کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

1
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول بازی کردن یکی از مهم ترین مراحل رشدی کودکان است. کودک با بازی کردن حس کنجکاوی خودش را ارضا می کند و یاد می گیرد که با وسایل مختلف چگونه کار کند. اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول

اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول
بازی کردن یکی از مهم ترین مراحل رشدی کودکان است. کودک با بازی کردن حس کنجکاوی خودش را ارضا می کند و یاد می گیرد که با وسایل مختلف چگونه کار کند.
او با بازی کردن ، برنامه ریزی برای کارهایش را یاد می گیرد ؛ برای خودش سوالاتی مطرح می کند ، به جواب های آنها می رسد ، مشکلاتش را حل می کند و مسایل مختلف را پیش بینی می کند و یاد می گیرد که چگونه میتواند با دوستان و اطرافیانش ارتباط برقرار کند.
اگر والدین به کودک اجازه دهند هر بازی که دلش خواست انجام دهد و او را مجبور به بازی کردن با چیز خاصی نکنند ، اعتماد به نفس کودک زیاد می شود و از شکست خوردن واهمه ای نخواهد داشت.
بعضی از والدین فکر می کنند بازی کردن برای کودکشان فایده ای ندارد و بیشتر به فکر استفاده از وسایل آموزش برای کودکشان هستند ، ولی کودک برای یادگرفتن به این وسایل نیازی ندارد ، کافی است برای یاددادن مهارت های مختلف به فرزندتان علایق او را دنبال کنید و ببینید او از چه نوع بازی هایی بیشتر لذت می برد.
اسباب بازی های مورد علاقه ی او را برایش بخرید و شرایط را برای شکوفا شدن استعدادهای او مهیا کنید.
میتوانید اسباب بازی هایی که مناسب سن کودک هستند ، برای او خریداری کنید . در ادامه ی مطلب ، لیستی از اسباب بازی های مناسب برای سنین مختلف کودکان پیشنهاد شده است.
شما هم میتوانید اسباب بازی های جدیدی را در مغازه ها پیدا کنید. بعضی از بچه ها در سنین خاصی از یک اسباب بازی خوششان می آید و برخی دیگر نیز ترجیح می دهند با اسباب بازی دیگری بازی کنند.
بعضی هم دوست دارند با اسباب بازی های دوران کودکیشان بازی کنند. بچه ای که در خانواده شان خواهر یا برادر بزرگتری دارد نیز دوست دارد با اسباب بازی های بچه های بزرگتر بازی کند.
وقتی کودک بزرگتر میشود ، متوجه میشود از چه کاری بیشتر لذت می برد و به چه نوع اسباب بازی بیشتر علاقه دارد.اسباب بازی های مناسب برای کودکان از بدو تولد تا شش ماهگی
بچه ها دوست دارند به اشیاء اطرافشان نگاه کنند و از این کار لذت می برند. بچه های سه تا چهار ماهه به اشیاء مختلف لگد می زنند و در سن چهار تا شش ماهگی سعی میکنند اشیاء اطرافشان را در دستشان بگیرند.
در طول این دوران از زندگی کودک ، میتوانید اسباب بازی های بی خطر و عروسک های کوچکی بالای تخت کودک آویزان کنید و یا آینه ای کنار تخت او بگذارید .
عروسک هایی که برای کودک انتخاب می کنید باید نرم باشد تا وقتی کودک آنها را در دهانش می گذارد آسیبی نبیند.
اسباب بازی های مناسب کودکان شش ماهه تا یک ساله
وقتی کودکتان نشستن را یاد می گیرد ، جعبه ی اسباب بازی کنار تختش بگذارید . کودک از دیدن اسباب بازی های درون آن لذت می برد. او میتواند با دکمه های مختلف بازی کند ، با تلفن شماره بگیرد و کارهای دیگری انجام دهد.
شما همچنین میتوانید وسایل آشپزخانه ی پلاستیکی مثل قاشق و بشقاب و غیره به کودکتان بدهید تا با آنها بازی کند. او دوست دارد درون این ظرف آب بریزد ، آنها را تکان دهد و با آنها بازی کند.
او از عروسک های نرم و بادکنکی ، توپ های بزرگ ، کتاب های نقاشی و یا لباس های عکس دار ، لذت می برد. شما میتوانید با عکس های مختلفی که درون یک آلبوم می گذارید ، برای او یک کتاب عکس دار درست کنید.
اسباب بازی های مناسب کودکان یک تا یک و نیم ساله
کودک در این سن از ماشین و کامیون و هر اسباب بازی که بتواند آن را هل بدهد یا بکشد ، لذت می برد . کالسکه ی عروسک ، فرقان های پلاستیکی ، وسایل آشپزخانه ی پلاستیکی ، تلفن های اسباب بازی و جعبه های موسیقی جزو اسباب بازی هایی هستند که کودک از آنها لذت می برد.
او همچنین دوست دارد کفش های بزرگترها را بپوشد و با آنها به این طرف و آن طرف برود.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوماسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم

اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت دوم کودکان در این سن دوست دارند با دانه ها و دکمه های بزرگ بازی کنند و آنها را به نخ بکشند. باز کردن پیچ و مهره ها نیز برایشان جالب است. آنها دوست دارند با کالسکه ی کوچکشان به خرید بروند ، و توپ بازی کنند.


بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالفبازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف

بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف بعضی از اسباب بازی ها را همه ی بچه ها چه دختر و چه پسر دوست دارند. مثلا توپ ، پازل ، وسایل خانه سازی ، مداد شمعی و... جزو این اسباب بازی ها هستند. بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف


انتخاب اسباب بازی کودکانانتخاب اسباب بازی کودکان

انتخاب اسباب بازی کودکان تمام کسانی که این موضوع به سرشان آمده است، می‌فهمند چقدر ناراحت‌کننده است انتخاب اسباب بازی کودکان


اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماهاسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه

اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه :کودک خردسال قادر به استفاده‌ی زیاد از دست‌های خود نیست بنابراین می‌خواهد جهان را از طریق بینایی، شنوایی و لامسه‌ی خود تجربه کند. او دوست دارد به صورت اشخاص از نزدیک نگاه کند و اشیاء متحرک، خوش‌رنگ و پر سر و صدا را ترجیح می‌دهد. با انتخاب ملحفه‌هایی که اشکال زنده‌ای دارند و پوشاندن جوراب‌هایی به او که طرح‌ها یا چهره‌های شاد روی آن نقش شده است محیط مناسبی برای او ایجاد کنید اسباب‌بازی‌هایی برای کودکان نوزاد تا12 ماه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران