کودک آنلاین

موضوع مقاله : رشد

دسته بندی : رشد

2
یک تا دو ماهگی نوزاد – قسمت اول
دو ماهگی نوزاد در طول این ماه کودک شما مدت زمان بیشتری بیدار می‌ماند و شما باید به‌زمانهای هوشیاری او توجه کنید. این زمانی است که او آماده بازی و یادگیری است.

یک تا دو ماهگی نوزاد – قسمت اول
در طول این ماه کودک شما مدت زمان بیشتری بیدار می‌ماند و شما باید به‌زمانهای هوشیاری او توجه کنید. این زمانی است که او آماده بازی و یادگیری است.
•    رشد حرکتی
- سعی کنید تا سرش را بالا بگیرد و میتواند این کار را تا زاویه 45 درجه برای یک تا دو ثانیه در حال خوابیده انجام دهد. این نشانه‌ای از این است که عضلات گردنش نیرومندتر شده‌اند.
- اگر به‌آرامی زیر بازوهایش را گرفته و او را بلند کنید، برای چند لحظه میتواند سرش را در امتداد بدنش نگه دارد.
- اگر دستان‌تان را دور سینه‌اش نگه داشته و او را صاف بگیرید میتواند در پایان دو ماهگی سرش را برای چند ثانیه صاف نگه دارد.
- کاملاً از حالت خمیده دوران جنینی خارج شده و پاهایش می‌توانند برای یک ثانیه وزن بدنش را تحمل کند.
•    رشد کلامی
- زمانی که با او صحبت می‌کنید صداهای مبهمی از خود درمی‌آورد.
- شنوایی ویژه و هماهنگ با صداهای باطنین بالا را دارد. بنابراین بهتر است والدین و به‌ویژه مادرانی که برای کودکان‌شان شعر می‌خوانند، این اصل را موقع حرف زدن با کودک‌شان رعایت کنند.
- در طول زمانی که با او صحبت می‌کنید تمام بدن خود را حرکت میدهد و در پاسخ زبانش را از دهان بیرون می‌‌آورد.
- اگر صورت‌تان را نزدیک او بگیرید و به‌چشمانش در زمان صحبت کردن بنگرید، به‌زودی در تولید این صداها با شما مشارکت خواهد کرد.•    رشد مهارت دستی
- بازتاب چنگ زدن که با آن متولد شده است را به‌طور کامل تا پایان ماه دوم از دست میدهد. انگشتان او که در ابتدا همواره بسته بودند حالا بیشتر اوقات باز و آماده گرفتن اشیای دلخواه با کمک کف دست می‌باشند.
- متوجه انگشتان خود می‌شود و آغاز به‌بررسی دقیق آنها در پایان ماه دوم می‌کند.
- سرانگشتان بسیار حساسی دارد و از نگه داشتن و ماساژ آنها توسط شما لذت می‌برد.
- ممکن‌است تلاش کند تا اسباب بازی را که خارج از دسترس او است بردارد اما در این مرحله نمی‌تواند زیرا حرکت بازوانش هنوز خیلی هدفمند نیست و توانایی قضاوت فاصله بین شیء و دست (هماهنگی چشم و دست) هنوز ضعیف است و کنترل ماهیچه‌ها در دست او نیست.
•    رشد ذهنی
- می‌فهمد که شما چه کسی هستید و شما را می‌شناسد. او به‌دیدن شما بسیار علاقه‌مند است و هیجان‌هایش را با تکان دادن کل بدنش با لذت، لگد زدن و تکان دادن بازوها و پاهایش نشان میدهد.
- به‌محض آنکه چشمانش توانست هر فاصله‌ای را ببیند که معمولاً در شش هفتگی اتفاق می‌افتد، لبخند میزند.
- بادقت نگاه می‌کند که اطرافش چه می‌گذرد. اگر به‌یک بالش تکیه کند یا روی صندلی قرار گیرد، به‌جهت صداها و حرکات نگاه می‌کند.
- به‌چیزهایی که به‌آنها علاقه‌مند است خیره می‌شود چنان که گویی میخواهد آنها را با چشمانش بگیرد.
منبع: مهارتهای اولیه کودکان
دو ماهگی نوزاد
یک تا دو ماهگی نوزاد – قسمت دومیک تا دو ماهگی نوزاد – قسمت دوم

دو ماهگی نوزاد : رشد اجتماعی - ممکن‌است برای دوره‌های طولانی‌تری بعد از رسیدگی‌های شما بیدار بماند و از تماشای آن‌چه در حال انجام آن هستید، لذت ببرد. - اگر چیزی را دوست نداشته باشد یا اگر چیزی او را ناراحت کند، این را به‌شما نشان خواهد داد.


از بدو تولد تا یک ماهگی نوزاد – بخش اولاز بدو تولد تا یک ماهگی نوزاد – بخش اول

تولد تا یک ماهگی نوزاد کودک شما از لحظۀ تولد توان درک و فهم دارد، او یک موجود بی‌جان نیست. شما می‌توانید پیشرفتهای او را در ماه اول روی یک نمودار مشخص کنید. برای مثال او در روز اول با شنیدن صدای شما آرام و بی‌تحرک و گوش به‌زنگ شده، بدنش از حرکت بازمی‌ایستد و بر روی شنیدن تمرکز می‌کند.


کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماههکمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه

کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه کودک آنلاین: در دو ماهگی به ندرت حرکات کودک تصادفی و غیرارادی خواهد بود. یک سری فعالیت های ساده می تواند به او کمک کند، تا کنترل بهتری بر روی حرکاتش داشته باشد. کمک به رشد جسمانی نوزاد 2 ماهه


پرورش حواس کودک دو ماههپرورش حواس کودک دو ماهه

پرورش حواس کودک دو ماهه در دو ماهگی ، کودک برای مدت طولانی تری سر حال و پرانرژی است و همچنین آمادگی بیشتری برای دریافت اطلاعات جدید دارد. بعضی از فعالیت های ساده به او کمک خواهد کرد تا نسبت به دنیای اطرافش آگاهی بیشتری به دست آورد : پرورش حواس کودک دو ماهه

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران