کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه کودک آنلاین: در یک سالگی بسیاری از کودکان خیلی خوب می توانند این طرف و آن طرف بروند و دور و بر خود بگردند، حتی اگر هنوز نتوانند به خوبی راه بروند. بیشتر کودکان در این سن در بالا رفتن از اجسام خیلی بهتر از پایین آمدن از آن، تبحر دارند.

کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه
کودک آنلاین: در یک سالگی بسیاری از کودکان خیلی خوب می توانند این طرف و آن طرف بروند و دور و بر خود بگردند، حتی اگر هنوز نتوانند به خوبی راه بروند.
بیشتر کودکان در این سن در بالا رفتن از اجسام خیلی بهتر از پایین آمدن از آن، تبحر دارند. با ایمن کردن محیط اطراف کودک، به او امکان جستجو و کندوکاو در فضای اطرافش را بدهید.
- کودک را در کلاس شنای مخصوص کودکان ثبت نام کنید. شاید او با گذراندن این کلاس ها در شنا استاد نشود، اما می فهمد که با بودن در آب می تواند احساس آرامش و راحتی بیشتری نماید. اگر می بینید که او هنوز از آب می ترسد، این تمرین را برای سال های بعد که کمی بزرگتر شد بگذارید.
- نقاشی و خط خطی کردن را با او تمرین کنید. شاید کشیدن یک صندلی بلند، نقطۀ خوبی برای شروع باشد. او بیشتر علاقه به در دست گرفتن مداد شمعی و حرکت دادن آن روی کاغذ دارد تا کشیدن نقاشی و خلق یک اثر هنری.بنابراین به این موضوع اهمیت ندهید که او در حال کشیدن چه چیزی است، بلکه بگذارید کار خودش را بکند و از کار کردن با مداد شمعی لذت ببرد.
- یک توپ کوچک پارچه ای و یک سطل یا سبد به او بدهید. سبد یا سطل را کمی دورتر از او قرار دهید و به او نشان دهید که چگونه می تواند توپ را داخل سبد یا نزدیک آن بیندازد.
- تعدادی از اشیاء مختلف را پشت سر هم در صف کوچکی قرار داده و آن را در مسیر حرکت کودک تان، اگر تا به حال شروع به راه رفتن کرده است، بگذارید به طوری که او مجبور باشد پایش را بلند کرده و از روی موانع قدم بردارد. این کار تمرین خوبی برای حفظ تعادل می باشد.
- با پاهای تان تونل درست کنید و بگذارید تا کودک از میان آن رد شود. او از داخل و خارج شدن از تونل لذت می برد.
- اسباب بازی های انعطاف پذیر پلاستیکی که قابلیت نشستن را دارند، برای کودک تهیه کنید. مطمئن باشید که ارتفاع مناسبی داشته باشند. سپس به کودک تان یاد دهید که چگونه خودش می تواند روی آنها رفته و به تنهایی پایین بیاید.
- یک صندلی با ارتفاع کم تهیه کنید تا کودک بتواند روی آن بنشیند. او از اینکه به تنهایی از عهدۀ بالا رفتن از صندلی برمی آید، احساس لذت خاصی می کند. مخصوصاً اگر صندلی به اندازۀ کافی محکم و پهن باشد و او بتواند روی آن، این طرف و آن طرف برود و دور خودش بچرخد.
- یک توپ بزرگ رنگارنگ را بردارید و از بالای سراشیبی به سمت پایین قل بدهید یا اینکه آن را به سمت دیوار پرتاب کنید. کودک دوست دارد دنبال توپ این طرف و آن طرف برود.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه کودک آنلاین: اگرچه بیشتر کودکان در 11 ماهگی دیگر استاد راه رفتن شده اند، ولی برخی کودکان هنوز در این سن بیشتر تمایل به چهار دست و پا رفتن داشته و یا اینکه باید با گرفتن دست هایشان به وسایل مختلف، راه بروند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران