودگی ها محافظت میکند.
اگر ورنیکس در نواحی چین دار پوست جمع شده است. مانند کرم آن را پخش کرده و مالشش دهید . باسن کودک را با آب گرم و پارچه نرم بشویید.
تجربه نشان داده است تا زمانی که باقیمانده بندناف نیفتاده است نوزاد را باید با آب گرم و اسفنج حمام شستشو داد و از زیر آب بردن او پرهیز کرد ، برای جلوگیری از عفونی شدن بندناف. به هر حال از نظر علمی این موضوع مورد مطالعه دقیق قرار نگرفته است.
مراحل استحمام ساده است. مژه ها را با پارچه تمیز یا نوار کتانی بشویید. با این که میتوان از گوش پاک کن برای پاک کردن جرم های سطحی گوش استفاده کرد اما نباید آن را به داخل مجرای گوش فرو برد.
( جرم گوش طبیعی است و تنها در صورتی مسئله ساز است که مجرای گوش را مسدود کرده باشد یا پزشک نتواند طبل گوش را ببیند و تورم گوش میانی را تشخیص دهد).
برای شستشوی گردن تا پای نوزاد از یک صابون ملایم استفاده کنید. به چین های گردن ، زیر بغل و کشاله ران صابون بمالید. در مورد نوزاد دختر آلت تناسلی را از جلو به عقب خشک کنید تا احتمال آلودگی کاهش یابد ( این عمل بعدها نیز باید توسط خود دختر و با استفاده از دستمال توالت انجام شود).


حمام کردن


برای شستشوی سر از شامپو یا صابون ملایم استفاده کنید. پوسته های سر را با کشیدن پارچه بر روی سر جدا کنید. اگر پوسته ها جدا نشدند ابتدا با روغن بچه آنها را نرم کنید. گاهی لازم است برای جدا کردن آنها پارچه محکم ابر روی سر بکشید.
هنگام استفاده از وان بچه ، یک دست را حایل نوزاد کنید. میتوانید از یک لگن حمام گود استفاده کنید اما هیچگاه نوزاد را تنها یا بدون محافظ در آب رها نکنید. از آنجا که معمولا نوزادان از استحمام لذت می برند میتوان از آن در مواقع ناآرامی شان استفاده کرد.
بندناف باید بین 7 تا 14 روز بیفتد . هیچوقت آن را نکنید. تا زمانی که بندناف نیفتاده است با پارچه کتانی زیر ناف را ببندید. تاثیر مثبت استفاده از الکل در هنگام تعویض ثابت نشده است. اگر منطقه ای بیش از کناره های بند ناف ملتهب و قرمز شد فورا به پزشک اطلاع دهید چرا که ممکن است نشانه عفونت باشد.
ناف ممکن است پس از جدا شدن بندناف مرطوب و ملتهب شود. هنگام لمس این ناحیه حساس احتمال خونریزی وجود دارد. معمولا ناف ظرف چند روز بهبود می یابد ، اگر بهبودی حاصل نشد پزشک یا پرستار با مالیدن نیترات نقره بر روی این ناحیه که شبیه به چوب کبریت است آن را معالجه میکند.
منبع : کتاب راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
استحمام نوزاد

حمام کردن نوزادحمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد کودک آنلاین: نوزادان تا زمانی که شروع به مصرف غذاهای جامد و نیز خزیدن روی زمین نکرده‌اند، به استحمام بیش از یک بار در هفته نیاز ندارند. تنها صورت، دست‌ها، گردن و ناحیۀ پوشک را روزانه بشویید. حمام کردن نوزاد


حمام کردن نوزاد و شیرخوارحمام کردن نوزاد و شیرخوار

حمام کردن نوزاد و شیرخوار :درون یک لگن، آب تمیز و گرم بریزید و درجه حرارت آن را در حدود 24 تا 27 درجه سانتی‌گراد نگه‌دارید. لباس‌های کودک را درآورید و حوله‌ای دور بدن او‌ بپیچید و صورت و سر او را با روشی که پیش از این گفته شد، بشویید. حمام کردن نوزاد و شیرخوار


حمام کردن کودکانحمام کردن کودکان

حمام کردن کودکان : شاید حمام کردن کودکان کار دشواری به نظر بیاید ولی این کار با بازی و تفریح می‌تواند لذت‌بخش و مفرح باشد. شما می‌توانید حمام را به جایی برای بازی و سرگرمی و همین طور مکانی برای آموزش و بهداشت کودک خود تغییر دهید. حمام کردن کودکان


مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردنمقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن

مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن کودک آنلاین: حمام کردن برای برخی از کودکان، بسیار خوشایند است. درحالی‌که برای عده‌ای از آن‌ها و درنتیجه والدینشان، در اغلب اوقات، گرفتاری بزرگی محسوب می‌شود. کودکان خردسال ممکن است به علت ترس از رفتن صابون در چشم‌هایشان یا لغزیدن به داخل چاهک حمام، از حمام رفتن یا شستن موهایشان تنفر داشته باشند. مقاومت کردن کودک در برابر حمام کردن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    برچسب ها

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران