کودک آنلاین

موضوع مقاله : تغذیه تکمیلی

دسته بندی : تغذیه تکمیلی

14
طرز تهیه ی حریره ی مرغ ، حلیم گوشت و سوپ برای کودکان
طرز تهیه ی حریره ی مرغ ، حلیم گوشت و سوپ برای کودکان حدود نصف قوطی کبریت گوشت مرغ ، گوسفند یا گوساله ی بدون چربی را با یک عدد پیاز پوست کنده و شسته شده (برای معطر کردن غذا ) در ظرف لعابی بپزید تا گوشت نرم شود. طرز تهیه ی حریره ی مرغ ، حلیم گوشت و سوپ برای کودکان

طرز تهیه ی حریره ی مرغ ، حلیم گوشت و سوپ برای کودکان
حدود نصف قوطی کبریت گوشت مرغ ، گوسفند یا گوساله ی بدون چربی را با یک عدد پیاز پوست کنده و شسته شده  (برای معطر کردن غذا ) در ظرف لعابی بپزید تا گوشت نرم شود.
سپس یک قاشق مرباخوری برنج به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم به مدت 15 دقیقه بپزید.سپس پیاز را خارج و یک قاشق چای خوری روغن مایع به آن اضافه کنید و در مخلوط کن برقی آن را نرم کنید.
در آخر آن را صاف نمایید تا مخلوطی مانند حریره به دست آورید.اگر کودک دوست دارد کمی نمک یا شکر به آن اضافه نمایید (برای کودکان بالای یکسال به مقدار خیلی کم ) اگر این غذا را با گوشت مرغ تهیه کنید ، حریره ی مرغ و اگر با گوشت گوسفند یا گوساله تهیه شود، حلیم گوشت به دست می آید که در اواخر هفت ماهگی میتوانید روزی یک نوبت به کودک بدهید.در هفته های بعد میتوانید هویج یا کدو و سبزیجات سبز ( جعفری و گشنیز ) به آن اضافه کنید تا سوپ به دست آید.سوپ را در روزهای اول بکوبید یا در مخلوط کن بریزید و پس از صاف کردن به کودک بدهید.
اگر کودک غذا را تحمل کند ، به تدریج می توانید حبوبات مخصوصا عدس که دارای آهن است اضافه نمایید و بعد از پختن کامل به کودک بدهید.
سبزیجات زرد و نارنجی را نباید به مقدار زیاد به کودک بدهید زیرا موجب رنگ زرد یا نارنجی پوست کودک میشود.
همچنین در سن 7 تا 8 ماهگی نباید به کودک مرکبات (پرتقال ، لیمو و گریپ فروت ) بدهید ، چون حساسیت و آلرژی ایجاد میکند.
منبع : کتاب من و کودک من
طرز تهیه ی حریره ی مرغ ، حلیم گوشت و سوپ برای کودکان
شروع غذای جامد به کودک شیرخوارشروع غذای جامد به کودک شیرخوار

شروع غذای جامد به کودک شیرخوار کودک آنلاین: به محض اینکه سرانجام با تغذیۀ نوزادتان با شیر خود یا شیر خشک احساس فراغت و آرامش کنید، اطرافیان از شما خواهند پرسید که آیا کودکتان غذای جامد را شروع کرده است یا خیر؟ شروع غذای جامد به کودک شیرخوار


طرز تهیه انواع دسر و عصرانه برای نوازدان – بخش اولطرز تهیه انواع دسر و عصرانه برای نوازدان – بخش اول

طرز تهیه انواع دسر و عصرانه برای نوازدان – بخش اول • پوست موز را با برس و آب بشویید و آن را به مدت 10 دقیقه با بخار بپزید. طرز تهیه انواع دسر و عصرانه برای نوازدان – بخش اول


روشهای مقوی کردن غذای کودکان کم وزن روشهای مقوی کردن غذای کودکان کم وزن

روشهای مقوی کردن غذای کودکان کم وزن برخی کودکان با شروع تغذیه تکمیلی با وجود اینکه خوب غذا میخورند اما خوب وزن نمیگیرند و از لحاظ ظاهری نیز کمی لاغر به نظر میرسند . اما ممکن است انرژی دریافتی روزانه کودک از میزان انرژی و جنب و جوش او کمتر باشد در اینصورت پیشنهاد میکنیم رژیم غذایی کودک را به شیوه ای که ذکر میشود تغییر دهید . البته این رژیم غذایی برای کودکانی توصیه میشود که به ماده غذایی خاصی حساسیت ندارند .


طرز تهیه ی غذای کمکی نوزاد ( انواع سوپ )طرز تهیه ی غذای کمکی نوزاد ( انواع سوپ )

طرز تهیه ی غذای کمکی نوزاد ( انواع سوپ ) سوپ نخود سبز مواد لازم برای تهیه حدود 5/1 لیتر: 450گرم نخود سبز ،1 عدد پیاز ، ریز شده و... طرز تهیه ی غذای کمکی نوزاد ( انواع سوپ )

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران