کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

0
خمیدگی پا و کف پای صاف در کودکان
خمیدگی پا و کف پای صاف در کودکان کودک آنلاین: اندامی که بیشتر اوقات باعث ناراحتی والدین می شود پاهای کودک به خصوص زانو و کف پاست. بیشتر مشکلات جزئیِ پا و زانو به درمان احتیاج ندارد. دورانِ پا را در قالب آهنین گذاشتن سپری شده است.

خمیدگی پا و کف پای صاف در کودکان
کودک آنلاین: اندامی که بیشتر اوقات باعث ناراحتی والدین می شود پاهای کودک به خصوص زانو و کف پاست. بیشتر مشکلات جزئیِ پا و زانو به درمان احتیاج ندارد. دورانِ پا را در قالب آهنین گذاشتن سپری شده است.
وقتی کودک به راه می افتد پاهای بی تجربۀ خود را در هر جهت دلخواهی می گذارد. ولی در عرض چند ماه این مشکل برطرف می شود.
موقعی که کودک با پوشکی در وسط پاهایش شروع به راه رفتن می کند شما تصور می کنید پاهای کودک تا حد زیادی کج است. در دو سال و نیمگی معمولاً باید پاهای کودک صاف باشد، ولی گاهی اوقات کجی پا در این سن بیشتر می شود و کودک از ناحیۀ زانو رنج می برد.تا پنج سالگی بیشتر پاها صاف می شوند و پا در مسیر صحیح قرار می گیرد. بعضی از کودکان عادت کرده اند هنگام راه رفتن پاهای خود را رو به داخل بگذارند. اگر این حالت شدید نباشد جای هیچ گونه نگرانی نیست.
کف پای تمام نوزادان و کودکان صاف است و تا شش ماهگی طول می کشد که رباط ها سفت و محکم شوند و در کف پا انحنا ایجاد کنند.
شاید در بعضی از خانواده ها هرگز این اتفاق نیفتد. باید به تاریخچۀ کف پای آنان مراجعه کرد. عده ای معتقدند کودک باید پابرهنه راه برود تا رباط هایش محکم شود. دیگران اعتقاد دارند پاشنۀ کفش باعث انحنای بیشتر کف پا می شود.
اگر انحنای پای کودک باعث نگرانی شماست بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.
منبع: بیماری های متداول در کودکان نوپا
خمیدگی پا و کف پای صاف در کودکان

کج گذاشتن پا در کودکان کج گذاشتن پا در کودکان

کج گذاشتن پا در کودکان کج گذاشتن پاها بطف داخل، در کودکان نوپا در ابتدای راه افتادن امری رایج است. در بیشتر موارد با بالا رفتن سن کودک، این مساله خودبخود برطرف می‌گردد و کودک پاهایش را درست روی زمین می‌گذارد. اما در تعداد کمی از کودکان، این عارضه خودبخود بهبود نمیابد و حتما بایستی تحت مداوا قرار گیرد .


ایستادن کودک روی پنجه پاایستادن کودک روی پنجه پا

ایستادن کودک روی پنجه پا زمانی که کودک شروع میکند به برداشتن اولین قدمها راه رفتن روی پنجه های پا متداول است. معمولا تا سن 2 یا 3 سالگی برطرف میشود. . بسیاری از کودکان راه رفتن را روی نوک انگشتان شروع میکنند و بعد از 6 تا 12 ماه آن ها یاد می گیرند که با الگوی طبیعی پاشنه به پنجه راه بروند. ایستادن کودک روی پنجه پا


نوع کفش کودک و زمان استفاده از آننوع کفش کودک و زمان استفاده از آن

نوع کفش کودک و زمان استفاده از آن کودک آنلاین: در اغلب موارد نیاز نیست تا کودک راه نیفتاده و او را از منزل بیرون نبرده اید، چیزی پایش کنید. پاهای کودک هم مثل دست هایش همیشه سرد هستند و این مسئله ناراحتش نمی کند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران