کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

4
کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه کودک آنلاین: در دو ماهگی به ندرت حرکات کودک تصادفی و غیرارادی خواهد بود. یک سری فعالیت های ساده می تواند به او کمک کند، تا کنترل بهتری بر روی حرکاتش داشته باشد. کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه
کودک آنلاین: در دو ماهگی به ندرت حرکات کودک تصادفی و غیرارادی خواهد بود. یک سری فعالیت های ساده می تواند به او کمک کند، تا کنترل بهتری بر روی حرکاتش داشته باشد.
- یک لنگه جوراب رنگارنگ نوزاد با رنگ های شاد و جذاب را به دست کودکتان بدهید. همان طور که او را می چرخاند، یاد خواهد گرفت که طوری دست هایش را کنترل کند و جوراب را بچرخاند که همواره بتواند آن را ببیند.
- می توانید با دوختن یک زنگوله به جوراب، به کودک این امکان را بدهید که بتواند بین هر تکان و صدای جوراب ارتباط برقرار سازد.- یک عروسک صدادار را در دست های کودکتان قرار دهید. وقتی او با هر بار فشار صدایی از عروسک بشنود، از آنچه که دست هایش در حال انجام آن است، آگاه می گردد.
- کودکتان را به پشت روی زمین بخوابانید و منگوله یا گلوله های پارچه ای را بالای شکمش نگه داشته و بعد آن را رها کرده تا روی شکم او بیفتد. برای او توضیح دهید که مشغول چه کاری هستید. به این ترتیب او یاد خواهد گرفت که افتادن اشیاء را پیش بینی کند.
- پاهای او را ورزش دهید؛ آنها را در دستتان بگیرید و به آرامی به صورت دایره وار حرکت دهید. بعد از مدتی او نیز یاد می گیرد که پاهایش را خلاف جهت حرکت شما، به سمت خودش بکشد.
- اجسام مختلف را در انتهای تخت کودک بیاویزید، به طوری که بتواند پاهایش را با ضربه زدن و لگد زدن به آنها ورزش دهد. برای این منظور از چیزهای مختلف با اندازه ها و مواد و پارچه های متفاوت استفاده کنید.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد یک ماهه کودک آنلاین: کودک یک ماهۀ شما اکنون بسیاری از حرکات غیرارادی و تکان های اسپاسمی و ناگهانی اعضای بدنش را از دست داده و در حال آغاز الگوهای حرکتی نرم و ریتمیک در دست ها و پاهاست. بعضی از فعالیت های بدنی می تواند تو را در این مسیر کمک کرده تا به وضعیت تعادلی بهتری دست پیدا کند.کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 3 ماهه کودک آنلاین: در سه ماهگی قسمت های مختلف بدن کودک در حال هماهنگ شدن با یکدیگرند. او یاد می گیرد که چگونه با دست هایش چیزهای مختلف را چنگ بزند و وقتی روی شکم خوابیده وزنش را روی دستانش قرار داده و خودش را از زمین بلند کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران