کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه کودک آنلاین: کودک در شش ماهگی یاد گرفته است که چگونه به تنهایی به طور ثابت روی زمین بنشیند. توانایی او در چنگ زدن و گرفتن اشیاء نیز کامل تر از قبل شده است. شما می توانید در ساختن مهارت های در حال رشد او، به وی کمک کنید:

کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه
کودک آنلاین: کودک در شش ماهگی یاد گرفته است که چگونه به تنهایی به طور ثابت روی زمین بنشیند. توانایی او در چنگ زدن و گرفتن اشیاء نیز کامل تر از قبل شده است. شما می توانید در ساختن مهارت های در حال رشد او، به وی کمک کنید:
- کودک را روی شانه هایتان بگذارید، با دو دستتان محکم او را نگه داشته و به او سواری دهید. کودک در چنین وضعیتی می آموزد که چگونه تعادل خود را حفظ کرده و حرکات بدنش را کنترل کند. همچنین این کار به او این موقعیت را می دهد که دنیای اطرافش را از زاویۀ بالا نگاه کند.

- مهارت های خزیدن و چهار دست و پا رفتن را، با قرار دادن او بر روی زمین، در وی تقویت کنید. اگر می بینید که کودک دوست ندارد به تنهایی بر روی زمین باشد، پایین بیایید و با او بازی کنید.- موانع مختلفی با متکا در روی زمین و در مسیر حرکتش قرار دهید. این موانع به او کمک می کنند تا بتوانند هماهنگی اعضای بدنش را در هنگام چهار دست و پا رفتن تقویت کند.

- با او توپ بازی کنید. مقابل کودکتان بنشینید و در حالی که او نیز بر روی پای شخص دیگری نشسته است، توپ را به سمت او قل دهید.

- دو عدد ماهی تابه به او بدهید و به وی نشان دهید که چگونه می تواند آنها را به هم بکوبد یا با آنها به میز ضربه زده و صدایشان را درآورد.

- در هنگام غذا دادن به او، مقداری غذا در اختیارش قرار دهید و اجازه دهید تا آن را با انگشتانش برداشته و در دهانش بگذارد. این مهارت و چالاکی انگشتان او را تقویت می کند.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
کمک به رشد جسمانی نوزاد شش ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 5 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 5 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 5 ماهه کودک آنلاین: در 5 ماهگی بعضی از کودکان ممکن است چهار دست و پا رفتن را شروع کنند، در حالی که شاید بعضی دیگر از کودکان حتی پس از ماههای متوالی توانایی این کار را به دست نیاورند.کمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 7 ماهه کودک آنلاین: تا 7 ماهگی دیگر کودک شما می تواند بدون استفاده از دستانش، کاملاً روی زمین بنشیند. اکنون او در حالت نشسته، از دست هایش برای گرفتن اشیاء، کوبیدن و لرزاندن چیزهای مختلف و برای ضربه زدن و مشت زدن استفاده می کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران