کودک آنلاین

موضوع مقاله : بیماری ها

دسته بندی : بیماری ها

1
آزمایش PKU برای نوزادان
آزمایش PKU برای نوزادان آزمایش PKU ( PhanglketanUria ) با گرفتن چند قطره خون و با ایجاد خراش کوچکی در پاشنه پای نوزاد انجام میشود. آزمایش PKU برای نوزادان

آزمایش PKU برای نوزادان
آزمایش PKU ( PhanglketanUria ) با گرفتن چند قطره خون و با ایجاد خراش کوچکی در پاشنه پای نوزاد انجام میشود.
معمولا این کار در بیمارستان و بدون حضور والدین صورت می گیرد اما از آنجایی که بسیاری از نوزادان خیلی زود از بیمارستان مرخص می شوند و یا در منزل به دنیا می آیند میتوان این آزمایش را در مطب پزشک یا خانه پس از چند وعده تغذیه نوزاد انجام داد.
پس از خراش دادن پاشنه پا با فشار دادن موضع ، خون لازم گرفته میشود. واضح است که این کار نوزاد را آزار می دهد. به یاد دارم یکی از مادران خوش فکر در این آزمایش ، در طول مدت عملیات به نوزادش شیر می داد و توانست در طول این مدت او را آرام نگه دارد.
نتیجه مثبت در آزمایش نشان دهنده اختلال بیوشیمیایی در یک کودک از میان 10000 کودک است که در صورت عدم معالجه منجر به عقب ماندگی ذهنی کودک می گردد.
بدن این کودکان قادر به ساختن اسید آمینه ( پروتئین ساده ) که در شیر انسان و گاو وجود دارد نیست. این ماده شیمیایی در خون ساخته شود و صدمات جبران ناپذیری را به مغز وارد میکند. با تشخیص این بیماری ، مداوا از طریق کاهش این ماده در رژیم غذایی صورت می گیرد.
در زنان بارداری که PKU آنها مثبت است و جنین مستقیما در معرض میزان بالایی از این ماده موجود در خون مادر قرار دارد ، نوزاد به دنیا آمده کند ذهن بوده و اندازه سر و مغز او کوچک است ( میکروسفالی ) .
بنابراین زنانی که  در کودکی تحت درمان PKU قرار داشته اند. هنگام بارداری باید مجددا از رژیم غذایی فاقد پروتئین استفاده کنند.
احتمال انتقال PKU از هر یک از والدین به نسل بعد زیاد است بنابراین نه تنها نوزاد باید مورد آزمایش قرار گیرد بلکه والدین مبتلا نیز باید از این اختلال آگاه باشند. بزرگسالان مبتلا باید پیش از بچه دار شدن ، با یک متخصص مشورت کنند تا خطر ابتلای نوزادشان را کاهش دهند.
منبع : کتاب راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
آزمایش PKUبرای نوزادان

آزمایش PH خون جنینآزمایش PH خون جنین

آزمایش PH خون جنین کودک آنلاین: یک روش مهم برای تعیین سلامت جنین تعیین میزان اکسیژن در خون وی می باشد؛ همان خونی که توسط جفت در اختیار جنین قرار می گیرد. آزمایش PH خون جنین


میزان (L/S  ) در جنینمیزان (L/S ) در جنین

میزان (L/S ) در جنین کودک آنلاین: در اواخر بارداری طبیعی سلول های مشخصی در ریه جنین مواد شیمیایی غنی از چربی تولید می کنند که دیواره های داخل کیسه های هوا را می پوشاند. میزان (L/S ) در جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران