کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
وزن نوزاد
وزن نوزاد کودک آنلاین: ازدیاد وزن بسته به مقدار شیری است که نوزاد می خورد و این هم بسته به احتیاجات و میل کودک است. اگر به او زیاد بدهید از خوردن امتناع خواهد کرد و اگر کمتر باشد زودتر از خواب بیدار شده زیادتر گریه می کند و دست های خود را می مکد.

وزن نوزاد
کودک آنلاین: ازدیاد وزن بسته به مقدار شیری است که نوزاد می خورد و این هم بسته به احتیاجات و میل کودک است. اگر به او زیاد بدهید از خوردن امتناع خواهد کرد و اگر کمتر باشد زودتر از خواب بیدار شده زیادتر گریه می کند و دست های خود را می مکد.
هر کندی در افزایش وزن دلیل طبیعی بودن نیست زیرا ممکن است این کندی ناشی از کم خوردن یا به علت کسالت باشد لذا هر به ای که وزنش به کندی بالا می رود باید به طور منظم و ماهانه به پزشک برده شود تا ثابت گردد که سلامت است.
نکتۀ دیگر آنکه گاهی بعضی از نوزادان خیلی آرام و مؤدبند و اگر به آنها کم شیر دهند اصلاً گریه و زاری نمی کنند ولی اگر زیادتر بدهند با ولع و اشتیاق زیادی آن را خواهند خورد. به عبارت دیگر همۀ نوزادان به علت کم خوردن گریه نمی کنند.
وزن متوسط نوزادان هنگام تولد در حدود 3 کیلو است. نوزادانی که در موقع تولد کوچکترند افزایش وزنشان سریعتر است تا آنهایی که در روز اول درشت ترند. حتی این دستۀ اخیر ممکن است نتوانند وزن خود را در پنج ماهگی دو برابر سازند.
هرچه شیرخوار بزرگتر می شود ازدیاد وزنش آهسته تر و نامنظم تر می گردد زیرا مثلاً در موقع دندان درآوردن به علت درد و ناراحتی اشتهای طفل زایل می شود و نمی تواند به مقدار لازم تغذیه کند ولی بعد از اینکه ناراحتی ها رفع شد اشتها باز می گردد و نقصان قبلی افزایش وزن تلافی خواهد شد.تغییران وزن یک طفل را هفته به هفته نمی توان قضاوت کرد زیرا اولاً تا حدی بسته به این است که طفل چه وقت تغذیه کرده و چه وقت ادرار و اجابت مزاج نموده است و ثانیاً اگر این هفته طفل فقط صد گرم اضافه وزن داشته در حالی که هفتۀ قبل 150 یا 200 گرم به وزنش اضافه شده بوده، فوراً به این نتیجه نرسید که طفل گرسنه است یا کسالتی دارد.
بلکه اگر او به نظرتان راضی و سالم می رسد یک الی دو هفته دیگر صبر کنید و ببینید چه می شود زیرا ممکن است هفتۀ بعد کمبود وزنش را کاملاً جبران نماید.
به چه فواصلی باید طفل وزن شود؟
البته همۀ مادران در منزل ترازو ندارند و هر وقت نوزاد به پزشک برده شود وزن خواهد شد و این کاملاً کافی است. وزن کردن نوزادی که کاملاً سالم و شاداب است بیشتر از ماهی یک بار لزومی به جز ارضای حس کنجکاوی ندارد.
اگر در منزل ترازو دارید بیشتر از هفته ای یک بار طفل را وزن نکنید حتی دو هفته ای یک بار بهتر است. توزین کردن هر روزه از سویی فکر شما را ناراحت می کند و از سویی دیگر در صورتی که طفل زیاد گریه کند و یا سوء هاضمه داشته باشد و یا زیاد استفراغ نماید برای شما و پزشک در تشخیص ناراحتی طفل کمک بزرگی است.
مثلاً دلیل گریه زیاد و شدید طفل در حالی که هر روز وزنش به خوبی اضافه می شود دل درد است نه گرسنگی.

منبع: راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
وزن نوزاد
اندازه قد و وزن و دور سر نوزاداندازه قد و وزن و دور سر نوزاد

اندازه قد و وزن و دور سر نوزاد : نمو کودکان به معنی تغییر در عملکرد اندام‌ها و سیستم بدن و به عبارت دیگر توانایی کودکان در انجام فعالیت‌هایی که در هر بازه سنی از کودک انتظار می‌رود انجام دهد . رشد مغزی کودک مهم‌ترین جنبه رشد او بشمار می‌رود . این رشد مغزی یا توانایی کودک در انجام کارهاست و به طور مستقیم با فرآیند رشد سلامت مغز و شبکه‌های عصبی رابطه دارد و عملاً این مسئله با میزان هوش و استعداد کودک مرتبط است. اندازه قد و وزن و دور سر نوزاد


قد و وزن در نوزادان تازه متولد شدهقد و وزن در نوزادان تازه متولد شده

قد و وزن در نوزادان تازه متولد شده قد و وزن نوزادان هم مانند قیافه‌شان باهم متفاوت است ، مدل رشد هر نوزاد بسته به عوامل محیطی و ژنتیکی نیز با دیگری فرق خواهد داشت. با توجه به دوران بارداری متفاوتی که زنان دارند در نهایت نوزادانی با قد و وزن متفاوت،به دنیا می‌آورند. قد و وزن در نوزادان تازه متولد شده

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران