کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

1
اگزما کودکان –قسمت اول
اگزما کودکان اگزما حساسیت پوستی است که سبب ایجاد بثورات خارش دار ، خشک ، پوسته دار و قرمزی روی صورت ، گردن ، دست ها و در چین های اندام ها میشود. اگزما کودکان

اگزما کودکان –قسمت اول
اگزما حساسیت پوستی است که سبب ایجاد بثورات خارش دار ، خشک ، پوسته دار و قرمزی روی صورت ، گردن ، دست ها و در چین های اندام ها میشود.
شایع ترین شکل اگزما در کودکان ، اگزمای آتوپیک است و به طور معمول زمانی ایجاد میشود که کودک حدود 2-3 ماهه است. این نوع اگزما ، حدود 4-5 ماهگی – که غذاهای جامد برای اولین بار به رژیم غذایی کودک اضافه میشوند- نیز ایجاد می گردد.
مصرف غذاهای خاص ( مثل محصولات لبنی ، تخم مرغ و گندم )  و محرک های پوستی ( مثل موهای حیوانات خانگی ، پشم یا پودرهای شوینده ) از علل اصلی ایجاد آن هستند.
همچنین ، یک حمله ی اگزمایی میتواند در اثر استرس یا وقوع یک حادثه ی هیجانی ( از هر نوع ) شروع شود. اینکه اگزما با سایر مشکلات حساسیتی مثل تبِ یونجه و حساسیت به پنی سیلین همراه شود ، بسیار شایع است. اگرچه بیشتر کودکان تا سه سالگی از اگزما خلاص می شوند ، اما ممکن است وضعیت های حساسیتی همراه باقی بمانند.
یک شکل دیگر اگزما به نام اگزمای سبورئیک ، در نواحی دارای غدد چربی فراوان و ( شایع تر از همه ) روی سر شیرخواران کم سن ( کلاه شیرخوارگی ) ، روی مژه ها و پلک ها ، در مجرای گوش خارجی و در نواحی چرب اطراف سوراخ های بینی ، گوش و کشاله ی ران ایجاد می شود ( این نوع اگزما در مجرای گوش خارجی سبب التهاب این قسمت میشود ).
اگزمای سبورئیک به اندازه ی اگزمای آتوپیک خارش دار نیست و به خوبی قابل درمان است.
آیا خطرناک است ؟
اگزما خطرناک نیست ، اگرچه میتواند بسیار تحریک کننده باشد.


اگزما کودکان


اگزما کودکان


علائم احتمالی
* پوست قرمز ، خشک و پوسته دار که فوق العاده خارش دار است. این بثورات به طور معمول به صورت تاول های کوچک مرواریدی شکل در زیر سطح پوست ظاهر میشوند.
* بی خوابی در صورتی که خارش خیلی شدید باشد.
اولین کاری که باید انجام دهم چیست ؟
1 . اگر کودک خود را می خاراند ، گردن ، سر ، صورت ، دست ها و چین های آرنج ، زانو و کشاله ی ران او را از نظر وجود هر گونه بثورات بررسی کنید.
2 . برای اینکه کودک کمتر پوست خود را بکند ، ناخن های او را کوتاه کنید. اگر کودک پوست خود را زخمی کرده است ، به دست او دستکش بپوشانید تا از خاراندن ناحیه ی درگیر ، ممانعت کنید.
3 . اگر به تازگی شروع به گرفتن کودک از شیر خود کرده اید ، دوباره ؛ یعنی تا زمانی که پزشک را ملاقات کنید ، تغذیه با شیر خود را شروع کنید. اگر قبل از ابتلا به اگزما ، کودک از شیرخشک استفاده می کرده است ؛ دوباره همان روش شیردهی را آغاز کنید.
4 . برای کاهش خارش و خنک کردن پوست ، لوسیون روغنی کالامین روی پوست بمالید . از لوسیون های خشک کننده استفاده نکنید.
5 . از شست و شوی کودک خود با آب و صابون اجتناب کنید ؛ زیرا این کار چربی پوست را از بین می برد و به جای این کار ، از کرم های تمیز کننده استفاده کنید .
6 . در آبی که کودک را در آن حمام می کنید ، روغن حمام بریزید تا پوست کودک خنک شود.
منبع : کتاب بهداشت کودک
اگزما کودکان
اگزما کودکان
مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان

مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان جوش سرسفید در‌صورت نوزادان جوش سرسفید در‌صورت نوزادان خال های پوستی مادرزادی نوزادان اگزما و حساسیت پوستی در‌نوزادان خشکی پوست نوزاد‌پوسته پوسته شدن سر نوزاد‌عفونتهای قارچی پوست نوزادان تیره و سياه شدن خط وسط شكم نوزاد‌خشکی پوست نوزاد‌لكه های پوستی شرقی درمان مشکلات پوستی نوزادان مشکلات پوستی نوزادان


حساسیت یا آلژری پوست کودکانحساسیت یا آلژری پوست کودکان

حساسیت یا آلژری پوست کودکان کهیر عبارت است از لکه های برجسته ی صورتی رنگ با حدود مشخص که ممکن است در بعضی از نقاط بدن به صورت موضعی یا در تمام سطح بدن به اندازه ها و اشکال مختلف ظاهر شود. حساسیت یا آلژری پوست کودکان


ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اولناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول

ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول پوست لطیف و حساس نوزاد در معرض ابتلا به بعضی از ناراحتی های پوستی قرار دارد. بیشتر این ناراحتی ها به سادگی قابل درمان هستند. ناراحتی های پوستی عادی در نوزاد – قسمت اول


برخی از مشکلات پوستی در کودکان برخی از مشکلات پوستی در کودکان

برخی از مشکلات پوستی در کودکان اگر کودک پوشک خیس یا کثیف را زیاد به پا داشته باشد ، ممکن است پوست او تحریک شود . همه ی کودکان به جوش پوشک مبتلا می شوند ، اما بیماری و اسهال احتمال ابتلا به آن را بیشتر می کند. بعضی از کودکان بیش از دیگران به جوش پوشک مبتلا میشوند . برخی از مشکلات پوستی در کودکان


اگزمای آتوپیک در کودکاناگزمای آتوپیک در کودکان

اگزمای آتوپیک در کودکان تقریبا از هر 30 کودک یکی مبتلا به جوش های خارش دار اگزمای آتوپیک می شود. این جوش ها معمولا نخستین بار قبل از 18 ماهگی ظاهر می شود و ممکن است شدت آن طی چند سال تغییر کند. علت اگزمای آتوپیک نامعلوم است. بیشتر کودکانی که به آن دچار می شوند، یکی از نزدیکان آنها نیز به همین عارضه مبتلاست یا یک اختلال حساسیتی همچون آسم یا تب یونجه دارد. اگزمای آتوپیک در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران