کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

3
کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه
کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه کودک آنلاین: اگرچه بیشتر کودکان در 11 ماهگی دیگر استاد راه رفتن شده اند، ولی برخی کودکان هنوز در این سن بیشتر تمایل به چهار دست و پا رفتن داشته و یا اینکه باید با گرفتن دست هایشان به وسایل مختلف، راه بروند.

کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه
کودک آنلاین: اگرچه بیشتر کودکان در 11 ماهگی دیگر استاد راه رفتن شده اند، ولی برخی کودکان هنوز در این سن بیشتر تمایل به چهار دست و پا رفتن داشته و یا اینکه باید با گرفتن دست هایشان به وسایل مختلف، راه بروند.
علاوه بر این، کودکان در این سن، مهارت نسبتاً خوبی در پرتاب کردن و انداختن چیزهای دور و بر دارند. کودک در هر مهارتی نیاز به تمرین دارد تا به خوبی آن را فراگرفته و در آن استاد شود. به او کمک کنید تا این مهارت ها را بیاموزد.
- اگر کودک تان می تواند راه برود، اجازه دهید که کالسکه اش را خودش هل دهد. این کار به او کمک می کند تا هم تعادلش را حفظ نماید و هم فعالیت خوبی برای تمرین و توقف کردن و دوباره به راه افتادن انجام دهد.- اگر کودک راه رفتن را تا الان آغاز کرده است، او را تشویق کنید تا روی سطوح مختلفی راه رود. بگذارید پابرهنه روی زمین یا فرش راه برود تا سطوح مختلف را با پاهایش لمس کند. حتی او را کنار ساحل ببرید و بگذارید تا تماس دانه های شن را با پاهایش تجربه کند.

- با او بازی شکلک درآوردن را انجام دهید. حرکت ها و حالت های مختلف صورت و بدن را در مقابل او انجام دهید، سپس او را تشویق کنید که بعد از شما آن حرکات را تقلید نماید. کودک با این کار بسیار هیجان زده می شود، همچنین تقلید کردن را می آموزد.

- دو لیوان کاغذی و مقداری حبوبات مثل نخود و لوبیا را به وی بدهید و به او نشان دهید تا چگونه لیوان ها را از حبوبات پر و خالی کند.

- یک نوار باریک بردارید و به یکی از اسباب بازی های او ببندید، سپس آن را زیر مبل پنهان کنید و بگذارید ببیند که شما آن را کجا گذاشته اید. سپس ببینید که ایا او موفق خواهد شد که با استفاده از نوار، اسباب بازی را از زیر مبل بیرون بکشد.

- وقتی در حمام هستید، به او یک آبکش یا یک ملاقه بدهید، ببینید که با کمک آنها می تواند عروسک حمامش را از وان در بیاورد.

منبع: نگاهی نو به پرورش ذهنی کودکان
کمک به رشد جسمانی نوزاد 11 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد ده ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد ده ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد ده ماهه کودک آنلاین: در ده ماهگی، پیشرفت و رشد مهارت های حرکتی کودک به وضوح آشکار می گردد. بعضی از بچه ها در این سن در حال یادگیری چهار دست و پا رفتن هستند، در حالی که عده ای دیگر به خوبی راه می روند. شما می توانید با ترتیب دادن فعالیت های مناسب، به کودک تان در رشد این دسته از مهارت ها کمک کنید.کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 12 ماهه کودک آنلاین: در یک سالگی بسیاری از کودکان خیلی خوب می توانند این طرف و آن طرف بروند و دور و بر خود بگردند، حتی اگر هنوز نتوانند به خوبی راه بروند. بیشتر کودکان در این سن در بالا رفتن از اجسام خیلی بهتر از پایین آمدن از آن، تبحر دارند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران