کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

3
هفته بیست و چهارم رشد نوزاد
هفته بیست و چهارم رشد نوزاد در هفته بیست و چهارم رشد نوزاد نوزاد در شیر خوردن حریصتر میشود و با ولع شیر میخورد او اکنون برای رشد بیشتر اندامهایش نیاز به تغذیه تکمیلی دارد نوزاد در این سن همه چیز را لمس می‌کند، میگیرد می‌کشد و پرتاب می‌کند و به دهان میبرد

هفته بیست و چهارم رشد نوزاد

در هفته بیست و چهارم رشد نوزاد  نوزاد در شیر خوردن  حریصتر  میشود و با ولع شیر میخورد او اکنون برای رشد بیشتر اندامهایش نیاز به تغذیه تکمیلی دارد
نوزاد در این سن همه چیز را لمس می‌کند، میگیرد  می‌کشد و پرتاب می‌کند و به دهان میبرد . این دست‌ها این امکان را برای او فراهم می‌آورد تا همه چیزش را به دهان ببرد و بمکد. بنابراین او بوسیله دست روابط بین اشیا را درک می‌کند.
ممکن است حتی پایش را در دهانش فرو ببرد . نوزاد در پایان این ماه روابط بالا پایین درون و بیرون را تشخیص میدهد .
ممکن است دندانهایش بیرون بزند و برای این درد دندان درآوردن کمی حساس و عصبی شود . شما از هم اکنون باید برایش مسواک انگشتی تهیه کنید و مسواک بزنید . اما استفاده از خمیر دندان مجاز نمی باشد .
برای چکاب ششماهگی نوزاد بایستی اورا به نزد پزشکش ببرید . پزشک قد و وزن کودک را اندازه گیری میکند و منحنی رشد و اورا مورد بررسی قرار میدهد.
اکنون زمان دریافت واکسن ششماهگی نوزاد میباشد . بهتر است از نوع واکسن و واکنشهای احتمالی آن برای نوزادان باخبر شوید .
رشد مغزی – هفته بیست و چهارم  رشد نوزاد
رشد مغز در این سن بسیار سریع و خارق العاده است بطوریکه وقتی دقت میکنید هر روزش باروز قبل متفاوت  است و شما ممکن است هر روز یک رفتار جدید و عجیب از فرزند خود ببینید . ممکن است کودک صداهایی از خود در بیاورد که تا کنون از او نشنیده اید . مهارتهای تکلم نوزاد از همین دوران شکل میگیرد بهتر است آرام و شمرده با او سخن بگویید و برایش شعر و ترانه بخوانید .تقویت مغز- هفته بیست و چهارم رشد نوزاد  
برای تقویت مغز نوزاد میتوانید با او بازیهایی را انجام دهید و هرچه بیشتر برای او وقت صرف کنید در آینده نوزاد مغز پویا تری خواهد داشت . اجسام مختلفی را در دسترس کودک قرار دهید و اجازه دهید نوزاد آنها را لمس کند . و درمورد هریک برایش توضیح دهید .
تغذیه تکمیلی نوزاد – هفته بیست و چهارم رشد  
اگر پزشک نوزاد شما اجازه  شروع تغذیه تکمیلی  را صادر نموده است اکون شما  میتوانید ابتدا از حریره بادام  و فرنی یا سرلاک آرد برنج با غلظت کمی بیشتر از شیر مادر  و بمیزان دو تا سه قاشق چای خوری درطول  روز شروع کنید . برای کسب اطلاعات بیشتر مطالب تغذیه تکمیلی را مطالعه نمایید . سعی کنید تغذیه نوزاد بر اساس برنامه پیشنهادی او صورت گیرد و از دادن غذای خانواده به نوزاد جدا خودداری نمایید .  
اگر چنانچه در خودتان سابقه آسم یا آلرژی را داشته اید حتما با پزشک او در میان بگذارید زیرا برخی از بیماریهای آلرژیک نوزادان میتواند سابقه ژنتیکی داشته باشد.بازیهای مناسب هفته بیست و چهارم  رشد نوزاد (پنج ماهگی)
رقصاندن نوزاد
تحقیقات نشان داده است : وقتی ” ابراز محبت” به نوزاد همراه با ” آواز خواندن” و ” تکان دادن ” او باشد، اتصالات عصبی فراوانی را در مغز او به وجود می آورد که می تواند به رشد نوزاد در آینده کمک کند.
- این شعر را برای کودکتان بخوانید و حرکت های گفته شده را انجام دهید. کودکتان حتما از این بازی خوشش می آید.
نوع بازی :
* نوزادتان را محکم با دستانتان بگیرید و بلند کنید. بعد او را با ملایمت روی سطح نرمی برقصانید.
* شعر زیر را برایش بخوانید و کارهای گفته شده را انجام دهید :
” نی نی کوچولو رو برقصون،
نی نی کوچولو رو برقصون.
(او را تکان دهید)
آروم بذار رو دامنت،
(نوزاد را روی پاهایتان بگذارید)
یواش یواش نازش کن.
(آرام گونه او را نوازش کنید)
نی نی کوچولو را برقصون،
نی نی کوچولو را برقصون.”
(دوباره او را بلند کنید و تکان دهید)
نگرانی‌های والدین در هفته بیست و یکم رشد نوزاد
با تغییر نوع تغذیه نوزاد ممکن است دچار یبوست گردد که  میتوانید مطلب مربوط به یبوست نوزادان را مطالعه نمایید . چنانچه یبوست نوزاد بیش از چهار روز طول کشید ا پزشک او مشورت نمایید . از دادن داروهای گیاهی و بدون تجویز پزشک جدا خودداری فرمایید زیرا ممکن است باعث بروز واکنشهای آلرژیک در کودک گردد .
هفته بیست و یکم رشد نوزادهفته بیست و یکم رشد نوزاد

هفته بیست و یکم رشد نوزاد :اکنون در پایان دوره چهار ماهگی کودک خود قرارگرفته‌اید . زمانی که کودک شما دیگر نام خود را می‌شناسد و اگر او را با اسم خود صدا بزنید به سمت شما برمی‌گردد. اکنون نوزاد شما خوش‌خنده تر از قبل برای شما دلربایی می‌کند. او می‌تواند از خود آواهایی مانند "د د د" یا "ب ب ب" را دربیاورد . او اکنون در حال تمرین سخن گفتن است و تارهای صوتی خود را برای آینده نزدیک آماده می‌کند. هفته بیست و یکم رشد نوزاد


هفته بیست و دوم رشد نوزادهفته بیست و دوم رشد نوزاد

هفته بیست و دوم رشد نوزاد :نوزاد شیرین شما اکنون می‌تواند کمی بنشیند و اسباب‌بازی‌های اطراف خود را بردارد و به دهان ببرد همیشه توجه داشته باشید شیئی که قابل بلع باشد یا خطری برای او داشته باشد در دسترسش قرار ندهید. و مراقب باشید که اسباب‌بازی‌هایی که در دسترس او قرار می‌دهید دارای قطعات ریز نباشد . هفته بیست و دوم رشد نوزاد


هفته بیست و سوم  رشد نوزادهفته بیست و سوم رشد نوزاد

هفته بیست و سوم رشد نوزاد هفته 23 رشد نوزادی در هفته بیست و سوم رشد نوزاد با شنیدن اسم خود واکنش نشان میدهد و بسوی صدا برمیگردد .اما نوزاد در این سن ممکن است با دیدن افراد غریبه ، غریبی کند اما برخی از کودکان نیز اینگونه نیستد و به راحتی با افراد ارتباط برقرار میکنند .


هفته بیست و پنجم  رشد نوزادهفته بیست و پنجم رشد نوزاد

هفته بیست و پنجم رشد نوزاد هفته 25 رشد نوزاد از این ماه نوزاد بصورت رسمی میتواند تغذیه تکمیلی را آغاز نماید . او دیگر رسما ۶ ماهه میشود و بایستی کنار شیر مادر بتدریج ، غذاهای کمکی را هم تجربه کنند. نوزاد در این هفته های پایانی ماه پنجم تولد خود فعالتر شده توانایی بینایی نوزاد قدرت درک محیطی او بیشتر شده است.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران