کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

3
پرورش حواس کودک ده ماهه
پرورش حواس کودک ده ماهه در 10 ماهگی ، کودک به اندازه ی اجسام دقت زیادی می کند تا دریابد چه اجسامی در داخل یکدیگر جا می گیرند . برای مثال آیا یک فنجان بزرگتر میتواند در داخل یک فنجان کوچک جا شود؟ پرورش حواس کودک ده ماهه

پرورش حواس کودک ده ماهه
در 10 ماهگی ، کودک به اندازه ی اجسام دقت زیادی می کند تا دریابد چه اجسامی در داخل یکدیگر جا می گیرند . برای مثال آیا یک فنجان بزرگتر میتواند در داخل یک فنجان کوچک جا شود؟
راه های بسیار متنوعی برای درگیر کردن و به کار انداختن علایق او در این سن وجود دارد :
مراحل و گام ها :
1 . صدای خود را با حرف زدن از داخل یک لوله ی مقوایی تغییر دهید. شما از کنجکاوی بیش از حد او تعجب خواهید کرد. سپس لوله را به کودکتان بدهید تا او هم حرف زدن را با آن امتحان کند.
2 . به او عکس دو نفر را که می شناسد نشان دهید ، سپس روی آنها را بپوشانید و از کودک بخواهید تا آنها را پیدا کند.
3 . به کودک دستورات ساده ای بدهید . مثلا به او بگویید : (( دست هایت را بشور)). او از این که این کار را به درستی انجام دهد ، احساس غرور و افتخار میکند.
4 . یک ساعت و یا یک رادیو را زیر متکا قایم کنید. با جست و جوی منبع صدا ، مهارت های شنوایی کودک تقویت خواهد شد.
5 . لیوان هایی با سایزهای مختلف را به کودکتان بدهید تا با آنها بازی کند. ببینید آیا از داخل هم قرار دادن آنها لذت می برد و به بازی با آنها علاقه نشان میدهد یا خیر .
6 . وقتی کودک روی صندلی مخصوص خود نشسته و بازی می کند ، به دور یکی از اسباب بازی هایش یک نوار ببندید و سر دیگر آن را به دسته صندلی گره بزنید. کشیدن نوار و به دست آوردن عروسک توسط کودک ، یک تجربه ی بسیار عجیب برای او به شمار می آید.
7 . هنگام خواباندن او ، یک موسیقی ملایم بگذارید . وقتی لحظه ی به خواب رفتن او نزدیک میشود ، صدای آن را کم کنید.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک ده ماهه
پرورش حواس کودک 9 ماههپرورش حواس کودک 9 ماهه

پرورش حواس کودک 9 ماهه در 9 ماهگی کودک شما به احتمال زیاد عروسک دلخواه ، توپ مورد علاقه و یا نظایر این ها را انتخاب می کند. این امر نشان دهنده ی آن است که او میتواند تمایز دقیقی بین اسباب بازی هایش قائل شود. او همچنین در این سن توانایی اش را در ایجاد طرح و برنامه ریزی برای بازی ، افزایش می دهد. از کمک کردن به رشد توانایی های او لذت ببرید : پرورش حواس کودک 9 ماهه


پرورش حواس کودک 11 ماههپرورش حواس کودک 11 ماهه

پرورش حواس کودک 11 ماهه در 11 ماهگی کودک شما از شنیدن صداهای جدید و دیدن مناظر جدید و لمس الیاف و سطوح مختلف با جنس های گوناگون ، لذت می برد. پرورش حواس کودک 11 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران