کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
پرورش حواس کودک 11 ماهه
پرورش حواس کودک 11 ماهه در 11 ماهگی کودک شما از شنیدن صداهای جدید و دیدن مناظر جدید و لمس الیاف و سطوح مختلف با جنس های گوناگون ، لذت می برد. پرورش حواس کودک 11 ماهه

پرورش حواس کودک 11 ماهه
در 11 ماهگی کودک شما از شنیدن صداهای جدید و دیدن مناظر جدید و لمس الیاف و سطوح مختلف با جنس های گوناگون ، لذت می برد.
صدای خش خش ماکارونی در داخل بسته ، لمس کردن و در دست رگفتن موز ، بوی لیمو و نظایر این ها ، توجه کودک را به خود جلب می کنند. به او کمک کنید تا بتواند به جست و جو در محیط اطرافش بپردازد و با چیزهای جدید آشنا شود :
مراحل و گام ها :
1 . یک حیوان عروسکی دستکشی را دست تان کنید. از کودک بخواهید  تا به عروسک غذا دهد. بعد چند بار توضیح دادن ، او کلمات شما را خواهد فهمید.
2 . وقتی هواپیما و یا پرنده ای در آسمان پرواز می کند ، از پنجره به بیرون نگاه کنید و برای کودکتان آنچه را که دارید تماشا می کنید ، توضیح دهید.
3 . به او یک دستکش آشپزخانه بدهید تا دستش کند. او از طریق آزمون و خطا ، بعد از چند بار امتحان کردن می فهمد چگونه دستش را داخل آن کند. حتی ممکن است سعی کند آن را به پایش هم بپوشاند.
4 . یک حیوان عروسکی پارچه ای را روی چهارپایش بایستانید ، سپس عروسک را از پهلو بخوابانید و ببینید که آیا او میتواند آن را دوباره به وضعیت ایستاده درآورد یا خیر.
5 . یک شانه و یک عروسک به او بدهید و ببینید که آیا میتواند موهای عروسک را شانه کند.
6 . اجازه دهید کودکتان برای خودش آهنگ بسازد. به او یک قاشق چوبی بدهید تا با کوبیدن به ته ماهی تابه و بشقاب و دیگر سطوح آهنگ اجرا کند.
منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک
پرورش حواس کودک 11 ماهه
پرورش حواس کودک ده ماههپرورش حواس کودک ده ماهه

پرورش حواس کودک ده ماهه در 10 ماهگی ، کودک به اندازه ی اجسام دقت زیادی می کند تا دریابد چه اجسامی در داخل یکدیگر جا می گیرند . برای مثال آیا یک فنجان بزرگتر میتواند در داخل یک فنجان کوچک جا شود؟ پرورش حواس کودک ده ماهه


پرورش حواس کودک 12 ماههپرورش حواس کودک 12 ماهه

پرورش حواس کودک 12 ماهه کودک شما در یک سالگی عاشق لمس کردن چیزهای مختلف بوده و به وسیله ی آن حس جدیدی را تجربه می نماید. تجربه ی حس خیسی ، تجربه ی دست زدن به ژله ی سرد و لیز ، و یا تجربه ی در دست گرفتن قالب یخ سرد و سفت ، برای او واقعا لذت بخش است. پرورش حواس کودک 12 ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران