کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

0
بثورات پوشکی نوزادان
بثورات پوشکی نوزادان دانه‌های کوچک و قرمز رنگ را در نواحی تماس کودک با پوشک دیده اید ؟ تا زمانی که کودک قادر به استفاده‌از لگن نشده ، حداقل شما دو بار با این مسأله مواجه خواهید شد. در حقیقت ، در فاصله ی سنی 4 تا 15 ماهگی ، کودکان حداقل هر دو ماه یک بار ، با این مشکل رو به‌رو میشوند. بثورات پوشکی نوزادان

بثورات پوشکی نوزادان
دانه‌های کوچک و قرمز رنگ را در نواحی تماس کودک با پوشک دیده اید ؟ تا زمانی که کودک قادر به استفاده‌از لگن نشده ، حداقل شما دو بار با این مسأله مواجه خواهید شد. در حقیقت ، در فاصله ی سنی 4 تا 15 ماهگی ، کودکان حداقل هر دو ماه یک بار ، با این مشکل رو به‌رو میشوند.
پوست کودک در این گونه مواقع متورم و قرمز شده و یا بدون تورم‌از دانه‌های ریز قرمز رنگ پوشیده می شود.
اگرچه پوشک کثیف ، امکان ایجاد این عارضه را حادتر می کند ، ولی حتی اگر مرتب پوشک کودکتان را عوض کنید ، چنانچه پوستی حساس داشته باشد ، باز هم حداقل یک بار در معرض چنین عارضه ای قرار خواهند گرفت.
نکات زیر به‌شما کمک میکند تا بتوانید پوست کودک را در امان نگه داشته و نیز در هنگام بروز آن ، درمان‌های لازم را انجام دهید.
محل تماس بدن کودک با پوشک را تا آنجایی که میتوانید خشک نگه دارید. به‌محض کثیف شدن پوشک آن را عوض کنید و در هر بار تعویض تمام ناحیه ی آلوده را به‌طور کامل تمیز کنید.
پوست کودک را با ضربه‌های ملایم حوله خشک کنید و هیچوقت حوله را روی پوست نکشید. تا هر وقت که فکر می کنید خطری ندارد ، بگذارید کودک مدتی بدون پوشک بماند تا ناحیه ی مورد نظر ، هوا بخورد و خشک شود.


بثورات پوشکی نوزادان


بثورات پوشکی نوزادان


در هر بار تعویض پوشک ،‌از پمادهایی که برای محافظت‌از پوست مناسب است ، استفاده‌کنید.از پودر بچه نه برای این نواحی و نه برای هیچ ناحیه ی دیگری استفاده‌نکنید ، چرا که باعث آسیب رساندن به‌ریه‌های او میشود.
بسیاری‌از مادران فکر می کنند که نشاسته به‌عنوان راه علاج مطمئنی برای درمان این عارضه می باشد ، اما تاثیر نشاسته برای درمان این گونه التهاب‌های پوستی هنوز ثابت نشده است.
سعی کنید هنگام عوض کردن کودک ، طوری پوشک را ببندید که فضای باز برای جریان هوا در داخل آن وجود داشته باشد. بدین ترتیب پوست کودک هوا می خورد.
از‌پوشاندن لباس‌های زیر پلاستیکی که محکم به‌بدن کودک می چسبند و اجازه ورود و خروج هوا را نمی دهند ، خودداری کنید.
در صورت استفاده‌از پوشک‌های آماده ( پنبرزها ) در صورت بروز این عارضه روی پوست کودک ، مارک‌های دیگر را امتحان کنید ، زیرا ممکن است کودک فقط به‌یک مارک خاص حساسیت داشته باشد.
برخی‌از این بثورات در نوزادان به‌دلیل استفاده‌از صابون و دستمال‌های مرطوب می باشد که امکان رشد قارچ در آن محل را افزایش می دهند.
تا آنجایی که میتوانید و ممکن است به‌کودکتان شیر بدهید. اوره ی موجود در ادرار کودک و خاصیت قلیایی مدفوع او ، باعث تحریک پوست شده و میتواند منجر به‌بروز این گونه جوش ها بر روی پوست وی گردد.
شیر مادر PH مدفوع را پایین آورده و آن را به‌حالت اسیدی در می آورد. به‌علاوه شیر مادر مقاومت کودک را در مقابل انواع بیماری ها افزایش داده و در نتیجه نیاز او را به‌مصرف آنتی بیوتیک ، که باعث بروز اسهال در کودک می گردد ، کاهش می دهد.
اسهال یکی دیگر از عوامل بروز این عارضه بر روی پوست کودک می باشد.
سوختگی‌های ناشی‌از بثورات پوشکی در نوزادان میتواند باعث بروز عفونت‌های قارچی پوست در نوزاد نیز بشود.  باید آن را جدی بگیرید و به‌درمان قطعی آن بپردازید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
بثورات پوشکی نوزادان
بثورات پوشکی نوزادان
بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریاییبثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی

بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی اگر کودک شيرخوار شما بثورات پوشكي داشته باشد، حتما قادرخواهيد بود آنراتشخيص دهيد. مقداري ازپوست پوشيده شده توسط پوشک كه احتمالا منطقه تناسلي چينهاي نواحي رانها و كفلها راشامل ميشود قرمز و ملتهب بنظر ميرسند. نواحي درگيرممكن است خشك یامرطوب باشد و گاهي اوقات حالت عرق سوز دارد. بثورات پوشکی و عفونتهای قارچی یاباکتریایی


سوختگی ادراری بر اثر پوشکسوختگی ادراری بر اثر پوشک

سوختگی ادراری بر اثر پوشک ساییدگی پوست بر اثر استفاده از پوشک میتواند از حد بسیار ناچیزی ، یعنی یک قرمزی مختصر تا زخم های جدی و خونریز متفاوت باشد. بعضی از کودکان که حساس ترند ، همیشه به آن مبتلا میشوند ؛ در حالی که برخی دیگر به ندرت به آن دچار میشوند. سوختگی ادراری بر اثر پوشک


عرق سوز شدن در نوزادانعرق سوز شدن در نوزادان

عرق سوز شدن در نوزادان بدن نوزاد و شیرخوار در درجه‌ حرارت ۳۷درجه ی سانتیگراد میتواند اعمال طبیعی و شگفت آور خود را انجام دهد و کودک رشد و نمو نماید. عرق سوز شدن در نوزادان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران